CMS pro e-shop

Diskuze na téma implementace, provozování, správy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod LucyV 13. 1. 2015 14:58

Hezký den,

prosím, poradíte my? Chci postavit e-shop se šperky. Nevím, jestli bude jednoduchý nebo ne, to nedokáži nyní posoudit. Dostala jsem jako první nabídku od artweby. Nabízejí e-shop basic za cca od 100 000 Kč (http://www.artweby.cz/e-shopy-na-miru). Samozřejmě jsem pozvaná na schůzku, kde se to upřesní, bez toho, aby věděli, co chci, je to jen střílení od boku... No, ale trochu jsem se přepočítala. Myslela jsem, že max polovina bude stačit na komplet. Určitě chci i grafiku. Prosím, poraďte mi, zdá se vám to moc nebo málo? Znáte jiné CMS na míru, cenově přístupnější?

Open source nechci, toho se bojím. Pár webů jsem si sama vytvořila a e-shop na něčem takovém si neumím představit.

Díky, Lucie
LucyV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marrac 13. 1. 2015 15:12

Ahoj. Open source sa nemusíš báť. Sám som vytvoril na ich základe niekoľko eshopov a fungujú všetky bez problémov. Používam základ zo systému Prestashop a ten sa dá programátorsky doladiť úplne k dokonalosti, či už funkčnej alebo grafickej. Ak budeš mať záujem, napíš mi na majokn@azet.sk a môžem ti poskytnúť podrobnosti, prípadne Ti celý eshop graficky navrhnúť a sprevádzkovať.
marrac
Junior

Odeslat příspěvekod LucyV 13. 1. 2015 15:24

Hezký den,

díky za zprávu. Mohu poprosit o reference e-shopu, který jste dělal na prestashopu? Můj e-mail je LucinkaVyh@centrum.cz.

Díky!
LucyV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LucyV 14. 1. 2015 23:39

Hezký večer,

opět zdravím, nemáte prosím někdo nějaké informace k mému původnímu dotazu? Docela to spěchá a moc děkuji!

Díky, Lucie
LucyV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 15. 1. 2015 01:43

Pokud bych to měl postavit na nějakém open source základu (a že bych se takového řešení rozhodně nebál, naopak), plesknul na to jenom nějakej vlastní vzhled, udělal max. několik úprav a pak šel a řekl si za takové řešení 100 000,- Kč, tak ano, cena by na můj vkus byla značně přepálená. Pokud se však jedná o systém programovaný na zakázku a dle přání zákazníka, s unikátní grafikou a se zákaznickým servisem na několik let a vůbec se vším všudy, tak pak bych řekl, že je cena adekvátní.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 15. 1. 2015 02:57

Draha Lucie, opensource neznamena nutne jen zadarmo a samo-domo. Kdyz si na open-source postavite neco sama tak je to jina liga nez kdyz Vam enterprise open-source produkt implementuji profici - jako je treba v americe Acquia, i u nas uz par takovych firem je.

Za sebe samozrejme doporucim Drupal + Commerce implementovany od profiku kteri umi psat vlastni moduly.

milsimr: tohle je typicky povrchni pristup lepicu diky kteremu pak vznikaji takove bachorky, viz tazatelka. Kde mas vytvoreni originalni grafiky? Kde mas analyzu(protoze kazdy si predstavuje "zakladni" funkce uplne jinak)? Aspon zakladni SEO.

IMHO ani v open-source svete neni 100 tisic urazliva cena.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milsimr 15. 1. 2015 17:43

karlos: Proto jsem to nakousnul jenom povrchně a uvedl zjednoduššené příklady. Tvorbě webu se nevěnuji a vzato kolem a kolem, není to moje liga. Každopádně vytvoření originální grafiky jsem nakousnul, analýza spadá pod, cituji sám sebe "... a vůbec se vším všudy ..." .. A víc jsem to prostě nerozebíral. A když si přečteš můj příspěvek pořádně, tak nevím, nad čím se čílíš - v podstatě nesouhlasíš s něčím, s čím vlastně souhlasíš.

Abych to rozepsal (pokud jsi to nepochopil) - za odfláknutou práci "lepičů" webu (a ano, tak nazývám lidi, kteří jdou, vezmou někde nějakej základ, plesknou na to jenom nějakej vzhled a nic moc dalšího už pak neřeší) zaplatit 100k je na můj vkus moc. Kdežto u práce profesionálů - což jsi nakousnul pro změnu ty, jak by to mohlo vypadat - tam může být 100k ještě i málo. Záleží na požadavcích.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 15. 1. 2015 19:41

milsimr: v pohode, nejsme ve při. Ja tam videl jakoby spojeni opensource = lepiči zatimco "systém programovaný na zakázku a dle přání zákazníka" jsem chapal jako closed source licencni vyberci vypalneho.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milsimr 15. 1. 2015 20:30

Nené, kdepak. Tímto způsobem to nebylo myšleno vůbec. Naopak - osobně - v mnohém Open Source projekty oproti "closed source" spíše propaguji a je to i tento případ.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků