Upgrade vsestraneho PC, ~10 000

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 24. 11. 2013 23:21

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: neni
UCEL PORIZENI SESTAVY: hrani her, prilezitostna kancelarska prace, multimedia, internet
FINANCNI LIMIT: 10 000,-
OPERACNI SYSTEM: vlastni
SESTAVITE SI PC SAMI? Ano
BUDETE TAKTOVAT? Ne
MONITOR? LG 22", 16:10

Ahoj, mozna se mi naskytne prilezitost upgradovat si me jiz pres 5 let stare PC, tak bych byl rad pripraven, kdyby k tomu opravdu doslo :-) pruser je, ze prozatim nemam zadny rozpocet, ale rad bych se drzel pri zemi a nejak slusne to upgradoval. Nize se pohybuju s rozpoctem do 10 000 Kc. Nejdrive seznameni s aktualni sestavou:

Zdroj: Corsair Power Supply HX520 520W
Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 3.00GHz (775)
RAM: Kingston 2G-UDIMM 4 GB
GPU: GeForce GTX 460 768 MB GDDR5
MB: Gigabyte GA-EP35-DS4
HDD: Samsung HD332HJ ATA 320GB

Co s tim? Moc moznosti nemam, a tak mi je jasne, ze zustane maxilne GPU a zdroj. Dle me neni potreba GPU menit, zvlada nejnovejsi hry i v soucasne konfiguraci a minimalne rok jeste urcite vydrzi, takze tady by se dalo usetrit. Co HDD? Mam vzit taky novy nebo to ma smysl pripojit pres redukci? Taktovat neplanuji.

Jinak mam zatim dve varianty:
Ivy Bridge: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... W1011X9I01
Haswell: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... B8011YXO01

Nezapocitaval jsem zatim HDD, pokud mi ale doporucite jeho nakup, tak to tam nejak zmacknu. Zdroj a GPU snad muzou zustat. Diky za jakekoliv rady a pripominky!
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uberpr0 25. 11. 2013 09:45

Cau, mal som cca podobny zostavu s E8400, 4GB a GTX460.

Upgradol som na Haswell, takmer identicky ako ty, GA H87-D3H + i5-4570. Taktovat som nemal v umysle, mam "len" 620W Seasonic zdroj a planoval som sa posunut k GTX770, taktovanie mi prislo zatial zbytocne stale je to megavykon, na hry, obcasny strih videa, foto, kancelarsku pracu.

Pamate som povodne chcel Crucial Ballistix Sport, zial moj oblubeny obchod mal nejaky konflikt s dodavatelom, tak som si vybral Corsair XMS3 CL9-9-9-24 8GB kit.

Doska je v pohode, ale musis upgradnut BIOS, mne moj starsi Kingston V200 SSD nerozpoztala na prvykrat, s upgradom uz ide v pohode. Taktiez, cely bios ma zmenenu ponuku nastaveni, manualom mozes podlozit stol ak sa kyve, poradie v kontextovych ponukach nesedi.

Inac s procakom spolupracuje na jednotku, paci sa mi montaz Haswellow, na rozdiel od starsieho Wolfdale, uz procak nema piny, ale len kontaktne plochy a ak si kupis BOX verziu, priamo na ventilatore mas pastu, takze montaz jednoducha a nacvaknutie bezproblemove.

Do Ivy Bridge by som nesiel, dnes to oproti Haswellu mozno nie je taky prepad vykonu, ale ak sa realne zacne pouzivat instrukcna sada AVX 2.0 v aplikaciach, nejaky narast vykonu zrejme bude (kedy a aky je zatial asi vo hviezdach).

Som spokojny, sice GTX460 som na doske dlho nemal, ale montaz bez problemov, fungovanie (zatial, cca 3 tyzdne) na 1*.
Fotim: Oly E-PL1, telefonujem: Xiaomi Mi2 32GB / Nokia Lumia 620, Surfujem: Apple iPad Mini, Hram sa: i5-4570, 8GB RAM, GTX770, 23" DELL U2312HM, pozeram filmy na Samsung LE37C650.
uberpr0
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rejca 25. 11. 2013 09:56

řešil jsem něco podobného...

šel jsem proti proudu a vzal 4570S na Gigabyte H81 s 6x USB 3 , taktovat nechci, ale deska nabízí změnu násobiče TURBA až do 3,6GHz (i u 4 jader) - toho jsem využil... Takže je CPU nad úrovní 4570.

našel jsem si v En, že jediná limitace H81 jsou počty portů, tady ti každý bude doporučovat Z87 (zcela zbytečně, když se netaktuje), ale H87 taky není špatný (má více portů než H81) - příplatek je 1000 Kč, oni ty levné desky nejsou špatné a utáhnout i i7 + 1x PCI-E 16x grafiku - ale tady jsem se svým názorem zcela izolovaný :-))), Intel šmejdy nedělá a pokročilé funkce, která deska neumí jsou zcela nezajímavé. Rozdíl ve výkonu není žádný.

jinak do Ivy bych už taky nešel... Souhlasím, že instrukce v budoucnu můžou chybět, navíc má horší poměr spotřeba/výkon už teď a je to starší řešení.

ještě bych doporučil nový chladič: např. http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0CE0AM188U
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod uberpr0 25. 11. 2013 11:48

@rejca: zaujimave kombo, mozno vhodne pre GTX460 ak kolega neplanuje upgrade, ale H87 bude predsalen trochu viac "future-proof".

Kompletne porovnanie LGA1150 chipsetov a ich featur:

http://en.wikipedia.org/wiki/LGA_1150
Fotim: Oly E-PL1, telefonujem: Xiaomi Mi2 32GB / Nokia Lumia 620, Surfujem: Apple iPad Mini, Hram sa: i5-4570, 8GB RAM, GTX770, 23" DELL U2312HM, pozeram filmy na Samsung LE37C650.
uberpr0
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 25. 11. 2013 20:38

Moc diky vsem za odpovedi!
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 26. 11. 2013 10:22

Mel bych jeste dotaz k Haswellu...ma tam smysl v pripade opravdu herniho PC cpat MSI H87-G43 GAMING anebo je lepsi jit do klasicke GIGABYTE GA-H87-D3H? Netaktovalo by se a procesor by byl i4570.
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 11. 2013 10:29

Najdi si rozdily, typicky zvukovka a sitovka. Prohledni pocet fazi kaskad. A rozhodni se sam. Ja bych priplatil.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků