Nejlepší program pro VPN

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 9. 1. 2013 21:39

Využívání virtuální privátní sítě (VPN) už není jen výsadou firem a patří mezi standardní úkony, pokud se například chcete z Česka dostat k webovým službám dostupným jen pro uživatele v USA, nebo pro anonymizaci pohybu po internetu.

Řada služeb nabízí prostřednictvím VPN a klienta s nadstandardními funkcemi. Například přístup k vlastním serverům, z nichž bývá komunikace přesměrována tak, že uživatel brouzdá po internetu v podstatě anonymně, nebo s možností šifrování. Některé služby jsou pak zpoplatněné, jiné jsou zdarma.

Jaké VPN byste doporučili na základě svých zkušeností?

Vaše tipy a argumenty budou brány v potaz při tvorbě nedělního článku.

Poznámka: původně byla otázka formulována trochu nepřesně, tento úvodní příspěvek jsme proto dodatečně trochu upravili, ať je jasno. Redakce Živě.cz.
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod karlos00x 9. 1. 2013 21:57

chcete program jak se ptate v titulku nebo sluzbu jak se ptate v textu?
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod redmond 9. 1. 2013 22:18

karlos00x, musel som kliknut na podakovat za tvoju odpoved, lebo je za co. Ako moze redaktor dat takuto zmetenu otazku? Naozaj "profesionalita"!
my name is mond, Redmond.
redmond
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brudracz 9. 1. 2013 22:59

používám zahraniční VPNky
- zdarma 200MB, zde se nekupuje předplatné, ale traffic, za referaly máte MB zdarma a za jejich nákup dokonce 10GB z každé platby. Klient pro PC, mobil...
https://www.privatetunnel.com

- 1 měsíc za 1 cent, dále kolem 100 KČ měsíčně
toto aktuálně používám a spokojenost
https://secure.easyvpnservice.com

dají se najít asi i levnější, naopak zdarma bych nedoporučoval, vyzkoušel jsem různé a jednak rychlost byla dost kolísavá a o anonymitě by se dalo polemizovat. Pokud to chcete využívat, těch 100 KČ je paráda a jde to i na mobilech... pokud jen občas, stačí ta free a třeba doporučit někomu čas od času :)
brudracz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jakub32 9. 1. 2013 23:06

karlos00x píše:chcete program jak se ptate v titulku nebo sluzbu jak se ptate v textu?

Nadpis je tam pouze proto, že se to týká seriálu "Nejlepší program pro..."
a ano je to velice matoucí
Jakub32
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomulinek 9. 1. 2013 23:10

Např. http://proxpn.com (služba + klient; popř. funguje i na mobilu/tabletu).
tomulinek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mi.chal 9. 1. 2013 23:21

Cizí VPN pro anonymní brouzdání - aneb proč dávat kousky informací o sobě pár nezávislým subjektům, když můžu dát všechno provozovateli jedné služby i s přihlašovacími údaji... Osobně mi tyhle služby přijdou použitelné možná na pár věcí, které bych ale stejně anonymizovat nepotřeboval. K čemu to prakticky používáte?
mi.chal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod freekarol 9. 1. 2013 23:33

Já používám software Ultrasurf a to jen proto, abych měl přístup tam, kam mají přístup jen lidi z americkou IP adresou. :D Mezi programy zadarmo patří k těm lepším...
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod denial 10. 1. 2013 00:42

ja viem tak, ze VPN sa pouziva na bezpecne pripojenie do inej (napr. podnikovej) siete cez nezabezpecenu siet (napr cez internet) a nie na anonymni surfovani po internetu - i ked teda ako niektori pisu, uz potom ked som v tej druhej sieti, odtial sa da aj surfovat s inou ip adresou ...

takuto platenu sluzbu ziadnu nepouzivam a ani by som nepouzival, kedze hned maju udaje o clovekovi, ktory si to kupil, vsakze (meno, adresa, kreditka - takze logicky ziadna takato platena sluzba uz NIE JE anonymna) - a tusim som uz aj pred par rokmi cital o pripade, ked udaje takehoto uzivatela nejaka sluzba vydala policii (iste je otazne, ze komu sa tam vyhrazal, ci co robil, takze si to zasluzil, ale je to tym padom k nicomu)

pouzivam TOR, je bezplatny a doverujem jeho funkcnosti, takze mi to staci
denial
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod David P. 10. 1. 2013 16:18

Trochu jsem upřesnil to zadání otázky, Josef se nechal trochu unést a nebylo to tak jednoznačné.

A rovnou přispěju vlastní zkušeností - sám jsem párkrát použil program proXPN pro přístup k US webům. I v bezplatné verzi dostatečně propustný, spolehlivý, šifrovaný... Ale už jsem ho dlouho nepotřeboval, tak nevím, jestli si své vlastnosti udržel.
David P.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pandacz 10. 1. 2013 17:04

Poradíte něco pro Velkou Británii? Např iPlayer na BBC je omezen jen pro IP z VB... :-(
pandacz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gebo82 10. 1. 2013 17:15

To já místo takového prográmku používám jen rozšíření FoxyProxy pro Chrome do kterého si nahážu rychlé proxy adresy které si najdu na netu. Třeba tady na té stránce si přímo vyberu podle mnou zadaných parametrů http://proxy-list.org
..jsme taky jen člověk
gebo82
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adrien Angeldust 10. 1. 2013 17:31

Docela by me zajimala moznost pouziti Wi-Fi AP s vyuzitim VPN tak, aby i telefon/tablet ktery se na toto AP pripojuje vyuzil VPN bez nutnosti mit jakehokoliv klienta nainstalovaneho v koncovem zarizeni.

Pripadne nejaka moznost jak na PC se dvemi LAN kartami do jedne pustit pouze to VPN (a na nej dat to AP) a druhou byt pripojen k internetu
Adrien Angeldust
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Rumlik 10. 1. 2013 17:54

No není to tak dávno co jsem narazil na TunnelBear a musím říct, že super. Můžete si vybrat zda chcete UK nebo US IP adresu
Rumlik
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků