běžný účet nebo administrátor?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Milanr1 5. 3. 2013 14:34

Bezpečnostní systémy běží pod systémovým účtem. Žádné
Siegel13 píše:heslo na admina kvůli aktualizaci antiviru

proto nevyžadují.
=>
To bude antivirus bez anti. :-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Siegel13 5. 3. 2013 21:03

Tak to nechápu co to vlastně je, používám eset smart security 6. Vím že po každém startu pc po mě chce program ESET a dál je to něco jiného ten název, heslo admina. Tak nechápu co to je. Resetnu pc at řeknu přesně teda.

EDIT: tak je to ESET Elevated Client
Siegel13
Junior

Odeslat příspěvekod akira.uzai 5. 3. 2013 22:12

oooooooooo píše:UAC jde celkem pošefovat.Celkem hodně aniž bych vypnul.Zastupce na konzoli at už PS nebo cmd je zhovadilost když ji můžu za a pinned a klavesou zkratkou spouštět se zvyšenym opravněnim,za b spouštět pravou myši se zvyšenym opravněnim.Za C poněvadž vše co umi CMD umi PS ale obraceně ani desetinu,stači si do profilu PS přidat spravny parametr.Každopadně zastupce je uplně zbytečnej - existuje X dalšich způsobů jak dosahnout tehož nebo vice než tehož.


Copak není pinned je modernější forma zhovadilosti jménem zástupce? Navíc bych vás chtěl vidět, jak dáte pinned v XP nebo W2K. Mně přijde spuštění ze systémové nabídky mnohem rychlejší než něco šátrat mezi XX kravinami, co má běžný uživatel na pravém tlačítku myši.

Navíc mi přijde hloupé tu tolik zatracovat jednoho zástupce, když běžný uživatel windows má plochu zaprasenou spoustou zástupců, složek i souborů. Kdo v životě nevytvořil zástupce pro nějaký soubor, program či složku, ať hodí kamenem. Vsadil bych se, že kdybych se pořádně podíval do vašeho počítače určitě bych nějakého zástupce našel. Spousta programů zasírá zástupci (na svůj web, na nápovědu, na alší programy, na nějaké utility) nabídku start (občas i ve více profilech) hned přo instalaci, takže jeden zástuipce tam, dva zpátky.. ..sere pes.
あきらうざい
akira.uzai
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 6. 3. 2013 08:41

Siegel13:
Že ty ten ESET nemáš zakoupený, ale nějaký pofidérně aktivovaný?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod oooooooooo 6. 3. 2013 08:53

Kód: Vybrat vše
Copak není pinned je modernější forma zhovadilosti jménem zástupce? Navíc bych vás chtěl vidět, jak dáte pinned v XP nebo W2K.

Ne není a odmitam o tom diskutovat s člověkem kterej nezna zaklady daneho OS.Sorry.
Kód: Vybrat vše
když běžný uživatel windows má plochu zaprasenou spoustou zástupců

Nebavim se o běžnem uživateli,bavim se o konkretni situaci a řešení,že někdo misto brzdy šlape na plyn se taky stavá a podle diskuzí kolem počitačů by to byl analogicky běžný řidič - prostě typicky unik když někdo nema argumenty na přesně popsanou situaci.Bavím se o konkretni situaci a oé tom že dany postup je blbost.Existuje postup mnohem variabilnější.Uvedl jsem schvalně takovej kterej zvladne aplikovat kdokoliv mimochodem.Není totiž jedinej.Kdo mimochodem zna zaklady tak si dopiše do profilu ps potřebne a nasledně nepotřebuje ani pinned ani zastupce.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wolfheart 6. 3. 2013 09:38

To že ty pracuješ na uživatele s administrátorským oprávněním znamená, že i viry, zavirované stránky a chyby (díry) v programech mají plnou kontrolu nad tvým počítačem.

Možná si teď říkáš, že v poště přece na nic podezřelého neklikáš. Jenže množství napadených stránek na internetu je stále víc než dost. A co se týče antivirů, tak ani ty nemůžou být 100% a jejich reakční doba jsou řádově hodiny. V tom lepším případě.

Předpokládám také, že máš alespoň něnaký slušný firewall.

Pokud máš zapnuté UAC (Řízení uživatelských účtů) není nutné se odhlašovat a přihlašovat. Stačí využít okna, které požaduje větší práva. Viz. obrázek.

Obrázek
Wolfheart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akira.uzai 6. 3. 2013 10:40

oooooooooo píše:
Kód: Vybrat vše
Copak není pinned je modernější forma zhovadilosti jménem zástupce? Navíc bych vás chtěl vidět, jak dáte pinned v XP nebo W2K.

Ne není a odmitam o tom diskutovat s člověkem kterej nezna zaklady daneho OS.Sorry.
Kód: Vybrat vše
když běžný uživatel windows má plochu zaprasenou spoustou zástupců

Nebavim se o běžnem uživateli,bavim se o konkretni situaci a řešení,že někdo misto brzdy šlape na plyn se taky stavá a podle diskuzí kolem počitačů by to byl analogicky běžný řidič - prostě typicky unik když někdo nema argumenty na přesně popsanou situaci.Bavím se o konkretni situaci a oé tom že dany postup je blbost.Existuje postup mnohem variabilnější.Uvedl jsem schvalně takovej kterej zvladne aplikovat kdokoliv mimochodem.Není totiž jedinej.Kdo mimochodem zna zaklady tak si dopiše do profilu ps potřebne a nasledně nepotřebuje ani pinned ani zastupce.


Asi tedy mám nějaký špatný windows. Když si pinnu nějaký program na lištu, tak se chová úplně stejně jako když si tam dám klasický odkaz.
あきらうざい
akira.uzai
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vaha.X 14. 5. 2013 00:18

Zdravím,
nechci zakládat nový thread, tak bych se zkusil zeptat tady, protože to sem věcně patří.

Mám nový NTB, kde již byly předinstalované W8, vytvořil jsem si admin účet a následně i user účet, který jsem hodlal využít pro internet (včetně přístupu do Windows Store). Z user účtu jsem se připojil do Store, stáhl a nainstaloval nějaké aplikace... JENŽE tyto aplikace jsou přístupné jen v tom user účtu... to mi ale nevyhovuje.

Táži se tedy:
Znamená to tedy, že pokud chci instalovat aplikace ze Store musím tak činit z admin účtu?
Pokud provedu instalaci z admin účtu budou nainstalované aplikace k dispozici na všech účtech daného PC, nebo opět jen na tom admin účtu?


A možná ještě povzdech - pokud chci přistupovat do Store - musím mít účet Microsoft (nebo jak tomu říkají)... a při registraci to po mně chce SPOUSTU OSOBNÍCH ÚDAJŮ... které MS pro tyto účely vůbec nemůže potřebovat. Takže proč je shromažďuje? A navíc se ochrana osobních údajů se neřídí českými normami!!!!
Podle mého by jim úplně měly stačit údaje:
- username (uživatelské jméno)
- mailová adresa
- password (heslo)...

Myslím, že jim není nic do mého "občanského" jména, a už vůbec ne do data narození a těch dalších údajů co požadují... Tyto údaje jsou tedy jen "pro kšeft", chápu-li to správně? A když se to správně spojí s tím, co jim ještě posílá PC "za mými zády", tak je to asi slušný obchodní artikl.
Vaha.X
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kroxigor 14. 5. 2013 04:30

aplikace ze Store se instalují zvlášť pro KAŽDÉHO UŽIVATELE není možnost pro běžného uživatele jak nainstalovat Modern UI aplikaci pro všechny uživatele najednou.

Store požaduje tyto informace z důvodu placených aplikací, to že chceš stahovat jen free aplikace je nezajímá.
Kroxigor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 5. 2013 07:55

Velmi moudré řešení:
Vaha.X píše:user účet, který jsem hodlal využít pro internet

Naneštěstí to zvládne jen málokdo. :-(
Současný trend:
Vaha.X píše:při registraci to po mně chce SPOUSTU OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Chceš účet? Sděl, kdo jsi - i když MS správnost údajů nijak nekontroluje.
Budoucí trend je jasný: pro registraci bude nutný el. podpis/certifikát.
Chceš free aplikace? Zaplatíš osobními daty.
Co s tím?
Stahuj sw přímo od výrobce, pokud/dokud je to možné.
Ten zároveň ručí za jeho čistotu.
V žádném obchodě není zaručeno, že je daný sw z bezpečnostního hlediska zcela nezávadný.
Viz nedávné četné případy aplikací v Apple Store, Android Apps, Google Apps atd., injektáž všech Linuxových distribucí v oficiální zdroji Linux Kernel v loňském létě apod.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 14. 5. 2013 08:07

Moderní aplikace je ale možné instalovat pouze přes Windows Store.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 5. 2013 08:11

To je zásadní důvod, proč Metro/Modern UI nepoužívat.
(Psal jsem obecně o libovolném sw.)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vahač.X 14. 5. 2013 18:17

Kroxigor píše:aplikace ze Store se instalují zvlášť pro KAŽDÉHO UŽIVATELE není možnost pro běžného uživatele jak nainstalovat Modern UI aplikaci pro všechny uživatele najednou


Modern UI jasně, ale když instaluju ze "store" tak se to týká i aplikací pro "Plochu" nebo jak se tomu říká - prostě to "staré" rozhraní

No to ale moc nekoresponduje s více účty (typicky admin a user) - protože si pod admin účtem nainstaluju aplikaci.... (ale musím jít na internet s admin právy!!!) ale pak ji jako user nemohu použít - takže se musím odhlásit z internetu, přihlásit na jiný účet... a naopak, když ji nainstaluju při přihlášení k internetu z user účtu pak ji nemohu používat jako admin :?: :/
("Spustit jako..." znám, ale to nic moc neřeší).

Takže tady user účet (nebo obecně více účtů na jednom PC) ztrácí význam.... To se tedy Microsoftu moc nepovedlo...

-- 14. 5. 2013 19:29 --

Milanr1 píše:Velmi moudré řešení:

No už mi to tak moudré nepřipadá - viz můj příspěvek výše

Milanr1 píše:Současný trend:
Vaha.X píše:při registraci to po mně chce SPOUSTU OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Chceš účet? Sděl, kdo jsi - i když MS správnost údajů nijak nekontroluje.
Budoucí trend je jasný: pro registraci bude nutný el. podpis/certifikát.
Chceš free aplikace? Zaplatíš osobními daty.
Co s tím?


No to je sice hezké, ale aspoň kdyby se to řídilo českými zákony a rozhodovalo před českými soudy, ale když by to "nedopadlo" tak "poskytovatel" použije ustanovení ze svých podmínek a bude se to řešit někde v Lucembursku.... Jakou šanci má pak běžný uživatel... podle mně nulovou.... Takže "přijetím podmínek" se stávám rukojmím poskytovatele... nepřijetím podmínek podstatně omezuji funkce zařízení, které jsem si zakoupil...

Milanr1 píše:Stahuj sw přímo od výrobce, pokud/dokud je to možné.
Ten zároveň ručí za jeho čistotu.
V žádném obchodě není zaručeno, že je daný sw z bezpečnostního hlediska zcela nezávadný.
Viz nedávné četné případy aplikací v Apple Store, Android Apps, Google Apps atd., injektáž všech Linuxových distribucí v oficiální zdroji Linux Kernel v loňském létě apod.


A když je výrobcem Microsoft? A když výrobce umožňuje pouze stažení ze "Store" (app pro "metro".
A když výrobce má "nekalé" úmysly?
Jasně, chápu, že zařazení do "Store" automaticky neznamená nezávadnost...

Ale to jsou jen řečnické otázky - prostě s tím není šance cokoli dělat :-\
Aktuálně LG G2 a S GS3 ... ale začínal jsem už s Motorolou 160 :-)
Vahač.X
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků