Total Commander

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod betelgeus 21. 12. 2012 10:44

Nainstaloval jsem si do notebooku s operačním systémem Windows 8 Total Commander 8.01 64 bit.
Když však provedu nějaké nastavení v Total Commanderu, tak mi nejede uložit!!!
Objeví se mi okno že soubor wincmd.ini nelze přepsat a že mám odstranit ochranu proti zápisu.
Soubor není jenom pro čtení. Když jsem ho v průzkumníku přepsal mým starým souborem tak to šlo ale problém to neřeší!
Nevíte prosím co s tím?
Děkuji.
betelgeus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 21. 12. 2012 10:52

to záleží, jakým způsobem jsi TCMD nainstaloval...

wincmd.ini patří pouze do uživatelskýho profilu, protože nikam jinam nemá uživatel právo zápisu...

takže ne, nějaký portable verze v program files ani wincmd.ini ve %WINDIR% není ta hudba, kterou chce systém slyšet...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod betelgeus 21. 12. 2012 10:57

Děkuji za odpověď.
To jsem tušil. Tak já to odinstaluji a při instalaci zvolím jinou složku pro uložení souboru wincmd.
Díky
betelgeus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pytlík 21. 12. 2012 11:08

Nic neodinstalovávej. Stačí, když budeš Total Commander spouštět s parametrem
/i=Cesta_k_souboru\WinCmd.ini
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 21. 12. 2012 11:34

systém se chová naprosto korektně, zhovadilá je pouze aplikace nebo uživatel, snažící se strkat SVOJE soubory někam, kam nepatří...

obchází se pouze problémy nebo špatný principy, správnej princip se učí používat...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar




Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 12. 2012 13:18

Neprehanejme to s tim vzajemnym titulovanim, prosim.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 21. 12. 2012 13:20

win7win i akira.uzai (tradičně) jsou zcela mimo.

Je to žádoucí chování a problémy si dělají jen uživatelé svým chováním nebo programátoři, kteří o mnoho let zaspali dobu.

Zvykni si, že do složek Windows, Program Files a Program Files (x86) se nic neinstaluje ani neukládá. Když budeš tyto základní principy dodržovat, nebudeš mít problém.

BTW a tento "problém" se netýká jen Windows 8, jak si uživatel win7win mylně myslí. Je to vlastnost systému už do Windows Vista a je součástí i Windows 7 ;)
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod karlos00x 21. 12. 2012 13:31

Kine nezlob se na me, ale pokud nekdo rika: jed si na vanoce uzivat nechraneny sex do thajska tak jinak titulovat nejde.
ten muj druhy, byt peprny, prispevek rozhodne OT neni, popisuju v nem skutecnost.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lubokubo76 21. 12. 2012 13:37

neda sa zapisat do registrov, aby .ini subory sa save-ovali inam? Aj ked neviem akym sposobom totalcmd pri instalacii uchovava .ini subor, ale pokial pomocou nejakej premennej, stacilo by ju zmenit. Problem bude ak je to premenna %windir%. Je to ozaj na zvazenie, ci .ini subory patria do toho adresara....
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 21. 12. 2012 14:23

Způsob změny už popsal Pytlík:
Pytlík píše:Nic neodinstalovávej. Stačí, když budeš Total Commander spouštět s parametrem
/i=Cesta_k_souboru\WinCmd.ini
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Milanr1 21. 12. 2012 14:30

kernel_panic [passed] píše: portable verze

lze nainstalovat umístěním *.ini do složky TCMD.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků