Nejde obnovit bitová kopie

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kaa 21. 4. 2020 19:59

Přeinstaloval jsem ntb. Vrátil jsem se k Windows 7. Udělal jsem zálohu bitové kopie a když ji chci načíst (dělám to tak pro kontrolu vždycky) tak mi to vyhodí tuhle hlášku: https://imgup.cz/image/kLcv
Poradí mi někdo v čem je chyba? Windowsy běží úplně bet problémů.
Kaa
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 21. 4. 2020 20:06

Chyba je v použitém nástroji; krám od Microsoftu, který si dovolili nazvat "zálohování" je prostě piece of crap, kterej prakticky nikdy nefunguje. Udělej řádnou zálohu pomocí externího nástroje - např. Clonezilla.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Kaa 21. 4. 2020 20:30

Udělal jsem zálohu úplně automaticky, protože ji takhle dělám na velkým pc (Win 10) pravidelně a vždycky úplně bez problémů. Kdysi jsem používal Acronis, ale abych pořád platil nové licence, to mě fakt nebere. Zkusím tu Clonezillu. Díky
Kaa
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 21. 4. 2020 20:39

Clonezilla je zdarma, takže zde nic platit opravdu netřeba.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Kaa 21. 4. 2020 20:41

Je mi skoro 60, takže angličtina je pro mě docela vážná překážka. Nějaká cz alternativa by nebyla?
Kaa
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 21. 4. 2020 21:02

Načíst to zkoušíš čím? Tato hláška říká, že zálohu 64-bitového systému jde obnovit jenm 64-bitovým "Diskem pro obnovu systému" a už ne 32-bitovým diskem a naopak. Takže možná máš z dřívějška 64-bitový záchranný disk a "vrátil" jsi se sice k Windows 7, ale 32-bitovým.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Kaa 21. 4. 2020 21:44

Hned zítra vyzkouším. Díky. (Je zvláštní že na velkým pc je to stejně a přesto to nedělá problémy. CD mám už fakt dlouho).
Kaa
Junior

Odeslat příspěvekod slune.vm 22. 4. 2020 07:43

Acronis se dá používat zadara, pokud máš disk od wd nebo seagate - mají plnou verzi jen pod jiným názvem, stačí mít připojený disk externě;-)
slune.vm
Junior

Odeslat příspěvekod Kaa 22. 4. 2020 08:25

slune.vm píše:Acronis se dá používat zadara, pokud máš disk od wd nebo seagate - mají plnou verzi jen pod jiným názvem, stačí mít připojený disk externě;-)

Mám Seagate. Kde zjistím podrobnosti o tom jak postupovat?

-- 22. 4. 2020 08:29 --

vladimir píše:Načíst to zkoušíš čím? Tato hláška říká, že zálohu 64-bitového systému jde obnovit jenm 64-bitovým "Diskem pro obnovu systému" a už ne 32-bitovým diskem a naopak. Takže možná máš z dřívějška 64-bitový záchranný disk a "vrátil" jsi se sice k Windows 7, ale 32-bitovým.

Tak chyba už se našla. Obnovoval jsem sice 64-bit systém, 64-bit diskem, ale vytvořeným ve Win10. Takže hlášení je úplně debilně formulované, protože 64-bit prostředí bylo po všech stránkách dodržené.

-- 22. 4. 2020 08:30 --

Ještě jeden dotaz k tomuto tématu. Dá se obnovovací cd nějakým způsobem nahradit flashkou? CD mechaniku jsem vyměnil za rámeček na druhý hdd.
Kaa
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 22. 4. 2020 10:49

Kaa píše: Dá se obnovovací cd nějakým způsobem nahradit flashkou?

Ano.
K obnově OS|dokumentů můžeš použít libovolné bootovací médium, od záchranného až po instalační.
Musíš samozřejmě znát umístění zálohy.
Ideální je zálohovat do lokálního síťového úložiště (např. NAS).
Pokud chceš vytvořit záchranné bootovací médium GUI nástrojem v OS W7:
Kód: Vybrat vše
sdclt

pak musíš použít CD|DVD, protože vytvořit flash disk neumí.
Příliš jednoduché rozhraní. :-/
Použití plnohodnotného zálohovacího nástroje, vestavěného v OS WNT:
Kód: Vybrat vše
wbadmin

je omezeno jen pro znalce cmd.
Proto kolegové doporučují jiné nástroje se srozumitelným GUI.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 22. 4. 2020 11:04

Kaa píše:Mám Seagate. Kde zjistím podrobnosti o tom jak postupovat?

Seagate DiscWizard (powered by Acronis)
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kaa 22. 4. 2020 15:35

Všem moc děkuju za pomoc
Kaa
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 23. 4. 2020 08:06

Kaa píše:Dá se obnovovací cd nějakým způsobem nahradit flashkou? CD mechaniku jsem vyměnil za rámeček na druhý hdd.
Stejné volby jsou, pokud si dobře vzpomínám, dostupné u Windows 7 přímo z instalačního média, někde v menu "Opravit tento počítač". A instalační médium může být i flash disk.

A vlastně podobně, jako vytvoření bootovací instalačky Windows 7 (třeba pomocí Rufuse) by mělo jít vytvořit i ten záchranný flashdisk, jenom se možná bude těžko hledat návod.
vladimir
Expert