ztracené heslo k wi-fi

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod nomadm 21. 6. 2013 11:16

router nastavoval člověk, co mi instaloval wi-fi připojení na dům, nastaoval to pro providera, se kterým měl uzavřenou smlouvu, po určité době jsem poskytovatele připojení změnil na jiného a s ním nějak "nekomunikuji", nicméně jsem na jeho vysílač připojen. Takže do nastavení routru jsem já osobně nikdy nelezl...a heslo na wi-fi nepoužívám (zatím) viz můj první příspěvek..
nomadm
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 21. 6. 2013 11:30

Kód: Vybrat vše
router nastavoval člověk, co mi instaloval wi-fi připojení na dům, nastaoval to pro providera, se kterým měl uzavřenou smlouvu,

Konečně - ve zkratce.Ted použivaš FF.Spousta lidi co adminuje router přes webovy rozhrani raději vstuje do administrace přes IE i když ho jinak neoblibují.Co z toho vyplyva snad nemusim psát.Jinak evidentně routerpasswd view a postup s nim evidentně je platný - ale ty ses nim nedomluviš.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 21. 6. 2013 11:42

nomadm píše:po určité době jsem poskytovatele připojení změnil na jiného a s ním nějak "nekomunikuji", nicméně jsem na jeho vysílač připojen.
Připojen jak? Nějakou wifi-anténou s klientem/wispem?
A přenastavoval ti v té době někdo ten wifi-router? Pokud ne a přesto ti vše funguje, je tam na wan s nejvyšší pravděpodobností standardní dynamická IP-adresa a resetu do výrobních nastavení není nutné se bát.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 21. 6. 2013 11:53

No problem je že ho přecenuješ kapku.Jde o to že ve zkratce - dotyčny se neboji ale neví.Navic ani netuši že heslo pro wifi se nastavuje - přenastavuje v administraci routeru.Připojen - pokud budeme brat jeho předchozi přispěvek važně a přispěvek o X zpět stači toto - přišel pan a nastavoval mi ROUTER.Ten mily pan mu tam nastavil heslo pro wifi kterou router šíří a ktere by rad věděl.Ten mily pan mu pochopitelně změnil default heslo do rozhrani.
Jak na reset do tovarniho pochopitelně ví - ale neví že v sekci wifi security si ma nasledně nastavit - změnit heslo dle libosti.Ve zkratce sebemenši problem neproblem a konči i s tim co ma ted po kablu na routru.Proč si nezavola někoho kdo aspon prazaklad chape tomu prostě nerozumim - thread o kravině - trva druhy den.Za tu dobu by sehnal 10 lidi co se na to mrknou - nastavi rozjedou.
Jako bonus
Kód: Vybrat vše
po určité době jsem poskytovatele připojení změnil na jiného a s ním nějak "nekomunikuji", nicméně jsem na jeho vysílač připojen.

můj osobni tip je že si to jde přeložit na neplatim,nevi o tom a jedu defakto na černo tak moc nechci dělat vlny.Běžna věc u malinkejch chaos poskytovatelů.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 21. 6. 2013 12:26

Hosi 4 strana ale pozor, i pokud router restartne, tak pak dalsi 3 stranky budem resit jak se do administrace dostane, navic, pokud tento linksys ma dvoji opravneni a on tam leze jako user a bez hesla (v tovarnim) tak tam nic nezmeni, jen ma status, a potrebuje Admin ucet. No a dalsi 3 stranky jak a kde nastavit Wifi sifrovani a heslo atd.

Ale asi opravdu podrz tlacitko reset na cca 1min dokud ti ledky nezacnou systematicky blikat. a pak to pro nas bude lepsi. protoze zbytek je v manualu ktery sedi. Jeste mozna dobra dara. vypoj z toho Linksysu kabel co vede do WAN a strc jej do notebooku jetli ti najede net, tak pozname zda je neco treba nakonfigurovat.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loobick 21. 6. 2013 13:40

Mike.M: Stále existuje možnost, že tam ten Linksys není kvůli wifi po baráku, ale jako klient pro připojení k ISP. V takovémto případě by tento návod vedl k likvidaci připojení k internetu. Ale souhlasím, že by to bylo nejjednodušší. Konečně by si sehnal někoho, kdo má aspoň trochu tušení co s tím.
Arogantní admin. Ale co byste chtěli, když je tolik lidí, kteří se snaží vrtat ve věcech, které vůbec neznají. Když neumím opravit auto, také se nebudu snažit z opravářů tahat rozumy. Prostě si nějakého najdu, ať jej opraví za mě.
loobick
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 21. 6. 2013 13:44

loobick: Kdyby to byl klient, bylo by při změně providera NUTNÉ vstoupit do jeho administrace, což se nestalo tedy to NEMŮŽE být klient.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 21. 6. 2013 14:18

loobick: Navic tazatel rikal ze je to urco jeho zarizeni.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loobick 21. 6. 2013 14:43

První příspěvek na této stránce ale spíš vypadá na opak: že to nějaký člověk nastavil nejdřív pro jednoho ISP a následně přenastavil pro jiného. Alespoň tak to chápu já. A nikde jsem tady nenašel informaci o tom, že by někdo jiný do administrace nelezl. Pouze tazatel konstatuje, že tam osobně nikdy nebyl a že to dělal někdo jiný. Vlastnictví přístroje je v tomto případě bezpředmětné, existuje dost menších ISP, kde si klientská zařízení zákazníci kupují do svého vlastnictví. Nějakou dobu jsem dělal pro jednu firmu přímo v tomto oboru a vím, kolik různých způsobů existovalo i v rámci jedné firmy. Problémem tedy je to, že tazatel prostě není schopen rozumně popsat stav. Pro můj názor (tedy že to je klient pro připojení k ISP) hraje to, že se neustále motá kolem nutnosti kontaktovat ISP. Tedy z nějakého důvodu předpokládá, že to zařízení s tím má něco do činění. Proto jsem také již v noci vznesl dotaz na to, zda mu počítač funguje na internetu i když to zařízení dá pryč a kabel z WAN portu připojí rovnou do počítače. Tím se to celkem jednoznačně určí a toto by měl opravdu zvládnout snad každý, až na největší dementy.
Arogantní admin. Ale co byste chtěli, když je tolik lidí, kteří se snaží vrtat ve věcech, které vůbec neznají. Když neumím opravit auto, také se nebudu snažit z opravářů tahat rozumy. Prostě si nějakého najdu, ať jej opraví za mě.
loobick
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 21. 6. 2013 14:52

Kód: Vybrat vše
Pro můj názor (tedy že to je klient pro připojení k ISP) hraje to, že se neustále motá kolem nutnosti kontaktovat ISP.

Tazatel neví co je router,když to přeženu.Tazatel neví k čemu slouži admin rozhrani.Tazatel celkem jistě nema ani tucha co je nutné a co neni.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loobick 21. 6. 2013 15:56

Tazatel neví co je router,když to přeženu.Tazatel neví k čemu slouži admin rozhrani.Tazatel celkem jistě nema ani tucha co je nutné a co neni.

-----

Právě proto varuji před radami, aby bezmyšlenkovitě provedl factory reset. Ono to sice může pomoct, ale existuje jisté riziko, že pak už nerozjede internet ani přes kabel. A ze zkušenosti vím, že co se může *****, to se také posere.
Arogantní admin. Ale co byste chtěli, když je tolik lidí, kteří se snaží vrtat ve věcech, které vůbec neznají. Když neumím opravit auto, také se nebudu snažit z opravářů tahat rozumy. Prostě si nějakého najdu, ať jej opraví za mě.
loobick
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 21. 6. 2013 16:55

Pokud to resetem dodrbe, tak alespoň ho pak přinutí někoho si najmout, nejlépe toho co mu to nastavoval a bude klid.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nomadm 21. 6. 2013 18:48

jj diky za rady...netusil jsem, ze rozpoutam takovou vasnivou diskusi...:) a ze budou tady vsichni tak "pratelsti" k laikum co netravi cely den u pc a neni to jejïch zivotni priorita..
nomadm
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 21. 6. 2013 19:27

Ja třeba teď kosim zahradu, dělám pokojik pro syna, omítky zateplení elektriku, spravuju auta rozvody a těsnění na autě, pijuvinko a stipim oovocné stromy, zítra budu vařit oběd pro 8 lidi, pal gril. Slkizet seno a programovat arduino, aby mi ovladalo teplou vodu rozvody v baráku. Pak spravim kolo malému a marezu dřevo na zimu. Toť malý vucet mého vikenku, pak se ještě musím nekdu vožrat, bo švagr udělal vysokou školu. Jak to zvládnu, nevím.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nomadm 21. 6. 2013 21:09

nee..opravdu dekuju vsem za rady, jen proste tomu nerozumim, jsem jen "spotrebni uzivatel pc" a jak vidim, takovi lidi jsou tady vpodstate odsouzeni k zahube...ale urcite se "meho cile" nejak dopidim a rady od vas k tomu pomuzou... ;)
nomadm
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků