Chlazení i5 v CM 311

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod petr29 24. 2. 2014 20:48

Ahoj ve spolek,známý chtěl poradit s výběrem komponent do sestavy na takové to domácí žvíkání,tzn.fotky,sem tam nějaké domácí video,filmy ,net,žádné hry.Z dopor.sestav jsem vybral toto http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... HZ011T2D01
Bohužel si to nechal sestavit u nějakého IT odborníka ,který se živí stavěním a prodejem PC(Hal)
v Písku a takhle to dopadlo.Hučí to prý jak vysavač,vybruje bočnice ,no prostě pakárna.Nejsem odborník,ale zdá se mi,že zdroj by měl být obráceně,místo AC F12 PWM jsou tam jen obyč F12 a ta přední je asi taky obráceně.Disk dal Seagate 1TSV35,5 namísto Baracudy,bude to problém?Freezer 13 na procesoru by měl foukat dozadu nebo ne? O kabeláži ani nemluvím.Díky za odpovědi.
Přílohy
006~1.jpg
003~1.jpg
001~1.jpg
Ryzen5 3400G, Arctic Freezer 34 , MSI X470 Gaming PLUS MAX, 2xNVME A-DATA XPG SX8200 Pro 512GB a 1TB, DDR4 2x16 GB HyperX FURY 3200MHz ,RG4, Corsair RM550x,ASUS 24" IPS
petr29
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gemo604 24. 2. 2014 21:03

to ako vazne???? vsak to je cele zle poskladane!!!! ako pises predny vetrak je otoceny opacne takisto aj chladic procesoru a zdroj ma byt vetrakom dole. tam by sa ale zisiel prachovy filter aby netahal prach zo zeme do seba. Zverejni meno toho babraka pre vystrahu inym.
Ja by som este vybral aj tie spodne kose na disky a namontoval tie disky pod tu 5.25" poziciu(kvoli lepsiemu prudeniu vzduchu). a tie kable by som schoval za pravu bocnicu a vytiahol len tie potrebne
gemo604
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod poborsky 24. 2. 2014 21:43

To je bordel :D Ten co toto stvořil by měl skládat už jen lego. :D
poborsky
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 2. 2014 21:46

Presne tak. Predni ventilator je opacne, zdroj je opacne, Freezer je opacne, kabely maji vest ZADEM.

Takhle to MA vypadat:


Obrázek

Obrázek



Obrazky jsou jako vzdy v obou pripadech klikaci a vedou do galerii.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr29 24. 2. 2014 22:08

Docela mě to sejří,protože jsem mu vymluvil už poskládanýho Hala,kterýho mu furt pan odborník vnucoval a přesvědčoval jsem ho, ať si to nechá složit v e-shopu,ale nedal si říct.Teď má pod stolem roztřesenej vrtulník , dělá na starým počítači a je znechucenej :-\ .Měl by mu to jít omlátit o hlavu.
Po telefonu jsem ho donutil otevřít bočnici a odpojit F12 a prý se to dost zlepšilo.
Co ten Seagate SV35.5 - 1TB,bude jako datový OK ?,máte s ním někdo zkušenost?
Ryzen5 3400G, Arctic Freezer 34 , MSI X470 Gaming PLUS MAX, 2xNVME A-DATA XPG SX8200 Pro 512GB a 1TB, DDR4 2x16 GB HyperX FURY 3200MHz ,RG4, Corsair RM550x,ASUS 24" IPS
petr29
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 2. 2014 22:58

Ale jo. Disk je jeho nejmensi starost. Preskladejte to tak, jak vidis ty sestavy na obrazku. Nebo mi napis soukromou zpravu, treba pokud nejste moc z daleka, mohl bych se na to dojet podivat a prekopat to klidne i ja osobne. Zalezi na Tobe. Reknu vsak jedno - takhle bych to nenechaval.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 2. 2014 10:25

Jestli se tím ten borec živí tak to bych já mohl jít klidně lékaře protože mi to jde asi stejně jako mu skládání...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 2. 2014 10:32

Python to zabil. Ale nejhorsi je, ze ma PRAVDU!!!
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dodo677 26. 2. 2014 10:51

...některém lidem jak tak koukám patří do ruk akorát réč a lopata..... hrabě a motyky už ne... to je zahnutý :arrow: moc složitá technologie.....

Otázka je , jestli to spíš nebyla "odplata" za to že si zákazník nevybral právě tu vnucovanou sestavu? :roll:
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 26. 2. 2014 11:13

Obrázek

Pan IT obchodník by se měl radši držet obchodu a nevměšovat se, kam nemá. Nebo ještě chvíli trénovat na nějaké dětské stavebnici. Lego radši ne, tam je moc malých dílků a mohlo by to pro něj být nebezpečné. Dřevěné kostičky zase mají ostré hrany... Těžký výběr, moc těžký.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků