Kolesa

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dodo677 12. 11. 2013 08:12

...pánové...proč to zametání za pravděpodobně zesnulým....? :-l ještě k tomu na smetišti....
Je mi jasné že Michal byl dost zvláštní postavička....ale přecejenom po něm teď tak nějak zůstala díra opravdu nezaplnitelná....
Myslím že by si zasloužil vzpomínkové téma.... :-|
Nebo su snad jediné komu budou jeho výmysly chybět?
Dost by mě zajímalo třeba to jestli jeho rodina věděla jaká byl Michal na internetu celebrita.....až celebrita byl to nikdo nezpochybní.... nebo snad víte o někom kdo měl více banů...?

A třeba už zmíněné posmrtné odbanování mi příjde jako vkusné vyjádření soustrasti.
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 12. 11. 2013 08:45

Mě teda rozhodne chybět nebude a ani jeho nesmysly mi chybět nebudou. Stejně tak bych mu ani nerušil BAN stejně jako nikomu jinému. Pokud vím, jiným lidem se také po smrti BAN neruší, tak proč zrovna mu by se rušit měl?

Víš, kolik lidí denně na světě zemře? On rozhodně není jediný. A on ani rozhodně nebyl v mých očích někdo, kdo něco dokázal, koho bych si měl vážit. Bylo to právě spíš naopak...
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 11. 2013 08:46

Nechme to radši plavat....
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dodo677 12. 11. 2013 08:57

...to se tady fakt nikdo nebavil na těma blbostma co vymýšlel....?
Že nebyl mentálně v pořádku... za to tak nějak nemohl že....?
Podívejte se třeba na Rudu Kovandu....tomu třeba taky někteří zpěváci jako Olda Říha z Katapultu nemůžou přijít na jméno protože se ho Donutil s Kocourkem snažili protlačit do slavíka.....
Proto mi nepříjde úplně fér ho zaškatulkovat do stejné sorty lidí s jinými vyloženě trolly ..... :-)
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 12. 11. 2013 09:15

Můžeš založit na Facebooku fanpage Michala Kolesy ;) Zatím to ale vypadá, že tady s jeho propagací neuspěješ...

Já jsem se tím rozhodně nebavil, pro mě to byl troll jako každý jiný.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Dodo677 12. 11. 2013 09:29

tak ono nejde ani tak o propagaci jako spíš o vzpomínku na člověk které spoustu lidí bavil...... :)
Respektive vůbec o potvrzení pravdivosti....protože zatím co sem viděl informace tak parte udělat není problém...a vyjádření na FB jeho údajnýho otce taky asi není zrvona 2x jistý...
Tak třeba ho tady někdo osobně znal....?
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 11. 2013 10:17

Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 12. 11. 2013 11:53

Dodo - Ale to víš, že bude chybět. Sice za to, co dělal a jak psal, možná úplně nemohl, ale pohled na jeho facebook nebo do jakékoli jím "napadené" diskuse dokázal zpříjemnit i ten nejčernější den. Nebyl jsem z těch, kdo by se mu vysmívali, nebo něco podobného, ale zároveň ho za jeho trollování vynášet do nebe a psát chvalozpěvy.

Někteří lidé (i tady na Superfóru v době kdy tu byl Michal aktivní) byli dost hloupí na to, aby narušeného člověka na uráželi, šikanovali, nebo se mu jakoukoli formou smáli. Co na tom, že to bylo "jen" online. Co to s takovým člověkem může udělat, je asi jasné a vedou se teorie o tom, že právě tohle byl důvod, proč se stalo, co se stalo... Proto si myslím, že odbanování in memoriam by byl hezký symbolický krok, který by fóru nijak neuškodil.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pytlík 12. 11. 2013 12:04

Ohledně toho Rudy Kovandy: Oni ho do toho slavíka nejen protlačovali, ale dokonce i protlačili - a měl dokonce, kdyby bylo všechno podle spravedlnosti, i vyhrát. Aby nevyhrál, tak se dodatečně měnila pravidla soutěže. Hlasů měl ale nejvíc, jenomže to by naše milé tehdejší (i dnešní) celebrity nerozdýchaly...
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 12. 11. 2013 13:15

já jenom takovou zeširoka faktickou...

když ho odbanujete, tak se jakože světově, nedejbože vesmírně, stane co?

změní se jeden boolean v databázi, možná o tom bude vědět ten, kdo příkaz provede, jinak chrčení v rádiu, zrnění televizoru, prostě nic, žádnej signál...

leda by živě namísto nedělního "nejlepší program pro" vypláchnutí uvedlo bestofku kolesovýho spláchnutí...

aspoň smrt by měla být důstojná, tak mu to neposerte a nechte ho prostě bejt...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dodo677 13. 11. 2013 16:49

The Shitman: díky za podporu...sem rád že nejsu sentimentální sám.... :D

Pytlík: ano... to je mě známo ....ikdyž je pravda že Kovandovi spolužáci asi na něj měli trochu jiný názor....
Znám jednoho z jeho spolužáků a údajně byl lehce chabrus na nervy a honíval je se sekyrkou v ruce... :lol: ale to jsou věci se kterýmy se asi u lidí kteří nejsou úplně momentálně vpořádku dá očekávat.....

kernel_panic [passed]: mě v žádným případě nejde o nějaký jeho zneuctění.....nebo odebrání důstojnosti....právě neopak....
Co je špatnýho na tom že si vzpomenem a nějakým gestem projevíme soustrast člověku který se nám nějak vryl do paměti....?
Jak už řekl The Shitman.... ikdyž spoustu lidí otravoval... tak byla taky spousta lidí kterým náladu zase zlepšil....přiznám se že jeho citáty čtu už po několikáté.....

Myslím že je spousta lidí pro který je důležitý aby po nich "něco" zbylo....a taky bych nechtěl aby se na mě prostě a jednoduše zapomělo :-)
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavelka IT amater 14. 11. 2013 22:27

Já jsem se k Michalovi Kolesovi dostatečně a pozitivně vyjádřil v Poradně, kde vznikl obsáhlý thread na toto téma, krátce po jeho údajné smrti (bohužel vlákno je už zamčené, přesto tam stále přibývají nové hlasy víceméně na jeho podporu).

Michal Kolesa nebyl žádný trol - to je mylná domněnka, Michal byl autista a částečně duševně trochu handycapovaný člověk, on za to nemohl, jak se vyjadřoval. Pro něj to bylo přirozené vidění světa a okolních věcí a problémů. On se chtěl zapojit do tohoto světa, alespoň prostřednictvím internetu a počítače. Na druhou stranu to nebyl hloupý člověk, měl vystudovanou střední školu a bylo to znát, že vědomosti i přes svůj zdravotní handycap má !

Michal Kolesa byl možná svérázná, humorná a bavící postavička pro nás, kteří jsme četli jeho komentáře a neuvěřitelné originální dotazy, ale Michal byl především neopakovatelnou legendou sociálních sítí, diskusních fór a vůbec celého českého internetu. Žil převážně uzavřen ve svém malém pokojíku se svým ufonkem a snil sen o plavajících ženách, ale hlavně aktivně se zajímal o desítky a desítky témat a oborů lidské činnosti a snažil se do všeho proniknout. To je na něm obdivuhodné, že nerezignoval na život jako jiní postižení lidé, ale snažil se zapojit do života alespoň prostřednictvím internetu. Naposled dostal šanci realizovat se jako externí redaktor na webu Objevit.cz v pořadu Na plovárně s Michalem Kolesou. Jeho články byli psané jeho nezaměnitelným stylem, ale rozhodně měly hlavu a patu a jeho témata byly povětšinou k aktuálním věcem a některé byly i zajímavé. Bylo vidět, že tuto roli vzal opravdu vážně a že se snažil, aby jeho myšlenky měly profesionální reportérský výraz.

Zprávu o skonu Michala a vzpomínku na něj vydala spousta významných zpravodajských webů:
např.

Ihned.cz - Konec legendy. Zemřel Michal Kolesa http://zlatkovsky.blog.ihned.cz/c1-6119 ... hal-kolesa

PC Tuning - Český internet už nebude jako dřív - zemřel Michal Kolesa http://pctuning.tyden.cz/component/cont ... hal-kolesa

JE S PODIVEM, ŽE WEB ŽIVĚ.CZ, NEVĚNOVAL ALESPOŇ MALÝ ČLÁNEK, ALESPOŇ MALOU VZPOMÍNKU NA MICHALA KOLESU, fenomén českého internetu poslední dekády ! :-(

:-( :-(


Pochopitelně, kdo je zdravý a má v životě nějaké postavení, NECHÁPE ! lidi na okraji společnosti, postižené, odkopnuté, jak jim je, že také tito lidé chtějí v životě něco znamenat, něco dokázat !

Michal Kolesa se pral se svým osudem statečně, bohužel mu nebylo dopřáno, aby to dotáhl ještě někam dál, rozhodně tu zanechal výraznou stopu a ta se podaří opravdu málokomu, i když je kde kdo 100x 1000x vlivnější za života - upadne jednou v zapomenutí, Michal Kolesa už ne....
Pavelka IT amater
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 11. 2013 22:33

Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavelka IT amater 14. 11. 2013 22:45

...možná správně česky "handicap" ale na podstatě věci, co jsem chtěl říct k Michalovi to nemění....
Osobně se mě zastal Michal v jedné debatě a řekl i jednou zajímavou myšlenku, z čehož jsem usoudil, že to byl přemýšlivý člověk s ochotou pomoci druhému. Téma rozhovoru se týkala šikaně na pracovišti (dál to ale rozvádět nebudu)
Pavelka IT amater
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myšpulín 14. 11. 2013 22:48

Nechcete mu dát alespoň po smrti už pokoj? :oboze
myšpulín
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků