Zajímavé zjištění na pobočce CZC

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kolemjdoucí99 14. 11. 2013 12:48

Ahoj,
včera jsem se na pobočce CZC dozvěděl následující fakta! Třeba jako, že přechod z Windows XP na Windows 8 (8.1) je naprostý nesmysl, že Windows XP jsou úplně stejně bezpečná jako Windows 8 (8.1), že instalace bezpečnostních aktualizací nejsou potřeba instalovat, jelikož je Microsoft vydává až někdo nějakou bezpečnostní díru najde a to už je prý pozdě + ještě pár dalších perliček! Tak že chlapy, jak radí profesionál, vypněte aktualizace a zůstaňte u Windows XP! :D :D :D
Kolemjdoucí99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 14. 11. 2013 12:56

Prodavač je jen prodavač, většinou o tom ví prd, pokud to není vyloženě specializovaný obchod. Proto také říkám, že ptát se těch prodavačů na cokoliv nemá smysl.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kolemjdoucí99 14. 11. 2013 13:02

Pozor, informace nám nepodával prodavač ale přivolaný technik... ;-)
Kolemjdoucí99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 11. 2013 13:08

CZC neřeší konfiguraci ani optimalizaci žádného OS.
Výhradně jen hw.
Technik v CZC nemusí ani tušit, že nějaký OS vůbec existuje.
Na druhé straně je faktem, že profík by nemusel takhle nesmyslně blábolit.
Nevymyslel sis to jen pro pobavení publika? ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 14. 11. 2013 13:14

No bezpečná možná ale ,zrovna včera jsem prodal 7 let starý noťas s XP protože byl k hovnu, veškeré nové periferie ani nepočítají,že bych instaloval na XP, takže se mi ztrácela ze systému tiskárna,Norton jsem musel občas probudit ,jinak nebyl schopen se probrat a zaktualizovat.3 x jsem za poslední 2 roky dělal přeinstalaci . Zato u W7 jsem na stroj rok a půl nešáh a jede . Samozřejmě W8 jsou neznámá a na nové PC dávám jen W7, v každém případě na XP byly výborný ani Visty mě nedonutily přejít ale dnes už ne. Připomíná mi to kdysiW98 přes všechny další upgrady jako W2000 a jak se další jmenovaly stejně byly pořád the best až nakonec XP jim učinily konec.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod Kolemjdoucí99 14. 11. 2013 13:17

Ne, nevymyslel, dokoce jsem tam nebyl sám, mám i svědka. Můžeš si tam zavolat ať ti poradí, že chceš přejít na Windows 8. Pobočka je v Břeclavi na Lidické ulici. :-D
Kolemjdoucí99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 11. 2013 13:29

A to já valím už 3roky XP na staré mašině a funguje, kde sakra dělám chybu....
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod polda 14. 11. 2013 15:20

na valše si trenky taky vypereš, každýmu dle jeho chutě 8-)
polda
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 11. 2013 17:39

Tak k tomu čemu byla určená funguje :) MatLab jede, excel jede, firefox jede....
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod noems 14. 11. 2013 20:09

:tleskani To jako fakt? :shock: I když hele čemu se divit. Chytráci kteří si myslej že právě kolem něj točí se svět najdeš všude. Znám lidi co mají papír na to že ovládají PC a nic neumí jen si to myslí, a znám lidi co žádný papír nemají a dělají to jako hobby a mají takový přehled a zkušenosti že si s nejedným papírákem utře zadek. Je to v každém oboru, tak se na to vyprdni, máš svůj rozum a když si vezmeš že první XP vyšly někdy v roce 2001/2002 (snad se nepletu) tak za cca 13 let to musí být sakra poznat a to ve všech směrech. Ale přikláním se k lidem co tvrdí že XP byl jeden z mála podařených systému od Microsoftu ;-) Ale ta doba je už pryč!! Taky záleží na tom, zda to zvládne hardware, zda není lepší pořídít rovnou celou sestavu s Windows 8.1 a mít hezkých pár let "klid". 8-)
noems
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Loader 14. 11. 2013 20:16

Určitě, do Temelínu taky cpou Windows 8.1.
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 14. 11. 2013 20:43

Noems
Hmm, ja zatim w8.1 povazuji za prilis mlady system, kde se tu a tam objevuji mensi ci vetsi problemy. Za idealni volbu porad povazuji w7 x64 pro, uz casem proverene, odladeny prvotni mouchy, rychle, stabilni.

Xp jsem mel rad, na beznou masinu bych ho klidne nechal, nenarocny system, ktery za ta leta clovek dobre znal.
Kamenem urazu jsou prave narocnejsi aplikace /32bit a z nej plynouci omezeni/ a xp 64 melo s xp stejny snad jen design.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod dockalacek 21. 11. 2013 11:16

Já taky funguju na XP a zatím bych neměnil. Myslím, že pracovník CZC má částečně pravdu. Ano, W95/98 bych nepoužíval, ale když se člověk nechová jako totální blboušek, může fungovat dost dobře i na XP. Neříkám ve všem, třeba některý hry už vyžadují Windows 7/8, ale na surfování, kancelařinu, jsou XP pořád dobré. A to i za cenu masivní mediální masáže ze strany Microsoftu, redaktorů Živě, atd. Zatím se mi nezdá, že by čeští uživatelé masivně prchali od XP pryč, jejich úprk od tohoto systému je velmi pozvolný. A Microsoft straší končícimi aktualizacemi - to má význam hlavně ve firmách, doma, když budu opatrný, a nebudu lézt na stránky s péčky (ano, lezu tam, ale jen na kvalitní:-) ), nemám se čeho bát. Internetové bankovnictví nepoužívám a že mě někdo může odposlouchávat a získat citlivé informace? Po kauze NSA nás stejně odposlouchávají všechny, donášel Google i Microsoft.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mrak 21. 11. 2013 11:38

"Kvalitní stránky s péčkem" Tak to potom jo. :mrgreen: :D
Mrak
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 21. 11. 2013 12:20

alfah4ns píše:Hmm, ja zatim w8.1 povazuji za prilis mlady system, kde se tu a tam objevuji mensi ci vetsi problemy. Za idealni volbu porad povazuji w7 x64 pro, uz casem proverene, odladeny prvotni mouchy, rychle, stabilni.

tak tak. Já třeba do firmy nakupuju pouze stroje s W8Pro(případně W8.1Pro) a následně je downgraduju na W7Pro (pokud si uživatel nevymíní, že chce mermomocí W8). W7Pro v současné době shledávám jako nejbezpečnější a nejodladěnější WIN OS. Navíc mají staré UI, takže nemusím každému vysvětlovat, kde co má hledat nebo jak to ovládat. Licenci resp. možnost návratu k W8 nechávám svému nástupci tzv. pro strýčka příhodu. Přeci jen tu ty nově nakoupené počítače budou zase 8-10let(aktuálně nahrazuji P4 a Semprony 754), tak ať má můj nástupce možnost je udržet co nejdéle softwarově provozuschopné (mezi W8 vs W7 je rozdíl 3let podpory navíc).
eLzyx
Mírně pokročilý

Další stránka