Při zatížení zčerná monitor, roztočí větráky a zamrzne PC

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ArnyCZ 8. 4. 2020 19:06

Ahoj lidi,

prosím o radu. Občas se mi stane, že když dlouho hraju nějakou hru, tak mi vypne monitor, roztočí se větráky, hra spadne a systém musím natvrdo vypnout, jinak nereaguje. Když pak zapnu hru znova, tak aniž bych musel měnit nastavení, hra ve stejném místě jede dál, takže to nemá žádnou pravidelnost. Převádění videa z H265 do H264 mi to zatím nikdy nevyvolalo. Ve hrách se to stává tak málo, že jsem to zatím moc neřešil. Akorát před pár dny jsem si řekl, že to zkusím řešit a zjistil jsem, že stejnou reakci mi pokaždý vyvolá spuštění testu FurMark, stejně jako OCCT když dám test OCCT 3D nebo OCCT Power. To okamžitě zčerná obrazovka aniž by ten test pořádně začal. Test OCCT, Linpack i Memtest po hodině bez chyby. Prime 95 po hodině taky bez chyb. RealBench taky funguje, stejně jako Unigine Valley a Superposition. Memtest86 taky bez chyby. V PC jsem vypnul i CPU boost a paměti jsem dal na původních 2400, ale nemá to vliv. Teploty při testu se tváří v pohodě, skoro ani není slyšet, že nějaký zátěžový test probíhá.

Sestava:
MSI B350 Tomahawk - bios kromě bety poslední dostupný
AMD Ryzen 5 1600X
MSI Radeon RX480 gaming X
zdroj Corsair RM650x
paměti 4 x 8 GB HyperX Predator DDR4 3000
Windows 10 aktuální sestavení
ArnyCZ
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 4. 2020 19:17

Grafika fp...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ArnyCZ 10. 4. 2020 22:48

To je možný, když za běžných okolností funguje? Ještě jsem koukal na stránky AMD, já mam aktuálně poslední doporučený ovladač a u téhle verze a dokonce i u té volitelné verze ovladačů se ve známých problémech píše tato věta, která v podstatě odpovídá mojí situaci.:

Some users may still experience black screen or system hang issues during extended periods of gameplay. AMD will continue to monitor and investigate reports of these issues closely.
ArnyCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 11. 4. 2020 06:57

Jestlipak to nebude tím, že za normálních okolností jede tak 1% výkonu...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ArnyCZ 12. 4. 2020 13:30

Jo to jo, já myslel za běžných okolností, když běží nějaká hra klidně i několik hodin. Jak jsem psal v úvodu, běžně se mi taková situaci při hraní nebo převádění videa nestane x měsíců až na ten program OCCT, který to vyvolá hned.
ArnyCZ
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků