Základní minimum pro inzerování v sekci Bazar

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod milsimr 7. 1. 2018 13:26

Pro přehlednost sekce Bazaru žádáme všechny uživatele, aby dodrželi několik základních pravidel.

Veškeré inzerované zboží, které prodávající nabízí, by měl i vlastnit - podle povahy věci fyzicky či elektronicky a nesmí se jednat o zboží kradené či získané podvodem či jinými nezákonnými prostředky.

Doporučení: Pro zboží, která jsou ještě v záruce, doporučuji sepsat krom kupní smlouvy i tzv. postoupení práv z vadného plnění - v případě reklamace pak netřeba nic řešit s osobou, která vám dané zboží prodala, ale můžete se rovnou obrátit na původního prodejce (ten Vám věc sice vyreklamuje pokud budete mít paragon / doklad o nákupu, ale bez sepsaného postoupení práv pak není povinnen se s Vámi vůbec bavit a vyreklamovanou věc může zaslat původnímu majiteli).

 • 1. Založení nového vlákna a jeho popis
  a. Každé téma musí obsahovat prefix (pro označení inzerátu, lze použít i ve formě zkratky - viz. dále) - P/Prodám, V/Vyměním, K/Koupím, A/Aukce, D/Daruji nebo I/Informace, kombinace (vyjma P/V) nejsou povoleny
  b. Závazná součást bodu výše je i upřesnění (co prodávám / kupuju / chci vyměnit). Vlákna, která budou mít v názvu např. jenom "Prodám", budou mazány!
 • 2. Sekce "Bazar" slouží výhradně k individuální, nekomerční inzerci.
 • 3. Počet současně zveřejněných inzerátů jednoho uživatele není omezen.
 • 4. Do příspěvků nevkládejte odkazy na fotografie nabízeného zboží umístěné na jiných webech - pokud přesto chcete vkládat fotografie, umístěte je přímo do inzerátu zde na fóru.
 • 5. Do textu inzerátu výslovně uvádějte cenu, za kterou si představujete nabízené zboží prodat, popř. napište "cena dohodou" či "nabídněte".
 • 6. Nepoužívejte zvýrazňování celkého textu velkými písmeny, takový inzerát vám smažeme.
 • 7. Text inzerátu pište tak, abyste nikoho neobtěžovali ani neuráželi - pokud se tak bude někdo chovat vůči vám, nahlaste ho moderátorům/administrátorovi.
 • 8. Do textu inzerátu uveďte, jakým způsobem chcete být kontaktováni případným zájemcem.
 • 9. Inzerát nesmí obsahovat pouze odkaz na jiný inzertní či aukční web.
 • 10. Porušování těchto pravidel bude postihováno podle závažnosti porušení v souladu s všeobecnými pravidly Superfóra.

Za případné škody způsobené prodejem či nákupem zboží inzerovaným v této sekci, nenese fórum Živě.cz (tzn. ať už místní moderátoři či administrátoři, či představitelé a provozovatelé) žádnou odpovědnost.

Zároveň si vyhrazujeme právo měnit či aktualizovat pravidla.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků