Windows 8.1 - malá odezva HDD / systém je strašně pomalý

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Wayne 26. 10. 2013 19:38

Zdravím, po nainstalování aktualizace systému na Windows 8.1 pozoruji, že je systém strašně pomalý. Systém nabootuje rychle, ale když kopíruju soubory, otevírám programy, tak to trvá o poznání déle než na Windows 8. Dále když kopíruju soubory z HDD na USB3 HDD, tak přenosová rychlost nepřeročí 37MB. Normálně jsem měl cca 70-80MB. Ve spráci úloh přitom systém nevykazuje skoro žádnou činnost. Nemáte někdo stejnou skušenost, popřípadě odůvodnění a řešení? Ovladače mám aktuální, resp. ty co poskytuje výrobce. Je du na stroji Asus G75VX.
MackBook Pro 13" (mid 2009), OS 10.11 / ASUS G75VX-CV163H Win10

PC
Core i5 2500K, MSI Z77A-G43, 2x4GB DDR3 1333MHz, GTX260 896MB, Corsair 750W, HDD 500GB 7200RPM SATA II, DVD LG GH22LS, Samsung TV UE40D5000, Win10
Wayne
Junior

Odeslat příspěvekod Majsner 26. 10. 2013 20:20

1) Tvůj notebook oficiálně podporuje Windows 8.1, tj. na stránce, kde stahuješ ovladače, je u každého jednoho ovladače explicitně uveden systém Windows 8.1? Pokud ne, vrať tam podporovaný OS.

2) Pokud ano, instaloval jsi systém nejčistší v současné chvíli podporovanou metodou, tj. u ne-OEM licencí stažení čisté inslačky W8.1 (najdeš to někde zde na fóru), u OEM licencí instalace čistých OEM W8.0, všech aktualizací z Windows Update a pak bez dalšího zasviňování ovladači nebo softwarem upgrade na W8.1? Pokud ne - znovu a lépe.

3) Pokud jsi obojí výše uvedené splnil: jaký používáš antivir či rezidentní antispyware? Spousta z nich má s Windows 8.1 problémy. Nemá Tvůj HDD tzv. SSD cache? Je možné, že s ní sytém neumí pracovat? Nenabízí k tomu výrobce nějaký speciální obslužný software, který jsi zapomněl nainstalovat?
Majsner
Junior

Odeslat příspěvekod Wayne 27. 10. 2013 14:12

Majsner píše:1) Tvůj notebook oficiálně podporuje Windows 8.1, tj. na stránce, kde stahuješ ovladače, je u každého jednoho ovladače explicitně uveden systém Windows 8.1? Pokud ne, vrať tam podporovaný OS.

Na stránkách výrobce při výběru ovladačů mám na výběr OS Win8 a Win8.1. Předpokládám, že podporovaný tedy je, ale u jedtnotlivých ovladačů není bližší popis.

Majsner píše:2) Pokud ano, instaloval jsi systém nejčistší v současné chvíli podporovanou metodou, tj. u ne-OEM licencí stažení čisté inslačky W8.1 (najdeš to někde zde na fóru), u OEM licencí instalace čistých OEM W8.0, všech aktualizací z Windows Update a pak bez dalšího zasviňování ovladači nebo softwarem upgrade na W8.1? Pokud ne - znovu a lépe.

Nemám instalačku a ze stránek MS nejde stáhnout. Průvodce stažení nebere mé číslo. Čistou instalaci tedy nemohu provést, protože po obnovení notebooku do továrního nastavení se nainstalují všechny ovladače zpět a já to neovlivním

Majsner píše:3) Pokud jsi obojí výše uvedené splnil: jaký používáš antivir či rezidentní antispyware? Spousta z nich má s Windows 8.1 problémy. Nemá Tvůj HDD tzv. SSD cache? Je možné, že s ní sytém neumí pracovat? Nenabízí k tomu výrobce nějaký speciální obslužný software, který jsi zapomněl nainstalovat?

Mám Microsoft Security Essentials. Nic jsem neisntaloval. SSD cache zjistím jak? HDD mám hybridní.
MackBook Pro 13" (mid 2009), OS 10.11 / ASUS G75VX-CV163H Win10

PC
Core i5 2500K, MSI Z77A-G43, 2x4GB DDR3 1333MHz, GTX260 896MB, Corsair 750W, HDD 500GB 7200RPM SATA II, DVD LG GH22LS, Samsung TV UE40D5000, Win10
Wayne
Junior

Odeslat příspěvekod meme1255 30. 10. 2013 00:54

Hybridní HDD = HDD s SSD cache (většinou ~ 8GB)
meme1255
Junior