Nová GK a nestabilita

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod j.x.e 8. 12. 2012 20:38

Grafika jeste neni prepsana jinak je vse aktualni

K tomu zdroji nasel jsem jen tento --> http://www.czc.cz/seasonic-ss-650rm-650 ... 650RM_650W


A co sem tak hledal tiche zdroje tak lidi take jako tiche doporucuju Be quiet a corsair...
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 12. 2012 20:48

Corsair nejsou vhodne ani do LN stroje. Seasonic G ano. Pokud chces opravdu HODNE TICHY zdroj, chces Enermax Platimax. ten je HC-ULN uz z vyroby. Pripadne s odrenyma usima Seasonic X Series.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.x.e 8. 12. 2012 20:49

Chci aby neprehlusoval v zatezi grafiku a mel nejlepe 2x 8pin
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 12. 2012 20:55

G650 je ma, to jsem Ti tady posilal na fotce. G550 afaik tez, jen ne neodpojitelne z jednoho kabelu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.x.e 8. 12. 2012 21:01

Dobra asi to vidim na ten g650 ale je drahej budu muset pockat, ted mam rozpocet do 2000 :-/

Jinak me zajimalo jake jsou prijatelne teploty gpu a cpu v zatezi, a zda je naky program na upravu vetraku grafiky abych nastavil limit npr 50%, kdyz jde pres 50 je to uz hlucne
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod DC20 8. 12. 2012 21:14

Mám ten samý procesor ako ty, pretaktovaný na 4200 MHz a pri plnej záťaži (pri zaťažení programom OCCT) sa teplota každého jadra pohybuje okolo 60 - 65°C (ventilátory však nejdú na plné otáčky). V IDLE je teplota cca 36°C pri otáčkach ventilátorov cca 300 - 400 rpm. Pričom ambient temp. je 23°C.
GPU mám inú, takže k jej teplotám sa nebudem vyjadrovať. Každopádne otáčky GPU fanu môžeš nastaviť pomocou SpeedFanu alebo MSI Afterburnu.
DC20
Junior

Odeslat příspěvekod j.x.e 8. 12. 2012 21:24

No tak to mas pekne teploty ja mam ted cpu na zakladnich taktech a pri hrani BF3 jsem na 70 stupnich
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod DC20 8. 12. 2012 21:27

To záleží tiež od toho, ako máš vyriešený airflow. Ja mám 2x intake a 2x outtake fany + na procesore CoolerMaster Hyper 212 EVO osadený 2x Arctic F12 PWM.
DC20
Junior

Odeslat příspěvekod j.x.e 8. 12. 2012 21:35

Ja tam mam cooler master freezer 13 a v bedne zatim jeden arctic f12 vzadu, dalsi budou hned jak budou skladem v czc
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod DC20 8. 12. 2012 21:46

Tak počkaj až osadíš zvyšné ventilátory. Teploty by mali klesnúť. Tiež záleží ako máš nastavený FAN management.
Môj vyzerá nejako takto:

Obrázek

Je nutné sa s tým trochu pohrať, ani to moje nastavenie nie je ideálne, ale nemám chuť sa s tým viac zdržovať.
DC20
Junior

Odeslat příspěvekod j.x.e 8. 12. 2012 22:41

A to je teda pres jaky program

A ma teplota GPU vliv na vykon ? Npr muzese mi hra sekat kdyz karta bude mit 70 stupnu ?
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 12. 2012 10:17

Psal jsi že jsi hledal a studoval ? tak to by jsi přeci vědel že tohle je program SpeedFan ;)

Ad. teploty. ty se divíš ? máš v "malé" skříni jen jeden ventilátor, zdroj nahoře, a 2 topící monstra. Přetočenou i5ku (kde máš pravděpodobně zaneřáděný žebrování na freezeru) a GK 7950 ( další velký zdroj tepla)

Může mít teplota GPU vliv na výkon ? co myslíš ? hledej Thermal Throttling
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DC20 9. 12. 2012 10:32

To je cez SpeedFan.
V tvojom prípade by bolo možno lepšie nastaviť fan management v BIOSe. Podľa toho, čo som sa dočítal tu na fóre, Gigabyte dosky majú lepšie možnosti nastavenia ako moja ASUS - preto používam SpeedFan.
Čo sa týka teploty GPU, tak v prípade, že sa ti prehreje, môžu nastať artefakty v obraze, prípadne ti hra začne trhať. 70°C však nie je tak vysoká teplota.
DC20
Junior

Odeslat příspěvekod j.x.e 9. 12. 2012 11:58

Python.p píše:Psal jsi že jsi hledal a studoval ? tak to by jsi přeci vědel že tohle je program SpeedFan ;)

Ad. teploty. ty se divíš ? máš v "malé" skříni jen jeden ventilátor, zdroj nahoře, a 2 topící monstra. Přetočenou i5ku (kde máš pravděpodobně zaneřáděný žebrování na freezeru) a GK 7950 ( další velký zdroj tepla)

Může mít teplota GPU vliv na výkon ? co myslíš ? hledej Thermal Throttling


Zdroj je u me case dole "experte":-D a fouka ven, a i5 mam na zakladnich taktech to jsem psal.

Kouknu na to ovlivnovani, jinak v biosu bych to i nastavil ale nerozumim tam tomu je to v nakejch super IT geekskejch nazvech vsechno
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 12. 2012 12:03

Nehadejte se mi tu, devcata. :))

Kazdopadne BIOS je mozna dobre, ze je takovy, jaky je. Nez se v nem nekdo zacne hrabat, mel by hlavne pochopit, co dela.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků