Co vám chybí ve Windows

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod David P. 4. 3. 2013 13:39

Které funkce chybí Windows k dokonalosti? Ať už jde o funkce, možnosti nastavení, nebo třeba aplikace, které jsou podle vás v systému nezbytné a řešení třetí strany není zcela ideální.

Anebo se dá zeptat ještě jinak: Co by měly Windows umět, aby přišly o nálepku sice možná nejrozšířenějšího ale nejméně cool systému.

Vycházejte pokud možno z aktuálních funkčních možností Windows 8. Uvidíme, co z diskuze vzejde, ale cílem je soupis těch nejzásadnějších nedostatků, které pak sepíšeme do článku na Živě.cz a také předáme k inspiraci přímo Microsoftu.
David P.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 4. 3. 2013 14:00

Předně by měly obsahovat linux! :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P

Co toto je zase za provokaci?

Předně by neměly být chytřejší jak uživatel a nutit něco bez čeho se uživatel obejde.

A neměly by být tak chybové a nestabilní.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 4. 3. 2013 14:04

Pokud by W8 byly vybavené stejně, jako OS Vista, nechybělo by tam vůbec nic.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 4. 3. 2013 14:24

Mohl by tam být poštovní klient (ten ve Vistě byl opravdu výborný, ten Metro je strašný), integrovaný Skype, plnohodnotný správce archivů ve stylu 7-zip, nemetroidní čtečka PDF, nemetroidní integrovaný SkyDrive, nativní práce s WP telefony.

A tyto věci by klidně mohly být zapínatelné přes Windows Features.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod David P. 4. 3. 2013 14:53

Tak taky přidám pár momentálních nápadů:

• dvoupanelový Průzkumník (elementární vlastnost použitelného správce souborů a správce souborů je nezbytnou součástí systému. Ten ve Windows 8 není zas tak špatný a třeba Knihovny jsou dobrý vynález, ovšem přímo svázané druhé okno s podporou klávesových zkratek strašně chybí)

• možnost "vypnutí" Metra (Pro nedotykové PC s monitorem s vysokým rozlišením naprosto postrádá smysl, systém by měl přímo startovat na desktop a při fulltextovém hledání nepřeskakovat do jiného prostředí. Ale některé aplikace z Metra se hodí, proto by mohla existovat možnost jejich spuštění v okně na desktopu. A tlačítko Start by se mohlo inspirovat ze Start8)

• okna by standardně mohla mít vpravo nahoře čtvrté tlačítko a to "always on top"

• hlasové rozeznávání a ovládání (když to umí Google, proč už to dávno neumí Microsoft..., hodilo by se to při využití počítače jako HTPC, při prezentacích, ale věřím, že postupně i v běžném používání)
David P.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kayjay18 4. 3. 2013 15:01

presne ako píše David..uplny suhlas..vela veci by sa mohlo dať nastaviť užívatelmi..a nie ako nam to nastaví Microsoft, tak to používajte
kayjay18
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Loader 4. 3. 2013 16:13

Hlavně to metro.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aaaa_ 4. 3. 2013 16:17

moznost nahodit komplet win2k vzhlad
aaaa_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod X-Lorrien 4. 3. 2013 16:22

1. Textový editor, který dokáže přímo, bez načítání otevřít i 200MB soubor (jako Lister u Total Commanderu)

2. Možnost hromadného přejmenování souborů (jako to má Total Commander)

3. Dvoupanelový průzkumník? [Windows] + [e],[Windows] + [vlevo] ; [Windows] + [e],[Windows] + [vpravo], jednoduché, dvoupanelový průzkumník mám za cca 2 sekundy

4. Poctivé hlídaní instalací programů a jejich následné kompletní odstranění

5. Rozeznání IR přijímače po uspání/hibernaci a následném probuzení bez nutnosti jeho odpojení a znovu připojení
X-Lorrien
Junior

Odeslat příspěvekod Markyxl 4. 3. 2013 16:24

Použitelnej terminál. Defaultní nestojí za nic a PowerShell je taky na nic oproti bashi
Markyxl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nat 4. 3. 2013 16:27

Mně třeba chybí lepší nativní práce s okny (snap), kterou umí dodat například placená aplikace WindowSpace.
http://www.ntwind.com/software/windowspace.html

Windows 7 a vyšší už něco umí (Win+ šipky atd.), nicméně redmonští to mohli dotáhnout dál...

Jinak osobně mi Windows 8 vyhovují. Jednoduché metro aplikace jsou fajn, stačilo by jen trošku poladit, umožnit je pouštět ve voliteném okně (tj. souhlas s David P.)

Pošta, OneNote, Kalendář, Počasí, Lidé... používám ke spokojenosti na desktopu.
Nat
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Quickill 4. 3. 2013 16:28

David P. píše:Tak taky přidám pár momentálních nápadů:
• okna by standardně mohla mít vpravo nahoře čtvrté tlačítko a to "always on top"


Tohle driv umel software dodavany spolu s driverama ke grafickym kartam nvidia, nechapu, proc to zase odebrali.

X-Lorrien píše:1. Textový editor, který dokáže přímo, bez načítání otevřít i 200MB soubor (jako Lister u Total Commanderu)


To uz pak ale neni editor, protoze v listeru nelze editovat.
Quickill
Junior

Odeslat příspěvekod nomeesh 4. 3. 2013 16:29

metro mi nevadí, ale štve mě nastavení rozdělené do control panelu a metro settings, mohlo by být duplikované, abych všechno nastavil na jednom místě. taky by mohli obnovit funkci Win+Tab ze sedmiček (vist), přepínání oken kdy mám desktop jako jedinou aplikaci pro mě postrádá smysl a při přepínání Alt+Tab pořádně nerozeznám okna (zvášť když jsou podobná).
nomeesh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sparkoV 4. 3. 2013 16:29

vic pracovnich ploch
sparkoV
Junior

Odeslat příspěvekod Quickill 4. 3. 2013 16:32

Nat píše:Mně třeba chybí lepší nativní práce s okny (snap), kterou umí dodat například placená aplikace WindowSpace.


K tomu se prikladam + lepsi podpora vice monitoru. Je skutecne na facku, kdyz si spustim aplikaci, treba km player, nastavim si display nb jako extended, klasicky monitor jako main, pretahnu player na extended desktop, vypnu pocitac, odpojim monitor, pustim pocitac a player je na "druhem monitoru", ktery vsak neni pripojen a zkratky typu win+sipka na nej vubec nereaguji.
Quickill
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků