Náhle nefungují některé klávesy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Janelita 12. 7. 2013 12:14

Dobrý den,

potřebuji poradit. Mám notebook Toshiba (ani ne rok a půl) a zničehonic mi přestaly fungovat tyto klávesy: mezerník, pravý Shift, č, ž. Včera ještě vše šlo normálně. Psala jsem do večera, pak jsem notebook vypnula a nikdo jiný jej nepoužíval. Určitě se mi do něj nic nevylilo. Vzhledem ke zvláštnímu rozložení postižených kláves ani nepředpokládám nějakou mechanickou poruchu.

Má práce vyžaduje každodenní psaní tisíců slov, takže virtuální klávesnice či psaní mezery pomocí Ctrl V pro mne opravdu není východiskem. Jsem navíc v zahraničí a do svého obvyklého servisu se nedostanu.

Věděl by někdo, čím může být tak zvláštní problém způsoben a jestli mám šanci jej vyřešit jinak než koupením klávesnice na USB? Restart nepomohl.

Děkuji.
Janelita
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 12. 7. 2013 12:19

Samozřejmě se jedná o
Janelita píše:nějakou mechanickou poruchu.

za předpokladu
Janelita píše: Určitě se mi do něj nic nevylilo.

ani jsi na ni nesvačila. :-)

Co s tím?
Externí klávesnici bys měla používat vždy: s interní škodíš svému zdraví.
Neznám žádný NB s použitelnou ergonomickou klávesnicí.
Dtto monitor.
Naposledy upravil Milanr1 dne 12. 7. 2013 12:21, celkově upraveno 1
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 12. 7. 2013 12:21

Zkus externi klavesnici do USB, pokud nepomuze, je to sw chyba a napadeny operacny system haveti.
Pokud pomuze, je vadna klaveanice v ntb a je treba ji vymenit. /pravdepodobnejsi varianta/
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Janelita 12. 7. 2013 12:52

Milanr1 píše:Externí klávesnici bys měla používat vždy: s interní škodíš svému zdraví.
Neznám žádný NB s použitelnou ergonomickou klávesnicí.
Dtto monitor.

Děkuji, ale nemám zájem měnit své zvyklosti. Kompaktnost je pro mne důležitá a za těch mnoho let nepozoruji žádné poškození zdraví. Vyhovuje mi mít notebook na klíně. Při práci u stolu mne bolí záda a dlouho to nevydržím.

Zkusím tedy antivirus a antispyware. Snad se během dne dostanu k nějaké USB klávesnici.
Janelita
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 12. 7. 2013 12:53

[OT]
Bolest zad vyplývá z toho, že nepoužíváš externí ergonomický monitor.
[/OT]
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Janelita 12. 7. 2013 12:57

Pobývám střídavě na různých místech na obou stranách Atlantiku a nehodlám si pořizovat soukromý tryskáč, abych všechno to haraburdí mohla mít pořád u sebe. :)
Janelita
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pytlík 12. 7. 2013 13:40

Dokud nevyzkoušíš externí klávesnici, tak ti nikdo nepoví, kde je příčina. Takže pro tentokrát si pořiď soukromý mikrotryskáč a tu klávesnici si nějak opatři. Pokud si ji nemůžeš vypůjčit, tak ta stovka za nejlevnější klávesnici (kterou při dalším letu na druhou stranu Atlantiku můžeš bez lítosti uvrhnout do vln) ti snad stojí za to.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 12. 7. 2013 13:45

dokud neověříš funkčnost externí klávesnice, stejně s tématem nehneme, takže...

[OT]proto byl vymyšlen internet a moderně pak mračnová synchronizace, aby člověk nemusel s sebou nosit nejenom haraburdí, ale ani elektroodpad s daty...

kromě toho to nabízí jeden z prvků zálohy a důležitá data musí být zálohovaná...

v celkových nákladech by tě dva imobilní desktopy na obou stranách atlantiku vyšly i levněji, než jedno kapesní mučidlo, který i přes svoji strašnou mobilitu ve všech zavazadlech zavazí a dost možná bys prožila i bohatší podzim života, protože částečně eliminuješ alespoň jeden zdravotní problém stáří...

taky příliš nerozumím té větě, kde s notebookem v klíně a pokroucenými zady nemáš problém, zatímco při práci u stolu tě záda bolí a přesto nepozoruješ poškození zdraví...

poškození zdraví není nabouraný auto nebo hořící dům; zdravotní problém je sekvence plíživých projevů různé intenzity, který člověk, pokud není hypochondr, velmi rád zlehčuje a přehlíží...

takže pokud ten stolní pracovní koutek není vyloženě ergonomicky tragickej, indikují teď tvoje záda ochablý svalstvo[/OT]
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Janelita 12. 7. 2013 19:05

externí.klávesnice.(bezdrátová).fungovala.preinstalovani.ovladace.nepomohlo.
takze.to.vypadá,ze.si.budu.muset.pockat.na.navrat.do.vlasti.a.zanest.notebook.do.servisu.a.zkusit.ho.nechat.vycistit.

dekuji.vsem.za.pomoc.
Janelita
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 12. 7. 2013 19:43

Toshiby pomerne bezne mivaly mezinarodni zaruku. Co je to presne za model?

Jinak zkus profouknout celou klavesnici stlacenym vzdiuchem, vyleze z toho prach a bordel, kdyz nepomuze, tak nova KB.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Janelita 12. 7. 2013 19:52

Satellite L750-1MK.
v.zemi,kde.jsem,toshiba.notebooky.vubec.neprodava.
maji.tady.jen.nejake.prumyslove.aktivity.
Janelita
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 12. 7. 2013 20:04

Jinak servisy se daji najit zde, vc.informace, zda delaji i ntb.
http://www.toshiba.eu/innovation/generic/ASP_SUPPORT/
U toho tveho si ale nejsem jisty, jestli tam mezinarodni zaruka je, preci jen je to multimedialni/domaci notebook, ne pracovni. Mam sice pocit, ze mely ,ezinarodni Toshiby vsechny, ale ruju do ohne bych za to nedal. Pracovni modely maji ale urcite.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Janelita 12. 7. 2013 20:11

dekuji,ale.moje.zeme.se.ani.neobjevuje.ve.vyhledavani,takze.budu.muset.nejakou.dobu.improvizovat
Janelita
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod M_st3rUpdat3cZ 20. 9. 2016 16:13

hádám severní korea?
M_st3rUpdat3cZ
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků