BlueScreen - prosím o pomoc

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dezavy 31. 10. 2013 09:56

Ahoj,
tak mi Bluescreen vyběhl dnes znovu. PC se seklo na pár vteřin a pak hned restart.
Prozatím jsem provedl update grafiky.
Taky jsem zjistil, že Bluescreeny se mi začaly ukazovat cca 1h po tom, co jsem v červenci nainstaloval minecraft.
Můžete mi z nich poslednich dvou zjistit, kde je chyba? Asi to bude stále ta grafika :-/
Kód: Vybrat vše
http://leteckaposta.cz/827629004
dezavy
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 31. 10. 2013 13:32

WHEA error. To vypadá na HW problém.

Jaká je konfigurace sestavy? Typ a stáří zdroje? Verze BIOSu na desce? Teploty? Je něco přetaktováno?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiliNess 31. 10. 2013 15:57

Asi chyba HyperTransportu. Vadná deska, přehřívání, přetaktování a pod.
Pokud používáš Steam a máš na desce nějakou starší verzi BIOSu, může to být také tím.
V Ovládací panely->Nástroje pro správu->Prohlížeč událostí->Protokoly systému Windows->klikni pravým myšítkem na protokol Systém, vyber Uložit všechny události jako, ulož to jako
.evtx soubor a ten upni na http://www.leteckaposta.cz
Hardwarová nezávislost znamená, že to neběží na žádném počítači.
MiliNess
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dezavy 2. 11. 2013 12:20

Je to 3 roky stará sestava. Tvořili mi to lidi na foru a já si to pak jen nechal složit a poslat.
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... MV010Y3A01
Žádné taktování jsem nedělal. Teploty měřeny v MSI a pořád v pohodě.
Právě jsem u rodiny zjistil, že v 90% případů se to sekne a restartne při prohlížení mozily. Já např. hrál 2 poslední dny BT4, vždy cca 1h a nic se nestalo a teplota byla taky ok.
Protokol systému zasílám zde:
Kód: Vybrat vše
http://leteckaposta.cz/720445270


Díky moc
dezavy
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 11. 2013 13:12

dezavy píše:Bluescreeny se mi začaly ukazovat cca 1h po tom, co jsem v červenci nainstaloval minecraft.

Nějaký rootkit?
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dezavy 2. 11. 2013 15:56

co je rootkit? :-)
Tu hru jsem tahal dceři a v Minecraftu se vůbec nevyznám :-)
dezavy
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 2. 11. 2013 16:01

Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dezavy 2. 11. 2013 16:39

chápu-li správně, tak můžu mít v PC (díky Minecraftu), nějaký skrytý vir, který mi MS Essentials nenajde a ten může způsobovat pády? Takže nějaký soft na odhalení a vymazání, popř. formát HDD a přeinstalování Windows?
dezavy
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 11. 2013 16:45

OOO:
dezavy píše: nějaký skrytý vir

Virus nemůže způsobovat
r34ktor píše:WHEA error.

Jedině rootkit.
Další OOO BFU:
dezavy píše: formát HDD a přeinstalování Windows

nezlikviduje rootkity.

Co s tím?
Vypni podezřelý PC.
1) Prostuduj si z čistého OS:
viewtopic.php?f=927&t=1114417
viewtopic.php?f=927&t=1114415
Polož dotaz:
forum-927/Viry-a-bezpecnost.html
2) Do stávající hw sestavy použij jiný VGA, tentokrát plně kompatibilní (např. od GB).
Spusť a testuj.
3) Nainstaluj podezřelý VGA do jiného PC podobné hw konfigurace s MB MSI.
Tím prakticky vyloučíš možné nekompatibility mezi MB GB x VGA MSI.
Výsledky?
Naposledy upravil Milanr1 dne 2. 11. 2013 16:52, celkově upraveno 1
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dezavy 2. 11. 2013 16:50

takže zkusit Sophos Anti-Rootkit a popř. odstranit?
dezavy
Junior

Odeslat příspěvekod MiliNess 2. 11. 2013 19:26

Je to rootkit, co se nahraje do elektrolytického kondenzátoru ve zdroji a jeho kopie je uložena v přívodní šňůře počítače. Okamžitě odpoj počítač od síťě, třikrát ho přetáhni lopatou po disketovce a zakopej na zahradě, minimálně 2,25m hluboko do země. Na tom místě už nikdy nesázej brambory!!! Za obecné ohrožení z nedbalosti můžeš dostat pár let na tvrdo a věř, že sex ve sprše ti neprospěje.
A teď konec legrace.
Ještě jsem neviděl rootkit (a to jsem viděl hada chcát, koně blejt a žábu bušit pěstí do skály), který by způsoboval chybu HyperTransportu. V protokolu událostí máš 40 chybových událostí od WHEA loggeru, tohoto znění:
Došlo k závažné chybě hardwaru.
Součást: AMD Northbridge
Zdroj chyby: Výjimka testu počítače
Typ chyby: Chyba časového limitu sledovacího zařízení HyperTransport
ID procesoru: 0

Bude to tedy následek přetaktování, přehřívání chipsetu, poškozený chipset nebo vada zařízení, připojeného k HyperTransportu. Obecně tedy vada základní desky. Na dalekém severu, tam kde obcují s draky, se také vypráví legenda, že to může způsobovat vada grafického adaptéru. No na naždém šprochu, pravdy trochu.

-- 2. 11. 2013 19:29 --

formát HDD a přeinstalování Windows nezlikviduje rootkity.

Zlikviduje a to dokonale. A nestrašte mě zase s BIOS rootkity, jsem pak velmi vystresovaný a v noci se pomočuji.
Hardwarová nezávislost znamená, že to neběží na žádném počítači.
MiliNess
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dezavy 2. 11. 2013 20:13

Takže to může být chyba grafiky a nebo základní desky?
Zkusím kompletní reinstal PC a pak uvidím, co s tím dále..
Každopádně díky za každý názor a pomoc a největší dík patří tobě "MiliNess", protože jsi mi to napsal tak, abych vše alespoň tročku pochopil :-)
dezavy
Junior

Odeslat příspěvekod MiliNess 2. 11. 2013 23:02

V tomhle případě bych se s tebou vsadil o svou sousedku, že reinstalace operačního systému nezabere. Spíše to bude chyba základní desky.
Ještě spusť HeavyLoad a Hardware Monitor. V HeavyLoad spusť zátěžový test, po 10 min udělej screen Hardware Monitoru a hoď ho sem. Vyloučíme ty vysoké teploty.
Hardwarová nezávislost znamená, že to neběží na žádném počítači.
MiliNess
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dezavy 3. 11. 2013 00:00

Po testu jsou teploty v pohodě

Kód: Vybrat vše
http://leteckaposta.cz/891414639
dezavy
Junior

Odeslat příspěvekod MiliNess 3. 11. 2013 10:59

Ano, jsou v pohodě. Pak tedy zbývá jen HW závada, pravděpodobně vada severního mostu :-|
Ale části HyperTransporu se táhnou od procesoru, po celé základní desce. CPU ale bývá vadný málo kdy. Asiati prý křemíkové oplatky pro CPU, dotují strouhankou z německých rohlíků a před směnou si myjí ruce. Můžeš zkusit tu reinstalaci systému, jsem však skeptik.
Hardwarová nezávislost znamená, že to neběží na žádném počítači.
MiliNess
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků