Nepěkný zvuk z notebooku, pravděpodobně větráček

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod lukodlak 11. 6. 2020 10:42

Ahoj,

dnes jsem normálně pracoval, žádná velká zátěž a z ničeho nic z notebooku začal vycházet poměrně hlasitý zvuk - jakoby se něco zaseklo. Mám podezření, že je to větráček. Po restartování je již klid...

Zvuk jsem nahrál pomocí mobilu, je k dispozici zde:
https://datoid.cz/LyHrdi/zvukntb-m4a

Prosím o radu, jestli je to opravdu větráček nebo něco jiného. Popř. řešení.

Díky
Zajímám se o elektroniku a programování.
lukodlak
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 11. 6. 2020 23:45

To je fakt drsný zvuk. Také hádám ventilátor. Buď se dostalo něco do něj, nebo se mu ulomila lopatka. Pokud je v notebooku CD/DVD mechanika, mohla by to s nějakým vloženým diskem dělat i ona.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 12. 6. 2020 11:23

Mrkni na následující video. Je v něm řešen problém, kterým trpí ventilátory některých Acerů.

Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1rty 12. 6. 2020 20:50

Rovnaky zvuk postupne zacal vydavat aj moj notebook Lenovo, ale len pri urcitych otackach. Nejaky cas som to riesil manualnym nastavovanim otacok ventilatoru, aby boli otacky take, ze to nehuci.. Po case to vsak vrcalo stale, tak som to riesil vymenou.

Popravde nic ine takto vrcat nemoze, v notebooku. Mechanika by mala iny zvuk.
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 13. 6. 2020 17:26

Mechanika by mala iny zvuk.

No měl jsem na stole štěrbinovou mechaniku (macbook), do které někdo dal reklamní CD ve tvaru vizitky - vypadá takto a zvuk to dělalo příšerný. Protože takové CD do toho typu mechaniky nepatří, zaseklo se a nešlo ani vytáhnout. Krása :)
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků