vytvoreni nove site

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod nexuz 15. 5. 2013 04:35

Zarizuju si nove byt, chci si vse overit, at to nedelam moc slozite. Na jedny strane bytu uz mam VDSL modem od O2 (Comtrend VR-3026e v2). Jelikoz to neni moc dobrej router, ethernet kabelem bych ho spojil s routerem (planuju objednat Netgear R6300). Dale kvuli O2 TV (nejde vest kabel pres cely byt od modemu) bych objednal Ruckus http://bit.ly/180DV7t (nastesti levne, pouzity). Dale potrebuju zapojit domaci kino a tv ethernetovym kabelem k netu (na druhe strane bytu, nez bude modem/router). Co na to? Objednat jeste jeden router a dat ho do bridge modu? Kterej levnejsi a spolehlivej by to dokazal?
Dekuji za odpovedi, vazim si jich.
nexuz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 15. 5. 2013 06:04

Děláš to zbytečně složitě a nespolehlivě.
WiFi = nouzovka do staré zástavby, kde není jiná možnost. Do nové nepatří.
Co s tím?
Za router zapojit kvalitní switch 1 Gbps + rozvody UTP cat.5e|6 po celém domě.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 15. 5. 2013 06:10

Dát VDSL router-modem tam kdebude vhodné, kabelem dotáhnout telefonní linku nejednoduší řešení a potom PC popřipojovat kabelem.

IPTV bych určitě přes wifi netahal!

Jinak pokud ti potom 2 nebo 3 eth porty pro PC nestačí koupil bych switch.


Pokud by jsi požadoval větší možnosti tak bych koupil nějakej router do kterého se dá vrazit OpenWRT a ten spojil s tím routerem-modemem vdsl, ovšem to by jsi se tu neptal jak to zapojit.

Podle mě bych zatím nic nekupoval a vyskoušel jak to bude fungovat, pokud nemáš v bytě nábytek tak zase bych natahal kabely, a pokud se chceš dívat na IPTV tak zaručeně kabel natáhnout k setoboxu!

Pokud nenatáhneš kabely teď či nepřemístíš ten vdsl modem jinam aby se daly vhodně natáhnout kabely tak ti můžu zaručit že z IPTV přes wifi nebudeš mít nic, a budeš nadávat proč to vypadává.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 15. 5. 2013 07:02

Ty Ruckusy (wifi-router 2825 + klient 2811), co jsi dal odkaz, jsou zastaralé 802.11g modely (vyrábí se od roku 2007). Pokud budeš ty nebo nějaký soused mít wifi-router nastavený na blízký kanál a zejména pokud bude vysílat 802.11n (dnes všechny a ten tvůj otesánek R6300 tuplem), tak zastaralé 802.11g zařízení nemá šanci na bezproblémové streamování videa.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiK 15. 5. 2013 08:28

Pokud nebydlíš na samotě v údolí za lesem, tak nemáš šanci dlouhodobě pouštět stream přes wifi. Stačí, aby si některý soused přinesl a zapnul doma krabičku a máš vymalováno.
Kabel je jistota.
MiK
Junior

Odeslat příspěvekod nexuz 15. 5. 2013 15:02

Ok, zkusím to řešit kabelem, bude to pakárna. Z kuchyně z telefonní přípojky bych vedl cca 30m telefonního kabelu do obýváku (nebude vadit taková délka?). Zde bude modem, z něhož půjde kabel do routeru i O2TV. Nebudu muset řešit televizi bezdrátově ani mít 2 routery doma. Jediná otázka, jestli neva 30m telefonního kabelu.
Děkuji.
nexuz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 15. 5. 2013 15:27

Limit = 100/200 m od switche.
Proč pakárna? :-) Naprosto standardní řešení v moderních stavbách.
Pokud ještě nemáš omítku, použij krky.
Jinak klasické krytky kabelů na zeď + zásuvky.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanamond 15. 5. 2013 17:25

Správně je kabelem, jak radí ostatní. Jen pro upřesnění:
- ten "telefonní" kabel z kuchyně k VDSL modemu natáhni UTP, protože ten plochý telefonní s vodiči vedle sebe má na 30m už velmi znatelný útlum ( u mně doma dělá rozdíl na cca 20m vedení z telefonní zásuvky k ADSL modemu cca 2dB rozdíl v měření modemu, když jsem to natáhl tím placatým čtyřdrátem pro telefony a pak UTP ).
- Ten kabel k O2TV je jiné rozhraní, s internetem nesouvisející, takže ten UTP kabel se musí natáhnout z set top boxu O2TV rovnou do modemu, do té zdířky označené O2TV. Asi je to jasné, jen pro přehled.
- Jinak samozřejmě všude kabely a spojit je u modemu ( když už tam bude drátové hnízdo ) do rozumného gigabitového switche, to zajistí tempo a spolehlivost i pro přenosy mezi PC.
- maximální délka UTP kabelu je 90m, takže po domě žádný problém.
Trust in God and keep your powder dry !
vanamond
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nexuz 16. 5. 2013 04:24

Byt si sice zařizuju nově, jsem jen v podnájmu, v plánu mám tu zůstat cca 4-5 let, pak bych se měl stěhovat do svého domu. Takže jsem tu nechtěl dělat větší zásahy, budu ho muset v nějakým odpovídajícím stavu zas vrátit. Dostal jsem ho po vymalování atd, takže zasekávat krky atd se mi tolika nechce. Byt je nově zrekonstruovaný ve starém baráku - stěny mají 50 cm.
Idealní by pro mě bylo vést takovýto kabel:
http://www.puhy.cz/sitovy-kabel-utp-cat ... z2TQDBfkCi
Splňuje prosím požadavky? Hodně by mi to ulehčilo, nedokážu si tu představit, kudy vést klasický UTP kabel. Děkuji.
nexuz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 16. 5. 2013 12:09

K propojení telefonní linky nepoužívej plochý kabel, ale klidně ten UTP či si kup menší který má pouze dva páry který se na telefon používá. (stačí jeden pár)

Důležité je že ten pár musí být v kabelu skroucen tím se omezuje rušení.

Jinak normální UTP kabely kulaté klidně dáš do rohu místností, pokud jsou tam třeba plovoucí podlahy dají se schovat za lišty atd....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod nexuz 16. 5. 2013 22:40

Dík za radu. Ten UTP jen s 2 páry by byl taky fajn. Hledám na googlu, heurece (UTP 2x2, UTP "2 páry", UTP "2 pairs" a další) ale žádnej takovej sem nenašel. Dá se vůbec někde koupit? :-|
Potřeboval bych bílej, ať to je decentní. :hm
nexuz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 16. 5. 2013 23:22

Jo existuje, teď mi tu tahaly bílej kulatej kde byly skroucené dva páry+stínění, ovšem když to hledám na netu tak všude narážím v popisu na plochý - tak buď tam mají chybu protože že by byly všechny pouze ploché???? (označení na něm žádné není že bych to hledal podle toho)

Jinak asi bude nejlepší se vypravit do nějakého pořádného elektro obchodu, kde by ho teoreticky mohly mít.

Na internetu jsem našel pouze http://alarmy.lesovna.eu/134-kabel-utp- ... ktoru.html

Jinak kdybys nesehnal tak použij normální UTP pro PC.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků