Page Fault in Non-Paged Area po windows update

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kuty.cz 1. 3. 2013 15:06

Ahoj,

nezaregistroval jste nekdo modrou smrt po instalaci poslednich aktualizaci? Mam uz 2 klienty, kteri po instalaci poslednich aktualizaci windows update dostavaji modrou smrt "Page Fault in Non-Paged Area". Windows nabehnou, ale pak pri nejake operaci modra smrt.

U obou pomohla obnova systemu a navrat pred instalaci aktualizaci.. je to jen nahoda? Na internetu jsem neco malo nasel, ale ze by to byla nejaka masova vec se rict neda.
kuty.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 1. 3. 2013 17:44

Já jsem nic podobného nepozoroval na žádném z našich počítačů.

Při modré smrti se analyzuje dump paměti. Co jsi z něj vyčetl?

BTW upravi si podpis tak, aby neodporoval pravidlům tohoto fóra, jinak budeš mít problémy ;) A když už jsme u těch pravidel, tak by sis měl založit nový účet, protože tento bude nejspíš velice brzy zablokován, jelikož i název účtu je proti pravidlům.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Milanr1 1. 3. 2013 19:44

Bari007:
V profi sféře se všechny KB před instalací nejdříve testují a pak teprve schvalují a nakonec instalují, takže podobná havárie nepřipadá vůbec v úvahu.

kuty.cz:
Neinstalovali Ti nešťastníci náhodou nějaký volitelný KB, který není určen pro danou hw/sw konfiguraci?

Standardní postup:
kuty.cz píše:U obou pomohla obnova systemu a navrat pred instalaci aktualizaci.

Možná stačilo prostě jen odinstalovat omylem nainstalovaný KB, třeba v nouzovém režimu?
Protože
kuty.cz píše:Windows nabehnou

=> nejednalo se o zásadní havárii.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavelBBB 2. 3. 2013 00:21

ahoj,

z mych cca 200 ks jeden umrel na nedostatek mista :) (filmy) jinak vsechny OK kolega co ma taky cca 250 ks cca 10 mrtvych ale je pravda že on to fláká tak se nedivím.

pavel
PavelBBB
Junior

Odeslat příspěvekod MiliNess 3. 3. 2013 20:40

kuty.cz píše:Ahoj,

nezaregistroval jste nekdo modrou smrt po instalaci poslednich aktualizaci? Mam uz 2 klienty, kteri po instalaci poslednich aktualizaci windows update dostavaji modrou smrt "Page Fault in Non-Paged Area". Windows nabehnou, ale pak pri nejake operaci modra smrt.

Ano. Chyba se objevuje po update Internet Exploreru na verzi 10 nebo po instalaci aktualizace KB2670838.
K výpadku stránky v nestránkovaném fondu dojde v rutině grafického ovladače od Intelu
igdpmd64.sys, při načítání DWORD hodnoty z paměti do registru procesoru
(mov eax,dword ptr [rax+rcx]), kdy je součtem hodnot v registrech rax a rcx vypočtena nesprávná hodnota ukazatele. K pádu dochází v kontextu prosesu subsystému Windows csrss.exe.
Pomáhá update grafického ovladače (Intel i případného sekundárního ovladače od ATI, nVidia)
Hardwarová nezávislost znamená, že to neběží na žádném počítači.
MiliNess
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marekpat 16. 3. 2013 07:08

Ahoj mě se to stalo ;(
Marekpat
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků