Koupě SATA 150 kompatibilního disku

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod zivan 28. 3. 2013 09:13

Zrovna s VT8237 byly problemy s detekci a "A' verze bude mit asi stejny problem. Predchozi zkusenosti s intel cipsetem jsou ti k nicemu.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod MiK 29. 3. 2013 06:40

160GB HDD není nový. Pokud je originál zabalený, tak je jen dlouho skladovaný a prošel mnoha rukama.
Jak jsem napsal, HDD SATAIII nebude fungovat v mb se SATAI a už vůbec ne s VIA nebo SiS chipsetem.
MiK
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 29. 3. 2013 08:41

zrovna jsem resil proc nejaka via deska s athlonem nechce sezrat 640AARS - bylo potreba dat jumper na 5-6 a jelo to :)

pres google se da najit tabulka co ty jumpery delaji - pozor je rozdil mezi sata2 a sata3 diskama (konkretne u WD) a jeste tam byla vyjimka myslim nejaky black.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mmmjack 29. 3. 2013 16:29

Napriklad na wiki je o tom hezky a podrobnu clanek u SATA rozhrani. Kazdy vyrobce to ma totiz trochu jinak, wd a seagate ma jumpery kdezto samsung musi sw cestou, a mam dojem ze jeste k tomu ne vsechny modely. Dalsi roli v tom hraji prave chipsety, jak jiz bylo zmineno vyse. Ovsem standard jako takovy zpetne kompatibilni je. Uz nekolikrat jsem daval novy disk na stare fosny a vysledek byl tak 50/50. Nekdy je zapojovani jumperu dost zahada, a doufam ze nekecam blbosti ale jejich spatnou konfiguraci by se nemelo nic pokazit jelikoz urcuji konfiguraci disku, "nic vic". Takze jsem obcas i hadal a nekde musel pripojit i 2x2 jumpery.
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr_S 30. 3. 2013 08:20

Tak AARS a AAKS pojede, protože je SATA-II a má jumper na SATA-I. Ovšem AARX a AAKX jsou SATA-III a mají jumper jen na SATA-II, jestli mě paměť neklame.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 30. 3. 2013 08:36

ja tim chtel rict ze nejpodstatnejsi je podivat se na strejčka googla.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mmmjack 30. 3. 2013 10:23

Petre: prave AAKX jsem pripojoval na sata1 a v manualu je zminka jen o sata2, jestli si dobre pamatuju, tak prave u nej jsem zapojil 2 jumpery vedle sebe, s jednim se disk nehlasil.
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků