Problém s wifi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod thomas333 1. 6. 2020 14:58

Zdravím ve spolek..

Mám na vás dotaz, protože už začínám být bezradný..

Mám dvě pc, 2 usb wifi, na jednom pc (HP compaq CQ110cs - oproti základu 6GB RAM) neustálý problém s výpadky wifi, i přesto, že nahodím usb wifi s externí anténou (kulatá směrová) (tak samo se chová druhý usb wifi bez exter ant.) Oba Tp link, 721 a 722. Výpadky jsou časté, prakticky nepoužitelné..

Jakmile postavím hned vedle druhý PC (intel Pent. G2030, Ram 4gb) a přehodím usb wifi do druhého PC (anténa je stále na svém místě beze změny) vše jede v naprostém pořádku..

Něják nedokážu rozkodovat, proč na jednom PC vše jede jak má a na druhém, který do dílny patří net neustále padá..

Díky za případné tipy. :)
thomas333
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 1. 6. 2020 17:50

Řekl bych, že jmenovatel problému bude USB. Chová se tak ve všech portech? USB porty na starších noteboocích se dělily na úsporné porty pro periferie a na standardní porty pro energeticky náročné zařízení. Notebook se k portům pak choval různě při provozu na baterii a provozu v síti. Rovněž již stará baterie může působit rušení napájených portů. Zkuste provoz bez baterie, tedy s vyjmutou baterií.

EDIT: je to určitě CQ110cs a ne CQ1100cs? Upozornil mne admin, že Vás s tím notebookem možná matu. Jedná-li se o stolní PC, bude pravděpodobnost nestabilních USB portů nižší. Nicméně vyzkoušel bych alespoň rozdíl mezi předními a zadními porty.
Naposledy upravil Emil Pastelka dne 2. 6. 2020 00:25, celkově upraveno 1
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hunter21 1. 6. 2020 18:17

Ano, anténa je aj po prehodení stále v tom USB wifi, akurát po prehodení do iného PC sa zmení poloha toho usb wifi voči routru. Signál sa šíri do tej antény trocha inak od routra. Tak isto to môže chytať rušenie trocha inak.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 2. 6. 2020 00:30

Však tazatel píše - anténa je stále na svém místě beze změny. TP-Link TL-WN722N je USB modul, který má anténu na těle. Teto modul může být včetně antény na USB prodlužovacím kabelu, proto i při připojení k jinému PC bude modul/anténa na stejném místě - ve vztahu k routeru.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků