Velký monitor

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Artie8 10. 1. 2014 23:41

Zdravím,
mám trochu složitější dotaz, který je spíše zaměřený na to, jak by jste řešili mou situaci.
Takže k věci: Chystám se pořídit si do pokoje k notebooku větší obrazovku - Tv/monitor
Problém je, že ani jednu funkci nevyužiju - tv ani monitor (bližší je mi ale funkce monitoru).
A k čemu vůbec větší obrazovku? Hlavně na filmy.
Vzdálenost od obrazovky: 2,5m
Problém je, že za takové zařízení, které chci využít jen minimálně, nechci dát moc peněz, ale chci ho co největší (Tv) a relativně kvalitní (monitor). (Vycházím z toho, že monitor 27" za cca 7 000,-Kč je kvalitnější než větší 40" Tv za 7 000,-Kč cca)
Jde prostě o to, že to co chci ani neexistuje :( - něco velkého levného, kde akorát zkouknu film a končím.

Zatím sem vybral toto:
Buď - nejlevnější filmový monitor 21:9 (zatím vede) 29", který by mohl posloužit jako 2 monitor k NB, což je mi sice téměř k ničemu, ale budiž. Největší překážkou tohoto monitoru je cena.
http://www.czc.cz/philips-brilliance-298x4qjab-led-monitor-29/136534/produkt

Nebo - relativně přijatelný amva+ 16:9 monitor, který může být opět jako 2 monitor, ale bude hlavně filmový
http://www.czc.cz/iiyama-prolite-x2783hsu-b1-led-monitor-27/141140/produkt?utm_source=heureka.cz&utm_medium=cpc&utm_campaign=Monitory&utm_term=iiyama_ProLite_X2783HSU_B1_LED_monitor_27

Ale - když už druhý monitor, láká mě spíš lesklý povrch (mám temný pokoj, a ano, nakazil mě Apple cinema display)
http://www.czc.cz/samsung-syncmaster-s27c350h-led-monitor-27/129558/produkt?q-c-0-price=r4500-10500

Tv - výhodou je přehrávání z USB (možnost vypnutí pc)
http://www.alza.cz/39-sencor-sle-39f52m4-d379978.htm

Nebo jsem otevřen i jiným návrhům ;)
Předem děkuji za návrhy, nápady, řešení (i úplně radikální).
„I would stop, but I love the sound of my own voice.“ Artie Ziff
Artie8
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 10. 1. 2014 23:54

Polož si základní otázku, a to, jestli to budeš používat JEN na ty filmy, nebo i na office, internet, atd.

V prvním případě bych vzal opravdu TV. Dneska jsou skoro všechny na trhu neTN (většinou deriváty IPS) a u těch filmů budeš mít větší zážitek z většího obrazu, než z monitoru, byť by třeba měl o něco málo lepší barvičky.

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0271QY1XLP

(40-42' bude, obávám se, mimo rozpočet)
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Izibia 11. 1. 2014 13:54

:) co je na mém příspěvku off-topic?
Artie8 píše:Nebo jsem otevřen i jiným návrhům ;)
Předem děkuji za návrhy, nápady, řešení (i úplně radikální).
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 11. 1. 2014 14:00

Nekdo asi bumbal, jinak si neumim predstavit proc to bylo oznaceno za off-topic.

K tematu. Pokud opravdu jen filmy tak urcite TV. Ty monitory za 7k jsou nevhodne sledovani filmu, dobre to je tak maximalne do kancelare, ostatni uz je jen o VELKEM kompromisu.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod DuckDaffy 11. 1. 2014 14:53

Nabízím radikální řešení, kup si projektor. :)

Vyjde to sice cca 2x dráž, ale obraz budeš mít neporovnatelně větší a na filmy a jejich řádné vychutnání je to řešení nejvýhodnější v poměru cena/výkon.
Snadná přenositelnost třeba na chatu, promítání pro přátele, pouštění fotek z cest, může to příjemně obohatit život. ;)
S přítelkyní jsme investice nikdy nelitovali, 2 roky jsme z projektoru nadšení, viděli jsme desítky filmů, lampa má najeto cca 500 hodin, což je 1/8 udávané životnosti.
Při nemoci jsem na projektoru klidně i serfoval, pouštěl si youtube, psal v kanc. editorech.

Jaký projektor?
My máme 3xLCD, nebliká, parádní obraz i barvy - EPSON EH-TW480.
Výborný i na hry, auta i 3D akce, zpoždění neznatelné a má přímo herní režim.
Kamarád nedávno vybral DLP, umí 3D - BenQ MW663.
http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/p ... itost.html

Parametrický výběr tady.
http://www.projectorcentral.com/projectors.cfm
Pracuju na tom... i když to tak nevypadá. :-)
DuckDaffy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Artie8 11. 1. 2014 14:53

Tak sem si teď poměřoval Tv co máme doma: 39" Nějaký FHD philips před rokem za 12k kč a nějaký 50cm zmetek co máme v kuchyni :D
Došel jsem k názoru, že nejlepší velikost pro mě bude 32" (i podle doporučených tabulek)
Problém je ten, že 29" oproti 32" není takový rozdíl, navíc 29" při poměru 21:9 má určitě větší plochu při sledování filmu, než 32" při 16:9.

Každopádně pokud Tv tak určitě s Miracast a "smart" funkcemi (klidně i přes dongle,..)

Jinak ty monitory co jsem vybral jsou určitě dobře volené, amva+ je na filmy ideál ;)
Ten Dell je tam jenom z rozmařilosti.

Ale musím říct, že po delším rozhodování jsem se ustálil na tom 29" Philipsovi i přes tu cenu, bude to asi nejlepší řešení, pokud ne - vrátím ho, poštovné za plnohodnotné vyzkoušení mě nezabije.
Prostě to budu používat jako druhý (popř. i třetí) monitor, který dám trochu dál od očí a bude sloužit zároveň jako tv.

P.S. Tuhle zprávu píšu podruhé a je mi to dost nepříjemné, neboť jsem zapomněl myšlenky napsané v první zprávě :D
Na chvilku mi prostě vypadlo spojení na fórum (ale připojení fungovalo (ostatní weby šly)) a neuložil sem si to, co sem napsal :(

EDIT:
Bespi_ píše:K tematu. Pokud opravdu jen filmy tak urcite TV. Ty monitory za 7k jsou nevhodne sledovani filmu, dobre to je tak maximalne do kancelare, ostatni uz je jen o VELKEM kompromisu.


Nevhodné určitě nejsou, např. iiyama s amva+ panelem je téměř ideální na filmy v dané cenové kategorii. Ten Dell je tam jenom z rozmařilosti ;)
----
A
Projektor asi padá kvůli ceně a modře vymalovanému pokoji bez plátna, navíc po zkušenostech ze školy nevěřím v podobnost kvalit projektoru a obrazovky.
„I would stop, but I love the sound of my own voice.“ Artie Ziff
Artie8
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sirius1983 11. 1. 2014 16:01

Jestliže jsou hlavním požadavkem filmy, tak bych volil určitě klasickou TV. Ono přeci jen koukání na velký monitor (27-30") ze vzdálenosti 2,5 není nic extra a na klasické televizi kolem 40" si užiješ více.
Nicméně ani ten projektor není špatný nápad, jeho cena by se odvíjela od kvality, kterou od obrazu požaduješ. Podmínkou je ale možnost mít v místnosti pověšené plátno.
sirius1983
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DuckDaffy 11. 1. 2014 19:26

Mrzí mě Tvá mizerná zkušenost ze školy, to se ale nedá rozumně srovnávat.

Ano, cena je vyšší. Nevím do jaké kategorie uživatelů spadáš, zda student či pracující, ale z hlediska dlouhodobé investice mi projektor stále přijde jako daleko lepší investice než jen velký monitor. Sám mám jako pracovní monitor Dell 27", 16:10, MVA a film jsem si na něm za ty 2 roky co máme projektor pustil asi jen dvakrát, když jsem projektor půjčil známým a my měli zrovna chuť se na něco podívat, ale ten zážitek z toho byl prostě mizerný. Rozdíl asi jako mezi Felicií a Superb, ač obojí jede. :hm

My promítáme na bílou sololitovou 3mm desku z Hornbachu za pár stovek.
Vzal jsem tehdy největší velikost co měli a nechal ji seříznout na 16:9 (má asi 140x80 cm).
Koukáme na se cca ze 2 m z postele hned pod deskou (tedy pozorovací vzd. cca 1,2x).
Projektor máme za/nad hlavou na stativu od foťáku se spec. držákem (dobré mobilní řešení).
Sololit naprosto to překonal veškerá očekávání, je to lehké, neleskne se to, laciné a snadno montovatelné i sundatelné, pokud chceš tu stěnu z estetických důvodů mít volnou.
Plátno jsem od začátku zavrhoval - ty stahovací jsou pěkně drahé, krabatí se okraje a vlaje to.
Jednou jsme u známých promítali na sololit 3,5x2 metry (materiál na připravovaný nábytek) a to byl mazec!

Mno, ono je těžké někoho přesvědčovat, že to má smysl.
Bez zkušenosti silného zážitku ze Star Wars nebo Pána prstenů s 5.1 zvukem se spousta lidí bojí si projektor pořídit, je to takové zvláštní tabu. Ale za TV těch 15 000 Kč klidně dají, nechápu to.

Až budou cenově dostupnější FullHD tak možná zvážím upgrade, ale spíš si počkám na 4k.
Zatím si na nedostatek detailů nemůžu stěžovat, ač vím, že po upgrade to určitě uvidím.
Naposledy upravil DuckDaffy dne 11. 1. 2014 20:38, celkově upraveno 1
Pracuju na tom... i když to tak nevypadá. :-)
DuckDaffy
Junior
Uživatelský avatar




Odeslat příspěvekod Artie8 12. 1. 2014 19:25

Projektor opravdu ne. Jsem student, a tohle nepřichází vůbec v úvahu. Ale až budu mít vlastní byt, budu o něm hoodně přemýšlet :)

K té televizi, když mi tedy nebude vyhovovat ten philips 29".
Tak bych asi potřeboval poradit jakou, v televizích se nevyznám tolik jako v monitorech.
Možná bych to měl napsat na jiné fórum, ale tak když už mám topic tu..
Požadavky zůstávají stejné: Miracast (dongle), "smart", pokud možno "bezrámečkový" design (moc se mi to líbí)
Cena: úplné maximum 11 500,- Kč.

Zatím sem vybral:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008I02733N20G8 - Možná trochu přepal těch 47" :D
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008I02729Y1XLI
Myslím, že ani jedna nemá miracast, ale prostě v žádném e-shopu není filtr na pro tuto funkci.
„I would stop, but I love the sound of my own voice.“ Artie Ziff
Artie8
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 13. 1. 2014 01:14

Televize - forum sesterske avmanie /lze se doklikat i pres superforum nabidku, nick a heslo stejne/

Nicmene,v teto tride, ujasni si, co vse by to melo mit /vstupy, CI slot, ruzne tunery, atd/, zajdi si nekam, kde maji TV a vyber tu, u ktere se ti bude libit obraz.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků