Výběr vhodné skříně

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod The Shitman 15. 7. 2013 09:41

spree - Protože je to už starý model. Kup buď podstatně levnější GTX760, nebo naopak lehce dražší GTX770 (která už je ale skoro zbytečně výkonná). Porovnání si vygoogli, uvidíš sám.

S Fractalem chybu neuděláš, to ne, ale jak říkám, existují stejně zajímavé levnější alternativy.


Mitechell - Zajímavá skříň. Jen ventilátory nebudou nic moc, pokud jsou stejné jako v ostatních skříních od CM.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mitechell 15. 7. 2013 11:51

No mě to tak připadá, že ať už si člověk vybere case od jakéhokoli výrobce, dřív nebo později ty ventilátory bude muset vyměnit, ať už je to Fractal, CoolerMaster nebo Corsair a další... 8-)
Mitechell
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 15. 7. 2013 13:11

Je to tak.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod w.i.n.k.i 16. 7. 2013 20:14

Měl bych ještě dodatečnou otázku ohledně Fractal design DEFINE R4 a to zda se mi vejdou tyto větráky - Noctua NF-A15 PWM, který má rozměr 140x150x25 a montážní rozměr 120x120.

Jedná se mi o umístění ve předu (aby se vešel společně s původním větrákem) a vzadu nahoru. V budoucnu bych rád přikoupil a vyměnil za původní větráky dodávané se skříni.

Nebo poradíte jiný větrák s PWM a dobrým průtokem vzduchu??
w.i.n.k.i
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 16. 7. 2013 20:20

Spolu s původním větrákem? Proč, proboha? To líp uděláš, když koupíš do všech pozic AC F12PWM. Celkový hluk bude nižší, než kombinace Noctua + Fractal.

Mimochoděm, když už Noctua, vzal bych klasiku S12B ULN. Nic lepšího pro ULN zatím vymyšleno nebylo.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mastegl23 16. 7. 2013 22:54

Já jsem do většího Fractalu XL R2 dal také na první týden dvě Noctuy a plus jsem tam nechal ty tři původní fany s tím "že to přece nemůže být tak hrozné". :-) No, byl to HOROR :-) Ty tři Fractal větráky mi rezonovaly skříní a i na 5V vydávaly divný zvuk. Na konci týdne, když mi přišly doobjednané další Noctua fany a já vyměnil ty hrůzy od Fractalu, užívám si klid a ticho. Takže nechávat tam ty Fractaly ve spojení s Noctuo je kravina.

Jinak na doporučení zde na fóru jsem osadil zmiňované S12B ULN a jsem spokojen. Sice by se vešly i 140mm Noctuy, ale i s těmito "dvanáctkami" je air flow bez problému a navíc je vše absolutně tiché (v klidu regulováno bez problému ke hranici 300rpm).
Když chodíš po vejcích, neskákej.
Mastegl23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod w.i.n.k.i 17. 7. 2013 09:41

Fractaly tam mam v planu nechat 1-2 mesice, nez si koupim dalsi vetraky.

Ta skrin je dobra a neni hlucna takz do ni se vzduch dostava hur se mi zda. A chtel jsem to osadit 140tkama avych ochladil i7 na haswellu.

Hledal jsem v noctua ale tam je jenom tam ten hybrid 150. A jeste jeden za 550 co prodava asi jeden shop. Zase se musi brat v uvahu ze ma velkou hlucnost asi 27 dba.... U artic se take bojim hlucnosti 0.5 coz je asi 30dba...

potom spadaji v uvahu 120 vetraky. Vami nabizeny ULN se mi nezdajeho propustnost vzduchu za to je tichy. Co rikate na FLX vetraky? Buzel si ted nevzpominam na ostarni modely...

Asi jsem vybiraveh :) propustnost/hluk. Cca 115 na 17dba je OK?
w.i.n.k.i
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 7. 2013 10:21

Přesně tak noctua dělá jen 150mm hybrid ! tyhle dělá někdo jinej ;)

a průtok bych se moc nebál, když si vemeš že tma budeš mít 3x in a 3x out.

nekoukej jen na dba, to je jen jeden z parametrů, ale to stejně asi ani neuslyšíš....
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod w.i.n.k.i 17. 7. 2013 13:31

Co jsi myslel tim nekdo jiny vyrabi? Ze jsem je prehlidl? :) Ne to ne ale chtel jsem s pwm aby nehucel kdy nemusel....

Kdyz vetraky pripojim na tu rrozbocovku ktera udela dva vyvody na jeden bude to kontnambilni s PWM? S ostatními vetraky počítám že ano.

Takze ze srdicka by jste mi doporucili ten ULN? :D Dik
w.i.n.k.i
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 7. 2013 16:08

PWM ano, ale to jsi nepsal. Od čeho tu pak máme regulaci pomocí napětí ;)

kdybys nám prozradil typ desky byly by jsme moudřejší
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod w.i.n.k.i 17. 7. 2013 16:32

Nějaká regulace :D v tom se nějak nevyznám. Jenom vím, že ta skříň má ovládání na předku. Jak zapojení probíhá to nvm. (asi přes molex konektor?)

Deská MSI Z87-G43 - má 3x fan a 2x cpu fan
w.i.n.k.i
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 7. 2013 16:33

Nech to zkušenejším... Si myslíš že jen zapojíš fany " kouzlo" a máš ULN bednu ? ;) zrovna tahle deska umí ne všech 3 okruzích regulovat pomocí napětí ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mastegl23 17. 7. 2013 17:03

Vepředu na skříni je sice regulátor, ale je pouze mechanický 3 stupňový (12V, 7V, 5V)... do něj připojíš ventilátory klasicky jako do desky a samotný regulátor potom napájíš přes molex. To je ale regulace naprd, protože nefunguje automaticky dle teplot. Musíš si to měnit sám a to je opruz. Reguluj přes desku, viz. Python.p

Navíc pokud tam necháš ty Fractal větráky, tak ten regulátor bude fungovat ve 3 stupních -> Krávál jako sviňa -> Hlučný větrák - > Pořád to slyším a vibruje to, ale při puštěným rádiu se to dá přežít :-)

BTW malého průtoku vzduchu bych se nebál... Mám ve Fractalu "jen" 4 Noctuy S12B ULN (2 IN, 2 OUT) a stará dobrá i5-750 se mi v tom uchladí bez problému, i když ji trápím na 2,66GHz@4,1GHz :-)
Když chodíš po vejcích, neskákej.
Mastegl23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod w.i.n.k.i 17. 7. 2013 17:11

Python.p píše: zrovna tahle deska umí ne všech 3 okruzích regulovat pomocí napětí ;)


Tuhle větu jsem nějak moc nepochopil to ,,umí ne,, :-D - teď nvm jak postupovat zda pwn ču uln...
Tak já se rád nechám od Vás poraditi
w.i.n.k.i
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 7. 2013 17:37

tam je překlep, umí NA všech. ULN je opravu ULN, ale musíš si s tím pohrát na což IMHO moc nemáš, sorry
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků