Notebook se stále dokola zapíná a vypíná

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod inkvizition 7. 5. 2020 18:41

Ahoj, 
zkusím do pléna nadhodit problém, co mě teď trápí, třeba jste se s tím už někdo setkal.
Při startu počítače z vypnutého stavu se třeba 10-15x počítač snaží nastartovat, projevuje se to tak, že se roztočí větráčky a po vteřině vše utichne a power tlačítko opět zhasne. A znova a znova, až na nějaký pokus už naběhne. Stále se to zhoršuje, počet neúspěšných pokusů se zvyšuje.
Někde na fórech jsem našel, že by to mohlo být ramkami, ale ani přehození z manželčina stroje nepomohlo, stejně tak jsem zkoušel odpojit HDD, celý ntb jsem vevnitř vyčistil, stále stejné.

Podotýkám, že se to děje jen při zapnutí/restartu, při probuzení ze spánku nikoliv.

Poprvé se to stalo po přeinstalování windows nedávno, zkusil jsem čistou instalaci ubuntu, ale stále stejné, takže tím to také není, zřejmě náhodné načasování.

Dělá to jak na baterii, tak na napájení.

Napadly mne vadné kondenzátory na desce, které neudrží startovací zátěž, ale na nějakou hlubší diagnostiku mé znalosti nestačí.

Model Lenovo Y700.

Má někdo nějaký nápad? Mockrát děkuji za podněty, nerad bych se ntb vzdával, slouží jinak dobře, prozatím jsem systém nastavil tak, aby se vždy jen uspal a nikdy nevypínal, ale něco mi říká, že je to dočasné řešení.
inkvizition
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 8. 5. 2020 12:57

Tohle bude na 90% deska, bohužel.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 5. 2020 13:11

To vypadá doopravdy na desku. Odkud jsi? Zkus to hodit někam do servisu ať se na to mrknou, oprava by nemusela být extra drahá.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!