NB za 25000, 3hod vydrz, kvalitny servis, odolny

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod muter 2. 10. 2006 19:11

Zdarec vsichni potrebuji poradit s nakupek skolniho NB do max. 25000,- uz mam nafouklou hlavu z toho jak jeden tvrdi ACERA za boha ne - druhy ACER v klidu - treti jedine ASUS ........... ???? par diskuzi jsem si precetl ale bohuzel nemam cas u toho sedet celej tyden abych vse podchytil :(((
na NB pozaduji nejdriv trochu obecneji:
- dostatecnou vydrz min. 3hod.
- byl dostatecne odolny - myslim tim kvalitni zpracovani
- kvalitni a spolehlivej servis!!!

a ted trosku k HW:
- uvazuji o P-M nebo turion 64
- min 512MB DDR2
- ATA min 80GB 5.4k
- WXGA 15-15,4 leskly
- grafika by stacila sdilena ale musi podporovat direct 9.0 - kvuli spotrebe jinak by byla samo lepsi dedikovana
- Wi-Fi, bluetooth
- DVD- RW
- OS neni nutny

Diky za vschny rady nebo zkusenosti :-)))

//edit C.: Upraveny titulok.
muter
Junior

Odeslat příspěvekod feldakiller 2. 10. 2006 19:48

podle toho co jsi napsal tak jednoznačně dell inspiron 6400
feldakiller
Junior

Odeslat příspěvekod muter 2. 10. 2006 20:18

nevypada spatne ale zda se mi ze jde koupit snad jen u vyrobce pze jsem ho nikde po iobchodech nevidel. no ale kdyby bylo neco levnejsiho tak bych se vubec nezlobil :) treba ty asusy se mi libi ale nevim jak je to u nich se servisem??
muter
Junior

Odeslat příspěvekod *Sonny* 2. 10. 2006 20:24

ASUS A6M Q0050 ? Ma vsetko co si popisal, okrem BT, a do ceny sa tiez zmestis.
Servis robia v Ostrave.
Ak kontrolu inputu navrhli tak , aby sa nesprávne inputy vyfiltrovali , niektorý objaviteľský idiot vypracuje systém , pomocou ktorého sa nesprávne inputy vyhnú kontrole :)
*Sonny*
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 2. 10. 2006 20:42

Acer vane ne, za 25K muzes mit luxusackej Dell 6400, Hp, Asus...staci mrknout na eshopy a jen si vybrat :) (vydrz 3hodky je spis teorie, pokud na noutu pustis dvd, budes rad kdyz dokoukas na konec)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod feldakiller 2. 10. 2006 20:57

muter: jj dell se prodavaji jen na http://www.dell.cz a servis mas do druheho dne, přijedou přimo k tobě domu...
feldakiller
Junior

Odeslat příspěvekod muter 2. 10. 2006 21:05

Gruppe píše:Acer vane ne, za 25K muzes mit luxusackej Dell 6400, Hp, Asus...staci mrknout na eshopy a jen si vybrat :) (vydrz 3hodky je spis teorie, pokud na noutu pustis dvd, budes rad kdyz dokoukas na konec)

jasne ale kdyz jeden vyrobce udava ze jeho NB vydrzi 5 hod a druhej 2,5 tak asi nejaky rozdil tam bude. samozrejme ze budu pouzivat omezovani vykonu :)
muter
Junior

Odeslat příspěvekod marty63 2. 10. 2006 21:05

Omrkni si tenhle:
ASUS A6M-Q057 na http://www.asus.as/.
Stojí 24.716,- s DPH a za tu cenu vybavenější asi neseženeš.

Tak kecám - tady jsem objevil něco s nesdílenou grafikou
GForce Go 7300 (nesdílených jen 64 MB),ale..

Asus A6KM-Q067 - k dodání ihned
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=40427
marty63
Junior

Odeslat příspěvekod muter 2. 10. 2006 21:13

vsak ted taky celej tyden nic jinyho nedelam nez ze jsem na netu a projizidim obchody ale jak se zminuji vise ze se pokousim zjistit nejlepsi pomer cena, vykon a servis. treba zamlovaji se mi
asus-a6km-q067 24000,-
ASUS A6Vm-Q075 21000,-
ASUS A6Vm-Q076 24000,-
ale problem je unich ze nejsou na sklade a cekaci doba dle prodejce min. 3 tydny :-/
muter
Junior

Odeslat příspěvekod muter 2. 10. 2006 21:23

4 marty 63: ten asus A6KM- Q067 vypada dobre ale tady v brne se neda sehnat. jak ma asus propracovanej servis to bych musel vozit nebo posilat do prahy kdyby neco?? to se me moc nezamlouva!!
muter
Junior

Odeslat příspěvekod marty63 2. 10. 2006 22:35

Do Prahy asi ne. Servis Asus je http://www.sil.cz a ty mají centrálu v Ostravě. Přečti si způsob provedení reklamace a píšou tam, že se můžeš domluvit na tom, že NB vyzvednou a doručej na zadanou adresu.
Jinak smůla, na tom odkazu už to v CzechComputeru nemají.
marty63
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 3. 10. 2006 00:02

ASUS by som nebral kvoli servisu (je len jeden a aj to len kuriersky).

Videl by som to na Dell (Inspiron 6400), HP (nx7400) alebo Lenovo (Z61) s nejakym tym rozsirenim a predlzenim zaruky (najlepsie na 3 roky NBD onsite - t.j. nasledujuci pracovny den po pracovnom dni, v ktorom bol prijaty telefonat; pricom infolinka funguje cca 9:00-17:00 - na mieste, ktore urci zakaznik).

Je to sice drahe (najma ta zaruka - tak 5 - 8 000 Kc, podla toho, aka uroven je v zakladnej zostave NB; samozrejme NB s vyssou zarukou v zaklade bude stat viac), ale ak ti ide o kvalitny servis, tak inu cestu nevidim.

Acer, ASUS sa v tom pripade vyhni (jedine servisne centrum, navyse pri Aceri sa povrava vselico), Toshiba ma drahe Carepacky a Sony tiez. FS ma pri Amilach miestami muchy. Ostatne znacky velmi nehodnotim ako kvalitne.

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod marty63 3. 10. 2006 00:10

Já nevím, ale na tom http://www.sil.cz jsem četl, že jsou autorizovaný servis pro Lenovo. To, že Asus má jediné servisní centrum je blbost, má pobočky v Praze i Brně (tam jenom IBM a Lenovo). Myslím si, že Dell je pro školní NB zbytečný - takový servis je dobrý pro firmy, ane studenta, který kouká na každou korunu.
marty63
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 3. 10. 2006 00:16

Ups, sorry; prehliadol som cenovy limit.

V tom pripade to bude dost znizenie servisu a do hry vstupuje Toshiba a ASUS (a zabudame na on-site a asi aj 3 roky).

marty63:
V Prahe robi SIL v podstate len zberne miesto pre ASUSy, tie sa nasledne posielaju do Ostravy na opravu. Navyse to casom asi preberie ASUS, takze servis potom bude jedine v Ostrave.

Kazdopadne je kvalitny servis stale vysoko pridana hodnota, ktora sa ceni na spominanych cca 5-8 tisic Kc pri 3roky onsite; takze je len na tebe, ci ti ten servis stoji za to (mne osobne stoji, uz som ho aj vyuzil a v buducnosti bude musiet moj NB mat minimalne 3 roky onsite NBD).

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod qwertik 3. 10. 2006 13:18

Mam ten samy problem a moc se v tom nevyznam :cry: taky mi kazdou chvili nekdo rekne neco jinyho, me teda zaujaly dva notebooky ten Dell inspiron 6400 nebo HEWLETT PACKARD nx7400 do 27000,- nebo je jeste nekde nejaky dobry ve stejne cenove relaci? Kdyz uz do toho chci strcit tolik penez, ktere nemam nazbit rada bych neco kvalitnejsiho..
qwertik
Kolemjdoucí

Další stránka