Notebook/ultrabook 13-14 do 30 000,-

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod michalsl. 15. 1. 2014 14:30

Dobrý den, hledám notebook na internet/práci/filmy a občas nějakou tu písničku. Notebook potřebuji hodně přenášet takže chci aby váha byl pod 2 Kg a měl dostatečně pevné šasi. Dále neboť už mají skoro všechny notebooky W8 chtěl bych dotykovou obrazovku, která by měla mít min. rozlišení 1600x900. Důležitá je pro mě kvalitní klávesnice (pokud možno podsvícená), slušná výdrž - 7h a dobrá obrazovka/reproduktory. Cena by neměla přesáhnout 30 000,-. Předem děkuji za jakoukoli radu.
michalsl.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Baxos 15. 1. 2014 15:05

yoga 2 pro

btw precitaj si oranzovy ramcek - pravidla
Baxos
Junior

Odeslat příspěvekod michalsl. 15. 1. 2014 21:44

Za nadpis se omlouvám. Příště si dám pozor. O lenovo jsem uvažoval, ale yoga mě moc nesedne. Spíše jsem uvažoval např. o řadě T440.
michalsl.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michalsl. 16. 1. 2014 16:55

Máte někdo s tou řadou T440 zkušenosti ?
michalsl.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Loader 16. 1. 2014 19:22

Osobně zkušenosti nemám /ale také po něm koukám/, ale koukni na Lenovo Blog (pokud jsi už nečetl).
http://www.lenovoblog.cz/2013/10/thinkp ... nosti.html
http://www.lenovoblog.cz/2013/11/thinkp ... vydrz.html
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalsl. 20. 1. 2014 00:33

Do řady T440s nepůjdu. Ta je již nad mé náklady.
michalsl.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod geal 20. 1. 2014 03:04

Nechápu jak někdo s limitem "do třiceti tisíc" může do T440s při daných technických požadavcích nejít, když se dá koupit za 32kkč s Full HD IPS displejem. Ale ten požadavek na dotykovou obrazovku stejně zřejmě neguje potřebu kvality, ačkoli mi není jasné, jak to jde dohromady s "dobrou obrazovkou". Ta Yoga zdá se stojí tak jako tak plus mínus stejně.
geal
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 20. 1. 2014 03:29

Nemusi sedet napr.: klavesnice. Spreadsheet a komfort zastupne numeriky chybi. Misto kontextove nabidky Lenovo nacpe PrintScreen, tak se nediv, ze pro pracovni vyuziti je klavesnice zkratka klicovym prvkem, bez ohledu, jak vyrobci prezentuji sve predstavy o praci.

Vetsina nabizi Win8Pro -Win7Pro downgrade, tim odpada potreba touchscreen, ktery zprijemnen kazdym svetelnym zdrojem.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod geal 20. 1. 2014 04:21

To jasně, ale jak je třeba zrovna ta Yoga lepší? A pokud ne téčkový ThinkPad, co jiného ohledně třeba kvality klávesnice? Při téhle kombinaci požadavků mi přijde, že v něčem tazatel bude muset slevit.

(Ohledně kláves...neřeší tohle Keyboard Layout Creator? Já si stejně onehdá přemapoval Win a CtxMnu (nebo jak se to zkracuje) na Hyper a Super: http://www.rcsri.org/collection/symboli ... oard-1.jpg , http://ergoemacs.org/emacs/emacs_hyper_super_keys.html)
geal
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 20. 1. 2014 13:11

Resit to muze, ale takova ucetni si stim neporadi a zadny systemak to delat nebude. Take obcas pouzivam mapovani, pokud musim, presto tim nevyresis vsechny situace a nic moc koser. To mohlo udelat Lenovo rovnou, v celkove vyrobe by se ty dva tri pytle ryze nijak neprojevil.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod geal 20. 1. 2014 14:08

No škoda že tazatel neupřesnil, jestli je účetní. :-D

A vzhledem k tomu, kolik mapování se ve skutečnosti v HID zařízeních na PC provádí (jeden známý psal HID drivery pro linuxí kernel), mi použití slova "košer" přijde jako špatný vtip.
geal
Junior

Odeslat příspěvekod michalsl. 23. 1. 2014 16:51

Přijde mi, že mezi řadou T400 a T400s je tak malí rozdíl, že dávat další 2000,- mi už přijde zbytečné.
michalsl.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod geal 23. 1. 2014 18:06

Vždyť má přinejmenším úplně jiné šasi? T440 má kostru z plastu zesíleného skelnými vlákny + skelná vlákna navrch, T440s má hořčíkovou kostru + uhlíková vlákna navrch. Ale pravda je, že T440s zmínil až Loader. Upřímně, nevím, o kolik je T440 levnější. U nás bohužel rozhodují spíš konkrétní dovážené konfigurace. Zapadákov. :-/
geal
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 1. 2014 18:11

Jeden o voze T400(s) a druhý o koze T440(s)... :)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod geal 23. 1. 2014 18:18

No já předpokládám, že tazatel neshopuje po pět let starých modelech a že byl jen skoupý na čtyřky - obzvlášť proto, že T400s nikdy (pokud vím) neexistovala!
geal
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků