Tablet nebo hybridni tablet

Surface a další dotyková zařízení - nejen s Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kodlz 5. 5. 2013 20:54

Zdravim.
Resim ted mensi dilema. Mam stolni pc a krome toho by jsem si chtel poridit neco jen na internet nebo cestovani, proste neco mobilni co nepotrebuje vykon jako ma desktop.
No a chtel by jsem se zeptat jaky mate nazor na hybrid tablety? nebo by jste mi doporucili radsi obycejny tablet? A dalsi s tim souvisejici otazka: radsi Android nebo Windows8? (nechci ale W8RT ani nic od Applu).
dekuji za pomoc pri mem rozhodovani.

EDIT: a jeste jedna vec by me zajimala: co si myslite o konstrukci hybridu? myslite ze kvalitou nema dlouhou zivotnost?
Naposledy upravil kodlz dne 5. 5. 2013 22:05, celkově upraveno 1
kodlz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 5. 5. 2013 21:25

Rozhodně Windows 8. Android je jen hračka, je to systém z mobilu jen roztažený na větší displej.

Všechno je to ale o penězích. Pokud máš cca 30 000 Kč na to zařízení, už máš hezký výběr. Pokud chceš ale něco za 5 000 Kč, tak na výběr moc není a skončíš stejně u nějaké hračky s Androidem.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kodlz 5. 5. 2013 21:26

no uvazuji neco o 20k max 25k Kč.
kodlz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leeroy Jenkins 6. 5. 2013 10:38

Acer Iconia Tab W700P s Windows 8. Jsou i levnější varianty :)

Pak je tam ještě Lenovo Yoga a Samsung ATIV Smart PC Pro. :)
Hezký den přeji!
Leeroy Jenkins
Junior

Odeslat příspěvekod kodlz 8. 5. 2013 19:54

Bari007 píše:Všechno je to ale o penězích. Pokud máš cca 30 000 Kč na to zařízení, už máš hezký výběr. Pokud chceš ale něco za 5 000 Kč, tak na výběr moc není a skončíš stejně u nějaké hračky s Androidem.


ono stejnak uvazuji spis o necem co ma ATOM procesor, uz jen kvuli vydrzi baterie tak i kvuli tomu ze to je levnejsi. Jak jsem rekl...na vykon mam stolni pc.

vubec, kdyby se mel porovnat ATOM a ARM tak atomy jsou na tom lepe,ne?
Naposledy upravil kodlz dne 8. 5. 2013 20:31, celkově upraveno 1
kodlz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 8. 5. 2013 20:24

Atom a ARM jsou každý úplně jiná architektura, to nejde takhle srovnávat.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod m.kv 8. 5. 2013 21:00

pokud jenom na internet a cestování>tj. jenom zábava> tj. klidně Android doporučím Asus Padfone - (pořízeno manželce - Padfone I, ještě jsem sehnal i klávesnici) - žena max. spokojená a nebo ověřit tento článek u Asusu http://phgame.cz/2834/asus-padfone-3-te ... -windows-8 - mít tam W8
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 13. 5. 2013 14:58

Má tady někdo přehled o aktuálních modelech na trhu a chystaných? Pátrám po nějakém, který alespoň v brzké době bude na trhu a bude mít stylus. Přesněji "digitizer" pen a cenu kolem 25kKč.

Vím jen o Surface Pro, který by mi sice vyhovoval, ale bohužel u nás se neprodává (nebo bude?).
Sattero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akira.uzai 13. 5. 2013 15:23

Bari007 píše:Rozhodně Windows 8. Android je jen hračka, je to systém z mobilu jen roztažený na větší displej.

Všechno je to ale o penězích. Pokud máš cca 30 000 Kč na to zařízení, už máš hezký výběr. Pokud chceš ale něco za 5 000 Kč, tak na výběr moc není a skončíš stejně u nějaké hračky s Androidem.



A windows 8 na tabletu bude stejně také jen hračka. Protože ač tam půjde nainstalovat Adobe Photoshop nebo 3DStudio Max (tedy pokud budete mít dostatek paměti) tak díky absenci klávesnice, výkonu tabletu a rozlišení a velikosti obrazovky a "přesnosti" šmatlání prstem po displeji se tablet hodí jen na web a zábavu ať už tam budete mít jakýkoliv OS.

Osobně bych radil spíše ten Android. Protože pro něj jsou aplikace. Pro win 8 sice také jsou aplikace ale 98% jich není na tabletu použitelných z důvodů toho, že stále počítají jen s prací na desktopu (klávesnice, myš a velký displej).
あきらうざい
akira.uzai
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malcolmX 13. 5. 2013 16:15

Na internet nebo cestovani bohate staci i ta 'hracka'. Nakonec je to spise otazka konkretniho hw a konkretnich aplikaci, ktere clovek opravdu potrebuje.

Win8 jsou samozrejme jinde nez Android, ale co z bezne pouzivanych 'mobilnich' aplikaci bezi pod Win8 a ne na Androidu?

EDIT: A je mi rozhodne sympatictejsi pristup Apple nebo Google, tzn. optimalizovany lightweit OS, nez klasicky Microsofti desktopovy moloch. MS uz urcite uvazuje, jak narvat desktop system do chytrych hodinek... Android ci iOS nejsou konkurenci Win8, to je jen proti sobe stavi marketing a vyrobci/prodejci.
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 5. 2013 16:26

Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodlz 13. 5. 2013 20:04

akira.uzai píše:
...
Osobně bych radil spíše ten Android. Protože pro něj jsou aplikace. Pro win 8 sice také jsou aplikace ale 98% jich není na tabletu použitelných z důvodů toho, že stále počítají jen s prací na desktopu (klávesnice, myš a velký displej).


To jako ze klasicke aplikace ktere mi bezi na mem PC(nemam na mysli aplikace ktere bezi v METRO rezimu), mi nebudou fungovat na tabletu s W8, nebo fungovat jen omezene kvuli absenci klavesnice a mysi?
kodlz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sattero 13. 5. 2013 20:14

Budou fungovat, vždyť jde o WIndows 8. U RT je problém.
Sattero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 13. 5. 2013 21:16

Samozřejmě, že fungovat budou, akira.uzai má jen trošku omezený výhled do světa.

Právě proto bych doporučil něco s Windows 8, protože ti tam bude fungovat vše jako na počítači/notebooku s Windows. Jen pozor na RT verze, jak už píše Sattero.

Jinak to samozřejmě záleží na tom, co si kdo představuje dělat. Já potřebuji plnohodnotné Office (ne ty trapné náhražky z Anroidu/linuxu), plnohodnotný poštovní klient (opět ne ty trapné náhražky z Androidu/linuxu) a plnohodnotný klient pro připojení ke vzdálené ploše (ideálně pracující s RemoteApp, tedy opět Windows). Naopak se v klidu obejdu bez Facebooku, Angry Birds a podobných ptákovin (a to dokonce i na dovolené a na cestách!).
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kodlz 19. 5. 2013 01:21

Bari007 píše:Atom a ARM jsou každý úplně jiná architektura, to nejde takhle srovnávat.


to mi je jasne, ze to je uplne neco jine.
zkusim polozit otazku trochu jinak: je lepsi(teda hlavne plynulejsi a vykonejsi) W8 s atomem nebo Android s ARM? jestli vubec ten atom utahne W8 tak aby bezel bez nejakych zadrhelu.
kodlz
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků