2x připojení k internetu

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod HonzaLu 6. 2. 2014 22:55

Lze v jedné počítačové síti připojit dva připojení k internetu? V současné době mám připojení od O2 přes ADSL. Chtěl bych další připojení od místního poskytovatele přes Wi-Fi. Jakým způsobem zprovoznit připojení k internetu od těchto dvou poskytovatelů?
Díky za pomoc.
HonzaLu
Junior

Odeslat příspěvekod meme1255 6. 2. 2014 23:10

Jako využívat obě najednou na jednom počítači / síti? Těžce, bez podpory VLAN na obou koncích..
meme1255
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HonzaLu 6. 2. 2014 23:18

Mužeš prosím definovat pojem bez podpory VLAN....
HonzaLu
Junior

Odeslat příspěvekod MiK 7. 2. 2014 00:00

Windows to nezvládnou, Linux ano.
MiK
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 7. 2. 2014 07:10

Defaultně Windows využijí druhé připojení jako záložní, změří si odezvy a použijí to rychlejší.

Pokud uživatel ví, které IP-adresy serverů nasměrovat do druhého síťového připoojení (třeba několik IP-adres na servery pro stahování), je možné nastavit, aby tato spojení jela přes jinou síťovou kartu (příkaz route).

Aby byla v neserverové verzi Windows využívána obě připojení současně bez nastavování cest, to asi nejde, load-balancing software pro Windows jsem neviděl (ale nevylučuji, že existuje). Windows server NLB samozřejmě podporuje.

A taky existují routery, které mají dva WAN porty pro dvě připojení s možností nastavení záloha nebo Load balancing.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 7. 2. 2014 07:50

Hledej MultiWAN.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 7. 2. 2014 08:20

Pokud lépe popíšeš situaci a sdělíš nám, co je cílem, třeba se najde konkrétní rada.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod symbian 7. 2. 2014 08:47

Ahoj,

můžeš použít např. Zeroshell - nastavení je jednoduché, nastavíš Load Balancing a klienti se budou jedni připojovat přes jedno připojení, další přes to druhé a Zeroshell to bude +- inteligentně řešit.

Dokonce se to dá udělat nehezky tak, že by IP adresy byly z jednoho subnetu a Zeroshell měl jen jednu síťovku
Výchozí brány
ADSL - 10.0.0.1
Wifi - 10.0.0.2
Zeroshell - 10.0.0.3

Klienti by měly nastavenou výchozí bránu 10.0.0.3 a provoz by se +- loadbalancoval přes ta dvě připojení.
symbian
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 7. 2. 2014 09:54

Symbian: to by byl samostatný počítač ve funkci router, nebo virtuální počítač na tom PC s windows, nebo co si pod tím Zeroshell mám představit?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HonzaLu 7. 2. 2014 22:04

V současné době mám připojení od O2 rychlost 6/0,3. Což je málo, zejména Up. Mám server s Windows Server 2008 R2, v síti 6 počítačů k tomu občas notebooky, tablety i telefony pro návštěvy. Zrovna mi po 5 letech odešel router D-Link DSL 2741B. Objednal jsem připojení přes wi-fi 20/2. Teď řeším problém jakým způsobem tyto dva internety zapojit. S O2 mám smlouvu a nemůžu ji teď ukončit.
Děkuji za pomoc. Honza
HonzaLu
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 8. 2. 2014 08:54

Výborně, máš Windows server, tedy do něj zapoj obě internetová připojení a správce serveru ať nakonfiguruje NLB (network load balancing).

Nebo pokud je správce serveru na baterky (asi je, jinak by ses neptal), kup nějaký router se dvěma WAN vstupy (multi WAN router, load-balance router, 2x wan router), například http://www.alza.cz/tp-link-tl-r480t-d324486.htm
http://wifi.aspa.cz/edimax-br-6624-mult ... an-z58294/
http://www.lan-shop.cz/cisco-rv042-26654
Naposledy upravil vladimir dne 8. 2. 2014 09:10, celkově upraveno 1
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brazda.l 8. 2. 2014 09:10

A nebo kup mikrotik za pár stovek, ale nastavit Multi WAN není na dvě kliknutí.
PC: Asus P8P67 Pro | Intel Core i5-2500K + Cooler Master Hyper 212+ | Gigabyte GTX560 Ti OC | Kingston 4GB DDR III 1333Mhz | Seagate 500GB | Asus DRW-2014L1T | Enermax 600W NAXN 80+
| HP LP2275w

Notebook: Lenovo Thinkpad R500 2732-7JG
brazda.l
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gigon 8. 2. 2014 09:47

gigon
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 8. 2. 2014 10:08

gigon: Pro jeden domácí počítač, kde ti například torrent vytváří tisíce spojení, to vypadá super (ani jsem netušil, že něco takového pro platformu Windows existuje), ale pro firemní síť je tento SW nevhodný.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 8. 2. 2014 10:21

vladimir píše:Výborně, máš Windows server, tedy do něj zapoj obě internetová připojení a správce serveru ať nakonfiguruje NLB (network load balancing).

-
no jo, Jenze nlb ve Win serveru je ani ne na to, aby to balancovalo mezi dvěma síťovými konexemi, ale balancuje to služby jako ftp nebo www, které jsou umístěny na jednotlivých serverech.
piErcE
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků