Reklamy, reklamy, vypráskané reklamy

Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 5. 12. 2012 10:04

Dvě věci:

1. Nepište prosím do fóra návody, jak blokovat reklamu. Když to děláte sami, sice z toho nemáme radost, ale je to vaše věc. Návody nás ale poškozují, ty ve fóru nenecháme.

2. Jestli některým z vás z fóra zmizely reklamy, tady je vysvětlení: http://superforum.zive.cz/viewtopic.php ... &t=1181285
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 5. 12. 2012 10:34

Marek Lutonský píše:Dvě věci:

1. Nepište prosím do fóra návody, jak blokovat reklamu. Když to děláte sami, sice z toho nemáme radost, ale je to vaše věc. Návody nás ale poškozují, ty ve fóru nenecháme.
Já v tom nevidím nic špatného co by bylo třeba nutně cenzurovat. Kdo chce reklamu blokovat tak si návod jak na to snad najde a nemusí to být vždy zde ve Fóru. Poškozovat vás to možná poškozuje, ale stejně tak vás může poškozovat i to přehnané množství obtěžující reklamy. Mne spíše trochu vadí to když někdo se za každou cenu snaží někoho přesvědčit, aby začal reklamy blokovat když mu vadí a posmívá se mu, že je z nějakých důvodů neblokuje.
Marek Lutonský píše:2. Jestli některým z vás z fóra zmizely reklamy, tady je vysvětlení: http://superforum.zive.cz/viewtopic.php ... &t=1181285
Tak je vidět, že tato diskuze není zbytečná když konečně se s tou reklamou začalo alespoň něco dělat.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 5. 12. 2012 12:47

Když někdo chce a najde si návod - OK. Šíření návodů v tomto fóru ale prosím ne.

S reklamou se právě asi nic neudělá, tak to zkoušíme řešit aspoň takhle individuálně.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavouk106 10. 12. 2012 16:23

"Poškozovat vás to možná poškozuje, ale stejně tak vás může poškozovat i to přehnané množství obtěžující reklamy." - Vlazy

To je naprosto přesné.

ad Marek Lutonský: Čekal bych, že návody na blokování reklam se zde ve foru vyskytují všude možně, jen nejsou spjaté přímo s tímto forem... Budete promazávat i jiná vlákna a jiné příspěvky, když jejich výsledkem je blokování reklamy i zde? To byste do toho vlastnoručně vykopaného hrobu přímo skočili... Jako reakci bych totiž očekával minimálně povstání.

Jde to tu do záchoda (expresivně) ...
Pavouk106
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 10. 12. 2012 19:46

Proč byl příspěvek od Pavouk106 označen jako off-topic? Týká se totiž velmi přesně tématu. Že by začala tvrdší cenzura? Jak halasně je nutno projevovat souhlas s jediným_správným_názorem_na_reklamu, abychom nebyli blokování? Stydíte se aspoň trochu?
Edit: Děkuji, že příspěvek od Pavouka již není označován jako off-topic.
Naposledy upravil Pytlík dne 10. 12. 2012 21:55, celkově upraveno 1
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vyžraný 10. 12. 2012 20:42

já nevím, ale zkusilliste si otevřít živě bez adblocku? Dyť to je o nervy, když ze 4 stran vystřelí vodofon, tamtung, galexie a ještě nějaký top články.
vyžraný
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlazy 10. 12. 2012 23:11

Pytlík píše:Proč byl příspěvek od Pavouk106 označen jako off-topic? Týká se totiž velmi přesně tématu. Že by začala tvrdší cenzura?
Tak to by mne taky zajímalo, ale to nám asi nikdo neprozradí.

vyžraný píše:Dyť to je o nervy, když ze 4 stran vystřelí vodofon, tamtung, galexie a ještě nějaký top články.
Já si myslím, že to je spíše pro psychiatra. Samozřejmě pro toho kdo ty naivní reklamy zde nařizuje dávat.

Mne sice ty pitomé reklamy vypli a tak je nevidím (pouze když jsem přihlášený) i bez použití blokátorů reklam. Plně ale chápu ty kteří to vypnuté nemají.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod Moucha 10. 12. 2012 23:28

nebýt adblocku tak sem už nikdy nepáchnu, tak agresivní reklama co je nasazená tu je neskutečné svinstvo. Vlastně Vy jste mě donutili ho používat i na všechny ostatní weby jinak bych si ho nikdy nenainstaloval 8-)
Moucha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod volivovej volej 10. 12. 2012 23:37

Je to tak. O AdBlocku do Safari jsem vůbec neuvažoval, kdyby nebylo tohoto fóra. Ale pokud s každým druhým kliknutím na člověka vyběhne celobrazovková reklama se zvukem, nejde to řešit jinak. Nejsou to návody na blokaci reklamy, které MF poškozují. Je to ten, co přítomnost takové reklamy zabezpečuje.
volivovej volej
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 11. 12. 2012 00:03

Marek Lutonský píše:1. Nepište prosím do fóra návody, jak blokovat reklamu. Když to děláte sami, sice z toho nemáme radost, ale je to vaše věc. Návody nás ale poškozují, ty ve fóru nenecháme.

nás zase poškozují ty vyskakovací sajrajty se zvukem >:-( Tenhle nesmysl si vypněte a bude klid. Okolo si klidně nacpěte reklam kolik chcete. Ty nikoho neobtěžují a věřím tomu, že se najdou tací, co na ně i kliknou, třeba jako já.


btw - existovat nějaká internetová anticena typu "Zastřená lupa", tak vás za tyhle ozvučené vyskakovací reklamy nominuji. Tohle svinstvo není snad ani na pornostránkách.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 11. 12. 2012 10:30

eLzyx píše:nás zase poškozují ty vyskakovací sajrajty se zvukem >:-( Tenhle nesmysl si vypněte a bude klid. Okolo si klidně nacpěte reklam kolik chcete. Ty nikoho neobtěžují a věřím tomu, že se najdou tací, co na ně i kliknou, třeba jako já.
Já si nemyslím, že by nás ty reklamy nějak poškozovaly, ale jsem přesvědčen, že to mnohé z nás dost hodně obtěžuje a štve. Také si nemyslím, že by bylo dobré aby okolo nacpali těch reklam kolik chtějí, protože v nadměrném množství by to pro mnohé asi obtěžující bylo. Reklamy ať zde klidně jsou, ale v rozumném množství a hlavně ne nějaké vyskakovací, přes celou plochu, se zvukem atp. které obtěžují nejvíce.
Ono ta nadměrná, naivní a obtěžující reklama také něco svědčí o těch co jsou za ní odpovědní. Bohužel ne nic dobrého.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod Lada-cz 11. 12. 2012 11:30

Nešlo by u reklam, když už musí být, alespoň vypínat zvuk?
Lada-cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eLzyx 11. 12. 2012 12:00

vlazy píše:Já si nemyslím, že by nás ty reklamy nějak poškozovaly, ale jsem přesvědčen, že to mnohé z nás dost hodně obtěžuje a štve.

když odhlédnu od dopadů na psychickou pohodu, tak věřím tomu, že to může mnohé poškozovat při práci.
Například já jsem měl v bývalém zaměstnání povoleno si prohlížet web (nejen v rámci mikroodreagování od psychicky náročné práce, ale i kvůli monitoringu tisku a cílenému product placementu) - mohl jsem si prohlížet cokoliv, jen to nesmělo obtěžovat ostatní. Vyskočit mi při každé návštěvě nějakého submenu zdejšího "super"fóra taková křičící reklama(ještě navíc na tak pitomé auto), tak by kolegové nebyli nadšeni. A vypnout zvuk jsme nesměli - byla na to navázána notifikace emailů a poruchových hlášek.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 11. 12. 2012 13:02

Lada-cz píše:Nešlo by u reklam, když už musí být, alespoň vypínat zvuk?
Tak to se domnívám, že by asi téměř určitě nešlo. Kdyby se zadavatel ozvučené reklamy dověděl, že provozovatel stránek u té reklamy nějak vypnul zvuk tak by asi pak nebyl ochoten za ní zaplatit a ta reklama by tak neměla pro provozovatelé stránek význam. Pokud ti jde pouze o ten zvuk, tak nebylo by jednodušší si ten zvuk vypnout na tvé straně ve tvém počítači? Já u svého počítače mám zvuk vypnutý (vypnuté reproduktory) a zapínám ho pouze když si chci něco se zvukem poslechnout (video, hudbu, internetové rádio nebo televizi atp.) a tak ty ozvučené reklamy většinou neslyším. I přes to mne to ale obtěžuje když se mi něco zobrazí přes celou plochu nebo její část.
Naposledy upravil vlazy dne 11. 12. 2012 13:19, celkově upraveno 1
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 12. 2012 13:11

V modernich OS se prece da nastavit zvuk pro kazdou aplikaci zvlast, ne?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků