Antivir zdarma - který je nejlepší?

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Milanr1 8. 1. 2014 09:37

Sekydavid82:
Blahopřeji, jsi výjimka!
V tom případě se objedeš bez antivirového sw; stačí interní firewall v OS.
Sekydavid82 píše:4 - Nevím co přesně tím myslíš - jestli CD/DVD

Ne. Autorun = funkce OS.
Přílišná automatika škodí, protože lze snadno zneužít. A taky se hojně zneužívá.
Nedávno rozdávali poslíčci flash disky zdarma na letištích - vtipně připravené hackery pomocí autorun.inf.
Stačí jen zasunout a neštěstí je hotovo. BFU nikdy nezjistí, že se jeho tiše vrnící křemíkový miláček stal zombií v botnetu. A ještě roznese tohle skryté nebezpečí do firemní LAN a|nebo do PC svých přátel.
Sekydavid82 píše:skutečně je to takové ryziko na youtube

O youtube nebyla řeč. Platí to pro všechny weby. Děravý je flash player.
Opět často zneužívaná funkce. Do flashe lze snadno zabudovat další skripty.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sekydavid82 8. 1. 2014 16:24

Jo s těmi disky/klíčenkami jsem to slyšel, ale nikdo mě neobdaroval - hold asi vypadám jako vydlák ze zapadákova.... :D

Youtube jsem uvedl jako příklad jelikož mi tam teď nejede ani prd bez toho flash playeru - nedá se to nějak obejít? Tady na webu to po mě chce taky flash, ale to bude jen na reklamu a bez té se rád obejdu :D
Jinak navštěvuji hlavně mobilenet ohledně těch videorecenzí které rád zkouknu a tam to šlape takže, případně asi to přežiju i bez flashe, ale pořád mi to vrtá v hlavě - co jsem tak četl ta 11 prý už tolik děravá není....?

Pokud bych tedy flash neinstaloval a dále používal PC dle těchto pravidel potom mi například ten Security Essentials je k něčemu nebo jen zpomaluje PC a je zbytečný pak - jde mi o to zda to zvýší bezpečnost nebo je to z tohoto hlediska tedy zbytečné?

Firewall teď musím ještě líp nastavit - zakázat vše a pak povolit nejnutnější - zatím jsem se k tomu nedokopal za 2 dny a spoléhám na to, že i v základu by měl být ,,slušně,, nastaven.
Zatím jsem tedy zakázal přes správu PC jen některé zbytečné/nepoužívané služby + pár provařených děr OS.
Sekydavid82
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 8. 1. 2014 18:08

(1) Relativně řádově bezpečnější, ale malinko pracnější je stáhnout video nejdříve do lokálního disku, např. pomocí YTD.
Přehrávat bezpečnějším způsobem, např. pomocí 64-bit VLC:
http://download.videolan.org/pub/videol ... ast/win64/
samozřejmě za předpokladu, že používáš 64-bit OS.
(2) MS SE = nejméně náročný bezpečnostní systém.
[NO FLAME]
Projdi si tento thread od začátku: znalci ho označují za nejlepší antivir zdarma.
[/NO FLAME]
(3) Pokud používáš firewall vestavěný v OS WNT řady 6, nemusíš se ničeho obávat: je by default profesionálně nastavený ve třech režimech, které si určíš sám ihned po detekci konkrétní sítě.
Nejpřísnější je režim „Public Network“, nejmírnější „Home Network“.
Pokud neprovozuješ torrenty apod. P2P, můžeš s klidem v nastavení firewallu
Kód: Vybrat vše
wf.msc

zakázat veškerou příchozí komunikaci.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sekydavid82 8. 1. 2014 19:58

Aha ne používám Vistu Business 32 bit. 64 jsem chtěl, ale v době kdy jsem notebook kupoval nebyla k dispozici na ThinkPadu.

JJ no četl jsem, že je dobrý, když jsem ho zkoušel tak sem ani nepoznal, že běží - C2D 2 GHz, 3 GB RAM, Quadro, Seagete Momentus 5400.3 - žádná sláva, ale ještě to běží na mé potřeby :-[

Firewall - zatím jsem se na to jukl jen přes ,,uživatelsky přívětivé rozhraní,, nastaven režim veřejná síť a příchozí připojení je blokováno jako výjimku jsem povolil SkyDrive a Skype jinak nic.

Tak, že bych tam ten MS SE vážně prdnul tedy - pro jistotu...... ? Ty sám něco používáš?
Sekydavid82
Junior

Odeslat příspěvekod radilka 29. 5. 2015 12:56

Řeším podobnou otázku. Takže sem hledala na netu až sem narazila na Eset.
Přímo na jejich ofiko stránkách nabízejí zkušební verzi na nějakej čas zadara, zkoušel někdo z vás?
Hodim odkaz - aby se vám líp reagovalo..

http://www.eset.com/cz/domacnosti/

Díky
radilka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mople71 29. 5. 2015 14:11

MSE/Defender.

Pro W7 a nize jeste Avast.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukezo 20. 7. 2015 13:08

Avira, a nebo i Avast - test po restaru je zajímavá věc.
Lukezo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dpcstb 20. 7. 2015 14:35

MSE
dpcstb
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků