Nejlepší program pro VPN

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod waclaw66 10. 1. 2013 18:20

Pro ty, kdo jiz pouzivaji OpenVPN, doporucuji neinstalovat zminovany proXPN. Tendle programek rozjebe existujici vpn, smaze virtualni sitovku a nainstaluje si svoji >:-(
waclaw66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gebo82 10. 1. 2013 18:35

Objasněte mě někdo prosím v čem je rozdíl mezi vpn programem a změnou proxy adresy v prohlížeči? Jen abych věděl co raděj používat. Děkuji velice.
..jsme taky jen člověk
gebo82
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blaznivyslovak 10. 1. 2013 18:59

Mne funguje kombinacia VPNauthority.com ako proskytovatel VPN (za 1 poplatok USA, UK, CZ, SK, SE, NL VPNky) v kombinacii s windows VPN pripojenim (klasicky vytvorit nove pripojenie - privatna siet)
blaznivyslovak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod harmiczek 10. 1. 2013 19:01

VPN nepoužívám neměl jsem ještě potřebu použiju většinou anonymizér případně na poslouchání pandory používam MediaHint... http://www.zive.cz/bleskovky/sledujte-n ... gn=RSSfeed
harmiczek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod solfern 10. 1. 2013 19:22

TunnelBear

Jednoduchá instalace, ještě jednodušší GUI. 500MB zdarma měsíčně na vyzkoušení (+1GB za tweetnutí), VIP za 100Kč/měs., US a UK servery, dobrá rychlost. (Mám 20Mbit a i ve špičce je ztráta maximálně 20%) Třešničkou na dortu je na zahraniční VPN slušná latence.

-- 10. 1. 2013 21:10 --

gebo82 píše:Objasněte mě někdo prosím v čem je rozdíl mezi vpn programem a změnou proxy adresy v prohlížeči? Jen abych věděl co raděj používat. Děkuji velice.


Proxy ovlivňuje jen ten program kde je proxyna nastavená (př. přes proxy jen ten prohlížeč, zatímco všechny ostatní aplikace, včetně updatů, jdou přímo)

VPN - jde přes něj veškerá komunikace z a do PC, navíc šifrovaně
solfern
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Suslikus 10. 1. 2013 21:32

osobne pouzivam CyberGhost VPN s licenci z cnet.com na rok zdarma - mesicni traffic 20gb a vyber z vice jak 20 lokaci vpn serveru
Suslikus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hustakF 11. 1. 2013 10:54

Dobrou zkušenost mám s VyprVPN - rychlé, spolehlivé a jednoduché. Je možné si zvolit tři formy šifrování, od základního (128 bitů) až po důkladné - OpenVPN + 256 bitů.

Pro nenáročné surfování postačuje Tor, který je ovšem velmi pomalý.

Surfování je možné řešit i přes proxiny - např. HideMyAss.
hustakF
Junior

Odeslat příspěvekod Rosomak 11. 1. 2013 15:07

solfern píše:Proxy ovlivňuje jen ten program kde je proxyna nastavená (př. přes proxy jen ten prohlížeč, zatímco všechny ostatní aplikace, včetně updatů, jdou přímo)

VPN - jde přes něj veškerá komunikace z a do PC, navíc šifrovaně

VPN může - ale nemusí být šifrovaná (osobně při využívání zahraničního poskytovatele VPN mně to přijde úplně zbytečné - není jasné, proč se šifruje, když spojení dále pokračuje v nezašifrované podobě). Šifrování je především náročné na centrální straně, je tím dost limitován počet spojení a nutnost odpovídajícho hw.

Doplnění:
Proxy v prohlížeči je zjednodušeně VPN pro komunikaci na portu 80. Ale veškerá jiná komunikace probíhá standardní cestou, takže pak třeba Windows Media nefungují, protože potřebují RTSP (port 554) nebo MMS (port 1755) a pak další UDP porty...
Tudíž je lepší celý provoz přesměrovat do virtuálního rozhraní. A tam je zakopaný pes, protože ne každý program to dělá hezky a spousta z nich monitoruje provoz, i když není využívána...
Rosomak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod local_hero 11. 1. 2013 15:59

Zdravim,

zrovna nejaku dobru VPNku hladam. Som teraz vo Francuzku na 4 mesiace na sluzobke a na mojom hoteli su zablokovane vsetky game porty. >:-(
Chcel by som si zahtra Heroes of newerth alebo inu online hru, kamarat to rozchodil na tom istom hoteli cez toto VPN: http://hidemyass.com/vpn/ a naslednu mu Heroes of newerth islo.
Ale nechce sa mi zrovna platit vyse 30euro za to VPNko na 4 mesiace ... tak uvitam nejake rady na VPN ktore ma rychle servery s nizkymi odozvami a je za dobry peniaz, pripadne ak by bolo zadarmo, nebolo by zle :)

Diky
Naposledy upravil local_hero dne 11. 1. 2013 16:02, celkově upraveno 1
local_hero
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 11. 1. 2013 16:01

Firma, která tě vyslala na služební cestu, žádnou VPN nemá?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod local_hero 11. 1. 2013 16:02

Ma VPN cez Cisco VPN client, ale tiez su tam blokovane tieto porty na firemnej proxy cez ktoru to pripojenie nasledne ide :(
local_hero
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 11. 1. 2013 16:07

Mám obavu, že jakákoliv zdarma dostupná VPN nebude vhodná k hraní her kvůli vysoké odezvě a nízké přenosové rychlosti.
Ideálně bys měl mít tedy placenou VPN co nejblíž k tobě. Tady asi moc rad na francouzské VPN servery nedostaneš...

A cena kolem $10 je dobrá ;)
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Zopper 11. 1. 2013 16:32

Pokud jde jen o to, zahrát si s kamarádem - co Hamachi? To je na tohle dělané, základní verze je zdarma...
Zopper
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 11. 1. 2013 17:35

Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod local_hero 11. 1. 2013 18:11

Praveze ja by som sa chcel z hry pripajat na oficialne game servery Heroes of newerth, ktore su blokovane, v tom mi hamachi nepomoze.
Naposledy upravil local_hero dne 11. 1. 2013 20:43, celkově upraveno 1
local_hero
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků