Rozhodnutí ke koupi noteboku

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ONDR4SH3K 29. 8. 2013 07:44

Zdravím všechny,

rozhoduju se k finálnímu výběru notebooku a chtěl bych si nechat poradit, který notebook vybrat.

Vybírám mezi:

Acer Aspire V7 482PG - [Označení NX.MB5EC.001] - 24 990 Kč
Samsung Ativ Book 870z - [Označení NP870Z5E-X03CZ] - 23 576 Kč (na CZC je špatná cena)

Nevím, jestli dát přednost 4 jádrovému procesoru 3. generace se slabší grafikou nebo dvoujádrovém procesoru 4.generace se silnější grafikou (podle benchmarku o 16%).

Acer má navíc dotykový display a to si myslím ani nevyužiju, ale má podle mě lépe řešené chlazení ze zadu. U samsungu je chlazení ze spoda. To by vadit ani nemuselo, jelikož notebook bude stále na podložce. Notebook bude využíván především na práci. Oba jsou plasťáci, proto samozřejmě nižší cena.

Nevím, jak je to u obou značek s notebookama, nejlepší rada je samozřejmě od toho, kdo notebook má.

Do notebooku dám později SSD disk.

Nechci, aby někdo posílal jiné návrhy. Jsem na 100% rozhodnutý mezi těmito dvěma.

Díky.
ONDR4SH3K
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 29. 8. 2013 07:59

Bude využíván na práci?
Ty budeš pracovat na 14" s FullHD, když opomenu, že je to NB -> špatná ergonomie?

A na jakou práci bude využíván?
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ONDR4SH3K 29. 8. 2013 08:06

Adobe photoshop - střih designu
PHPEclipse - kód

Potřeboval bych i něco mobilního, jelikož budu cestovat do kanceláře a notebook si tam nechci nechávat.
ONDR4SH3K
Junior

Odeslat příspěvekod ThotX 29. 8. 2013 09:01

Zmíněný Acer mohu doporučit, sám jsem jej před pár dny pořídil, pouze jsem dokoupil větší SSD do mSATA a přeinstaloval původní systém od Aceru. Rád ti zodpovím konkrétní dotazy, pokud nějaké budeš mít. ;-)
ThotX
Junior

Odeslat příspěvekod ONDR4SH3K 29. 8. 2013 09:18

ThotX: Super, konečně příspěvek na úrovni.

Měl bych teda pár dotazů, pokud tě to nebude obtěžovat.

- Jak je na tom chlazení při větším výkonu a jak moc se zahřeje, když notebook je ve větší míře dělán z plastu?
- Je konstrukce pevná? Nedá se promáčnout v okolí klávesnice?
- Dá se dobře dostat k mSata slotu na výměnu jejich SSD disku bez toho, aniž bych porušil záruku?

To je asi tak všechno. :D
ONDR4SH3K
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 29. 8. 2013 10:15

základna není zas tak špatná, horší je to s odolností krytu LCD, které se dost prohýbá/kroutí, ale to už je dáno použitou kosntrukcí.
promáčknout, hmm, promáčknout jde každý ntb, záleží, jak moc tlačíš :)
jinak ale viz první řádek, prostě průměr.

Na notebookchecku měli na test verzi s integrovanou graifkou, ta s chlazením problémy neměla, naopak.
S tou GT750M bych se trochu obával, výkonnější HW v ultrabooku většinou bývá v kombinované zátěži CPU+GPU problém (projevující se throttlingem - podtaktováváním v zátěži).

Btw. proč kupuješ na práci multimediály?
Resp. můžeš si dovolit být v přpadě problému měsíc bez notebooku?
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ONDR4SH3K 29. 8. 2013 10:32

alfah4ns:

Promáčknutí jsem myslel takové to chování, že se píše na klávesnici a základna se prohýbá. Většinou to testuje Daniel Karchňák, kdy přímo ve videu promáčkne prostředek klávesnice a základna se pěkně prohne.

Na Acer Aspire V7-582P s integrovanou grafickou kartou jsem se taky díval, ale je za stejnou cenu, jako verzi s GT750M, takže není lepší si rovnou koupit s výkonější grafickou za stejné peníze? Byť mi více vyhovuje 15,6" s numerickým blokem. Ale to už bych šel do toho Samsungu 870z, který má alespoň ATI grafiku, i když o 16% slabší, než GT750M a čtyřjádrový procesor.

Multimediál si kupuju z důvodu, že bych rád spíše něco lehčího, tenčího a co se dá přenášet z pracoviště na pracoviště. Koukal jsem i na Lenova, ale ať chci sebevíc, tak prostě ne. S MSI, HP notebookama nemám dobré zkušenosti a proto jsem je při výběru vůbec nezahrnoval.

Pokud notebook půjde do servisu, což doufám že ne, tak náhradu mám. (mám Toshibu L505-13D a ani jednou nebyl v servisu a už ho mám 3-4 roky)

-- 29. 8. 2013 12:27 --

Tak Samsung 870z je pasé. Asi 5 prodejců mělo špatnou cenu.

Výběr je tedy o něco jednodušší.

Moderátor může uzamknout a vám díky za všechny příspěvky.
ONDR4SH3K
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 29. 8. 2013 13:41

Takže ty upřednostníš lehkost, před pořádnou konstrukcí na práci ? Opravdu zvláštní.

Sorry, ale tohle je tvoje 3.tí téma kde vybíraš notes, co si o tom máme myslet ? :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ONDR4SH3K 29. 8. 2013 16:05

Stačí si myslet jen to, že jsem obyčejný uživatel, který potřebuje poradit. :) A místo rady se člověk akorát dočká lock topicu.

Teď ho požaduji já, tak se může klidně zamknout, bez dalších debat.
ONDR4SH3K
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 29. 8. 2013 16:14

Třeba tohle zamknutý není -> viewtopic.php?f=907&t=1191967&p=9518865#p9518865
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků