HP Probook 4520s Prehrivani-reklamace ?

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Friday123 7. 7. 2011 21:38

Dobrý den,

Vlastním notebook HP 4520s (Champagne)-presneji: http://interlink.tsbohemia.cz/notebook- ... 11408.html cca pul roku. V posledni dobe se mi notebook nehorazne prehriva, nekdy se stava, ze se dokonce vypne (stava se to, i kdyz je chladne pocasi). Na zlepseni situace jsem koupil chladici podlozku s dvema nastavitelnymi vetracky a ty presne umistil pod nejteplejsi mista. Urcite to pomohlo, podlozka snizi teplotu az o 10°C, a spodni kryt notebooku-ktery je mimochodem cely z plastu, nejsou zde zadne pruduchy, je proste na dotek studeny. Kazdopadne je to cim dal tim horsi..priklad ktery mluvi za vse- Po cca 15 minutach hrani underground 2 na skoro minimalni detaily mi HW monitor ukazuje teplotu na grafice 91°C, na desce kolem 85 a na procesoru 79...a to i s podlouzkou..Je to normalni ? Chapu ze notebook se zanasi, ale po jiz po pul roce ? Zaroven ho pravidelne (v ramci moznosti, nemuzu ho rozmountovat abych neprisel o zaruku) cistim.

Poradi nekdo co s tim ? Rovnou na reklamaci ? Uznaji mi ji (koupeno v TS Bohemia) ? Muze byt i neco spatne s OS ? (ori.g win7 prof).

Dekuji za jakkekoliv rady/pripominky, pokud to tu uz nekdo resil tak se predem omlouvam
Friday123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wizaard 7. 7. 2011 22:21

Jde jen o prostředí, klidně může být zanesený - pročisti stlačeným vzduchem. Nepomůže-li, pošli do servisu, oni ho buď přepastují, nebo vymění celé chlazení.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jackob1998 7. 5. 2012 18:51

Ahoj. Také mám notebook HP probook 4520s a měl jsem úplně stejný problém, mohu však říci že řešení je (teda aspoň u mě bylo) velmi jednoduché, až směšné :) a to, že stačí dát notebook do režimu spánku, nebo ho úplně vypnout avšak předem vysunout mechaniku a vzít vysavaš a všechny otvory co jsou na notebooku osát. Bohužel je pravda že se tato operaci můsí provádět už i po půl roce :( avšak stojí to za to. Mě už notebook zase funguje jak má a už je to snad měsíc co jsem ho osál a ani jednou se nevypl :).
Jackob1998
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kitrab 7. 5. 2012 19:04

mám NB řady HP elite a přehřívání ve smyslu častého běhu ventilátoru není nic neobvyklého. v práci jich máme desítky a pravidelné čištění po 2-3 měsících je naprostý standart. Pokud se NB používá denně a cestuje se s ním nasbírá se prach velice rychle.
Kdo má doma koberce plné prachu je to to samé za chvíli plno prachu.
kitrab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Roumenek 7. 5. 2012 20:55

vysavac nikdy! stlaceny vzduch do vsech moznych pruduchu naprosto staci
Roumenek
Junior

Odeslat příspěvekod ppetr 25. 11. 2012 18:09

Mám stejný Notebook a po necelých dvou letech stejný problém. Máte někdo zkušenosti s reklamací notebooku z důvodu zanesením prachem a s tím souvisejícím přehříváním? Přemýšlím jestli má reklamace smysl, nerad bych ztrácel čas :)
ppetr
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 26. 11. 2012 10:28

Na prach v počítači se záruka nevztahuje.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 11. 2012 11:01

Můžeš být vyčuraný, poslat notebook na reklamaci kvůli přehřívání, oni ti ji asi neuznají, ale podle zkušeností ti ho vyčistí ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Bari007 26. 11. 2012 11:09

... a nebo si to prostě doma sám profouknout ...
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 11. 2012 11:14

...samozřejmě rychlejší a lepší varianta.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod swarm 26. 11. 2012 13:07

Dvakrát jsem reklamoval notebook kvůli přehřívání od prachu v chlazení a pokaždé ho bez keců vyčištili (v protokolu pak je normálně napsáno jako úkony: vyčištění chladiče + nanesení nové pasty). Taková je moje zkušenost v Aceru, v HP to dopadne imho úplně stejně.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 11. 2012 15:00

Ať si kdo chce co chce říká tak se servisem Aceru jsem nikdy neměl problém a je poměrně slušně rychlej

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod ttomm 19. 12. 2012 10:26

Přesně tenhle nb mám taky a po roce a půl nebyl s teplotou takový problém. Sice se postupně větrák zapínal stále častěji, jak se nb zanášel, ale teploty při běžné práci byly do max 50 stupňů. Při vytížení se udržoval do 70. Teď však byl v servisu kvůli restartu grafického adaptéru. Vyměnili desku a nastavení chlazení se úplně přehodilo. Do 70 stupňů ten nb jede pasivně a větrák začíná až nad touto hodnotou. A to potom jede už dost silně, takže docela otravuje. Ten rozdíl o 20 stupňů mi přijde docela dost, tak jsem psal do servisu a sdělili mi, že to bude novějším biosem. Myslíte, že to je v pořádku, taková změna? Kdyby se pak mělo něco vysypat, tak se obávám, aby to s sebou nevzalo třeba i HDD.
ttomm
Kolemjdoucí