DVR - nastavení pro prohlížení přes veřejnou IP

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod metanus 16. 4. 2013 12:17

Zdrávím všechny potřeboval bych poradit jak mám nastavit ADSL modem (Comtrend VR-3022eu Multi-DSN) abych mohl prohlížet kamery z firmy i z domova. Co jsem zvládl tak je to ,že jsem nastavil port forwarding ale nejsem si se vším uplně jistý. Nevím jestli mam otevřít data port či Http port . Poraďte prosím
Přílohy
Bez názvu.png
DVR
metanus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 16. 4. 2013 12:18

Otevři ty porty, které potřebuješ pro přístup k té kameře.

BTW veřejnou a nejlépe statickou IP na tom modemu máš?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod metanus 16. 4. 2013 13:03

Veřejnou IP adresu mam pokud se myslí statická jako že je stála tak ano přesně jsem tento pojem ještě moc nepochytil. Ale ještě nevim zda mam vypnout i firewall. Pokud ho vypnu jaky to bude mít následek pro zbytek sítě?
metanus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 16. 4. 2013 13:06

Vypnutí firewall na routeru nebude mít nejspíš vůbec žádný negativní výsledek, může mít ale pozitivní výsledek.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod metanus 16. 4. 2013 13:08

Ok vypnu ho

-- 16. 4. 2013 14:10 --

A když ho vypnu mám ten router ještě rebootovat nebo není třeba?
metanus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 16. 4. 2013 13:38

Restart neuškodí nikdy. U některých zařízení nutný není, u některých je potřeba.

Začal bych tím, že IP-adresu dočasně postavíš do DMZ. Až by to fungovalo, DMZ bych zase zakázal a postupně bych forwardoval HTTP port pro TCP i UDP, kdyby to nestačilo, tak bych forwaroval i datový port, opět pro TCP i UDp.

Vzhledem k tomu, že jsi nesdělil typ DVR, nemohu se podívat do návodu, k čemu u tohoto zařízení datový port slouží. Jaké porty je nutno forwardovat, by v návodu mělo být napsané.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metanus 16. 4. 2013 21:53

Klidně se můžu zítra podívat jaký je to typ ale mam manual a hledal jsem i na netu a nic tam není právě k tomu .Jediné co mi řekli i když jsem tam volal tak prý stačí abych přeroutroval ten port na kterém to je a pak by měl být na ně přístup přes veřejnou IP.
metanus
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků