Výběr notebooku 25k

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Lexter23 21. 7. 2020 09:41

Dobrý den,
rozhoduju se mezi:
ASUS TUF Gaming A15 FA506II-BQ028T Bonfire Black
a
Lenovo Legion 5-15ARH05, černá

Použití bude vesmě jen na prácí, filmy (netfli, xapod.), WoT a občasné hry typu Age of empires II,

Který by jste spíš doporučili co se týká kvality spracování a případne možnosti rozšiřitelnosti.

Díky
Lexter23
Junior

Odeslat příspěvekod .soul 21. 8. 2020 13:37

Nikdo tu neodpověděl a asi už je pozdě, nicméně jsem vybíral podobný levný "herní" notebook, tak sem hodím své poznatky, třebas se to někomu bude hodit.

ASUS TUF Gaming A15 má tragicky řešené chlazení (jsou lidi, co si zezadu vyvrtávají další průduchy a doopravdy to v zátěži sníží teplotu o několik stupňů, ale do toho se mi nechtělo). Dále má mizerný display. Jo, tyhle levnější herní notebooky mají vesměs všechny špatný display, ale tento Asus je na tom ještě hůř.

Legion 5 naopak v recenzích chváli za chlazení a má i lepší display, z těchto 2 tedy určitě ten.

Já koupil nakonec Ideapad Gaming 3 s I5-10300H, RTX 1650 Ti a 16gb RAM za 22,7k. Chlazení i display má lepší jak Asus A15, horší než Legion 5, víc se mi ovšem na to moje občasné hraní s přáteli dávat nechtělo. Ideální je potom si připlatit za Legion 5 s RTX 1660 Ti (výrazně lepší jak 1650 Ti), který se stále vejde pod 28k (momentálně 26k + OS).
Note 10+ Linx 8 PC PS3 PS4 PS Vita
.soul
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 21. 8. 2020 17:31

Oba vybrané typy NB obsahují VGA => nebrat!
K daným účelům bohatě a s rezervou stačí NB s APU Vega, např. kvalitní profi:
HP ProBook 455 G7
https://www.czc.cz/hp-probook-455-g7-st ... 71/produkt
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod .soul 21. 8. 2020 18:22

Co tim myslis?
.soul
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 21. 8. 2020 18:44

.soul píše:Co tim myslis?

Lexter23 píše:
Použití bude vesmě jen na prácí, filmy (netfli, xapod.), WoT a občasné hry typu Age of empires

Díky

Milan naráží na tu práci a zbytečnost "herní grafiky" v ntb k psanému účelu.
m.kv
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod .soul 21. 8. 2020 19:43

To dava smysl :-) nicmene dle 2 vybiranych variant jsem usuzoval, ze co nejvetsi vykon je zadany, WoT jsem mel zafixovany jako docela narocnou hru.
.soul
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 21. 8. 2020 22:32

Milan radí na základě svých zkušeností. Prostě rozlišuje práci a zábavu. Radu buď tazatel vezme, nebo ignoruje.
Tys to bral na základě konkrétního výběru. Prostě další možnost. Tazatel si to musí přebrat. ;-)
m.kv
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 8. 2020 23:29

Osobne mylim, ze po mesici je asi trochu pozde. Kdybych mel ale dat tip na "aspontrochuherni" notebook ...

https://www.czc.cz/lenovo-legion-5-15imh05h-cerna_2/288886/produkt

i5 / 16RAM / 1660Ti /512 SSD ... sice o malinko drazsi a bez systemu, ovsem za ty prachy dobra volba a popisovane naroky urcite splni vice nez dobre.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod .soul 21. 8. 2020 23:38

.soul píše:Ideální je potom si připlatit za Legion 5 s RTX 1660 Ti (výrazně lepší jak 1650 Ti), který se stále vejde pod 28k (momentálně 26k + OS).

KineCZek píše:Osobne mylim, ze po mesici je asi trochu pozde. Kdybych mel ale dat tip na "aspontrochuherni" notebook ...

https://www.czc.cz/lenovo-legion-5-15imh05h-cerna_2/288886/produkt

i5 / 16RAM / 1660Ti /512 SSD ... sice o malinko drazsi a bez systemu, ovsem za ty prachy dobra volba a popisovane naroky urcite splni vice nez dobre.

Tak tak :-) S příplatkem do těch 26k+OS je ten Legion momentálně skvělá koupě.
Note 10+ Linx 8 PC PS3 PS4 PS Vita
.soul
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 8. 2020 23:59

Pardon, nevsiml jsem si, ze uz to v diskuzi padlo ... cetl jsem jen klasicky dotaz + posledni dva prispevky. :)) Take mam osobni zkusenost (vlastnictvi v rodine) a klidne bych si ho i koupil, hledat stroj takovych parametru.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 8. 2020 18:04

Teď ho mám doma a je zase o kus dál od předchozího modelu.

Soft touch povrch na palmrestu, skvělá mechanika klávesnice, ale rozložení je na držku. Kam zmizela kontextová nabídka? Dřív tam byl aspoň PrtSc a dalo se to přemapovat, teď je v pravo jen Ctrl a AltGr. Chápu, herní notes, ale ...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod kultus 30. 8. 2020 06:40

Tak ten layout numeriky u Y540 (ma otec) je IMHO vetsi pruser kor kdyz mam v praci notes s klasictejsim rozlozenim (Zbook 15). Doma mam Legion 5 17, muzu potvrdit za ty prachy dobra koupe akorat jsem uz musel spravovat jednu "gumovou" klavesu linou se odlepit. U 17" varianty vitam navrat podpory SD karet ikdyz pak trci z notesu, pro amaterskeho fotografa skoro nutnost. Jinak skvely vykon i chlazeni za tu cenu, ani zvuk z repro neni uplne marny, displej lepsi prumer u mne aspon s temer neznatelnym bleedingem. Uvidime jestli vydrzi 9 let jako Asus G74sx co mam doma. :D
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod evelista 1. 10. 2020 22:08

kdyz se pred dvema lety a pul lety prodaval ntb s mx150 (nvidia) tak to byl proste besst buy, jaky dedikovany grafiky (pokud to ma smysl) by mel mit pc pro rijen 2020 , v cene do 25

thx
evelista
Kolemjdoucí