Počítač se restartuje

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Drevo 2. 5. 2013 15:51

Dobrý den,

Počítač se jednou za čas restartuje tak 15 minut po spuštění. Stává se to, když surfuju po netu (youtube) a nebo třeba spustím nějakou aplikaci, tak se PC restartuje. Stane se to pouze jednou a po restartu PC celý den do vypnutí funguje. Ten restart se může a nemusí objevit každý den.

Automatický restart je vypnutý, ale BSOD se neobjevil, ale restart zůstal. Každá součástka je v PC stará tak 4 roky. Kondíky na základovce jsou ok. Nevíte čim to může být? HDD, zdroj, RAM, základovka?

PC:
Cooler Master Real Power 620W
ASUS Rampage II GENE
Intel Core i7-920
Kingston HyperX LL 6GB (kit 3x 2GB)
Gigabyte GTX275
WD VelociRaptor 3.5" 150GB
Drevo
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 5. 2013 15:57

Grafika, zdroj, pamet ...

Zkus Kombustor, zkus PSU test v OCCT, zkus bootable iso MEMTEST a nechat pres noc. Zkus cistou instalaci OS. Zkus PC s jinym PSU.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Drevo 2. 5. 2013 22:48

Jaký zdroj je kvalitní? Jak je možné, že mi PC blbne pouze chvíli po zapnutí a po resetu funguje v pořádku? Já jen, že pokud je Ramka špatná, tak se reset může objevit i několikrát za den ne? Nemůže být špatný i HDD?
Drevo
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 3. 5. 2013 01:12

Servis, usetris cas sam sobe i ostatnim. Podivej, muze to byt i v rozvodech, muze to byt i spatna karma, muze to byt cokoliv. Ptas se, jaky PSU je kvalitni, na to proste nejde nic jineho rici.

- Vezmi PSU a promer ho (alespon nejaky rucnim testerem)
- Vezmi VGA a otestuj ji jinde/jinou
- Vezmi RAM a otestuj
- Vezmi UBCD apod. a otestuj HDD

Vse v minimalni konfiguraci.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Drevo 4. 5. 2013 02:29

Tak jsem někde na netu našel tip, abych se podíval na Event Viewer a našel jsem docela zajímavou věc. Kernel-power?

http://imageshack.us/photo/my-images/17/resetr.png/

co si o tom myslíte. Víte o co se jedná?
Drevo
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 4. 5. 2013 07:23

Konečně jsi objevil EventViewer? :-D
Kdyby sis přečetl FAQ:
viewtopic.php?f=956&t=1095450
nemusel bys lézt jinam.
Drevo píše:co si o tom myslíte

Myslíme si, že Ti ještě hodně objevů ještě zbývá: např. tlačítko Kopírovat. :-)
S obrázky si běž do KsichtoKnihy.
Btw:
Nesdělil jsi výsledky:
Matysek píše:- Vezmi PSU a promer ho (alespon nejaky rucnim testerem)
- Vezmi VGA a otestuj ji jinde/jinou
- Vezmi RAM a otestuj
- Vezmi UBCD apod. a otestuj HDD
Vse v minimalni konfiguraci.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar



Odeslat příspěvekod r34ktor 4. 5. 2013 11:51

Drevo píše:Tak jsem někde na netu našel tip, abych se podíval na Event Viewer a našel jsem docela zajímavou věc. Kernel-power?

co si o tom myslíte. Víte o co se jedná?

To neznamená nic jiného, než že počítač nebyl řádně vypnut (= tvůj náhodný restart).

Od kdy se problém projevuje? Jak jsou komponenty staré? Je něco přetaktováno?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Drevo 4. 5. 2013 12:30

Zatím jsem provedl memtest a ten proběhl 8x, bez chyb. Komponenty jsou staré 4 roky. Nic není přetaktováno.
Drevo
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 4. 5. 2013 12:43

Drevo píše:Komponenty jsou staré 4 roky.

To může být klidně na odchodu zdroj, nebo grafická karta. Zkus někde sehnat jiné komponenty na odzkoušení.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 4. 5. 2013 14:18

Na zdroj bych se zameril jako prvni.
Pokud jsou nacate ram, tak casto hazeji bsod, u grafiky zase rozpad obrazu, apod.
Pokud uz neni ten zdroj v zaruce, tak ho klidne otevri a koukni se na jeho kondiky. Bacha na to, ze muzou byt pod napetim i kdyz je zdroj odpojeny, sice by se to melo pri odpojeni vybit, ale vis co... Nikdy nevis, pokud je to nahodou nacate.

U disku si projdi stav s.m.a.r.t. treba v crytsal disk info. Problemy muze zpusobovat napr.ztrata napajeni disku.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Drevo 6. 5. 2013 14:59

Chci si objednat nový zdroj a tak bych se vás chtěl zeptat, s jakými zdroji máte dobré zkušenosti - jaký byste mi doporučili?
Drevo
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 6. 5. 2013 15:06

Seasonic G 550W.
- kvalitní, používá zejména japonské kondíky
- vysoká účinnost (>90%), moc se nehřeje
- tichý, až do cca 150W zátěže jede na 500 rpm (pokud je dole, tzn. saje neohřátý vzduch)
- 5let záruka
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Drevo 6. 5. 2013 15:20

jen se tak blbě zeptám. Bude mi těch 550W stačit?
Drevo
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků