TOSHIBA - kvalita servisu a spolehlivost rady TECRA M5

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod 3xit 26. 3. 2007 22:49

Dobry den,
chci se zeptat, jake mate zkusenosti s kvalitou servisu tehle znacky (rychlost, ochota, kvalita vysledne opravy atd.), popr. zkusenosti se spolehlivosti firemni rady TECRA. Konkretne uvazuju o modelu Tecra M5-119:

Intel Core Duo T2600 (2.17 GHz, 2MB L2); FSB 667 Mhz; RAM 512 DDR2 533 Mhz (chci si dokoupit jeste 512 MB); LCD TFT 14,1"; SXGA+ (1400 x 1050); NVIDIA Quadro NVS 110M 128 VRAM; HDD SATA 100 GB 5400 rpm; pouzdro: slitina magnesia; Toshiba Bass Enhanced Sound System; Wireless LAN 802.11a/b/g; Ethernet 10/100/1000; 3 roky (!) mezinarod. zaruka; cca. 30 000 CZK vc. DPH

http://ce.computers.toshiba-europe.com/ ... .do?LNG=21
http://www.megaobchod.cz/toshiba-notebo ... ra-m5-119/
http://www.czechcomputer.cz/product_doc ... E0434.html

Predem dik za nazory
3xit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kosch 27. 3. 2007 08:32

na servis jsem žádné stížnosti neslyšel, ale to je jenom z doslechu osobní zkušenost nemám...

jinak M5 by měla být celkem spolehlivá, ale je to vždycky kus od kusu... její silná stránka je v tom, že je to opravdu "kus železa" na 14tku je celkem sice celkem těžká, ale zato mimořádně pevná a odolná, když jsem ji měl v ruce tak jsem z ní měl lepší pocit, než z ThinkPadu T4x/60 a to už je celkem co říct.. :-)
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neveceral 27. 3. 2007 08:57

hmm, tak Tecru jsem nějak pomíjel.
to kosch, prosím, obecně co bys doporučil T60 nebo Tecru m5? :-) Když si je oba měl v ruce. Díky.

P.S. není Tecra M5 konstrukcí, trackpointem, odolností, pohybovým senzorem atd. až dost podobná řadě T?
neveceral
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 27. 3. 2007 09:07

těžká volba, jsem zarytý příznivec ThinkPadů, takže by asi nakonec vyhrál T60, ale moc jednoznačné by to nebylo... M5 má za o něco nižší cenu lepší hardware a ještě robusnější zpracování, vadí mi na ní hlavně klávesnice, která má klasické blbé notebookové rozložení... výhododa TP je v té klávesnici, softwaru (zde prostě TP pořád nemá konkurenci..) a o něco nižší hmotnosti...
..osobně plánuju nový ntb až bude nějak rozumně dostupné Centrino Pro (nebo jak se to bude jmennovat...) a asi bude vybírat mezi TP a Toshibou, nic jiného ze současné produkce by mi úplně nevyhovovalo (doufám, že se do té doby alespon tahle dvojice nezkazí... :-P )

EDIT: ano je, je to v podstatě nejbližší konkurent TP
kosch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neveceral 27. 3. 2007 09:20

ad SW myslíš ThinkVantage?
No koukal jsem, že Tecra M5 se dá sehnat za 23000 bez DPH, za to T60 ani omylem, začíná na 35000 s combem a obyč baterií a integr. grafikou.
Mně šlo spíš o to, jestli Tecra není překapotovaný T60, přece jenom trackpoint, senzor pohybu, konstrukce...?

Osoboně bych se obával jenom jednoho, aby se ta barva brzo neodřela a nebyl pod ní hnusný plast? To by pak měl člověk místo reprezentace slušnou ostudu.

P.S. odkazy na recenze
http://notebook.cz/__/,clanky,recenze-n ... index.html
http://reviews.cnet.com/Toshiba_Tecra_M ... 33175.html
http://laptopmag.com/Review/Toshiba-Tecra-M5.htm
neveceral
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 27. 3. 2007 09:34

tak nějak, ThinkVantage je řekněme souhrnné označení pro spoustu šikovných utilit..

překapotovaný T60 určitě ne, možná se vyrábějí v Číně v jedné fabrice, ale je to produkt vlastního vývoje Toshiby...

barva netušim, ten co jsem viděl byl starý pár měsíců a nějaký otěr tam patrný nebyl, jak to bude za dva roky, těžko říct..
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 27. 3. 2007 11:34

Tecry obecně jsou dost fajn....jedny z mála notebooků, co moje používání vydrží víc jak pár let - jednu starou mám ještě doma a vypadá jak nová (po 7mi letech tušim...přesně je to v podpise).

Obecně mi právě vyhovuje ta klávesnice víc než na tom IBM. Líbí se mi, že PgUp/Dn Home/End můžu mačkat malíčkem aniž bych sundal ruce z písmenek.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vratu 28. 4. 2007 10:01

Máte někdo tu M5 :D ? Já byl už rozhodnutej pro Inspirona 6400 ale po te jejich predelávce cen pokukuji po necem jiném.

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41414

celkem me zujal tento notásek :) hlavne diky procesoru a ze má tu grafiku nesdilenou 128, to je takovej mezi schudek. Jen teda ta pamět, jen 512, kolik by tak stála další do tohodle? Já se v tom nevyznám :(
KEEP SMILING !!! :mrgreen:
vratu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 28. 4. 2007 10:44

no ta grafika je na 2D aplikace, pokud se nepletu...
me by stvalo to maly rozliseni, ale jinak bude lepsi nez "levny" inspiron.
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vratu 28. 4. 2007 11:47

No víš já mám maximum 35000 s dph. Ta grafarna je ale vyrazne lepsi nez integrovana 950 a já stejne zadny hry hrat nebudu. Takže chlape myslíš že je lepší ta Toschiba? Má to v cene tri roky zaruky, na baterku vydrzí pet hodin :) a je to 14,1" asi jsem uz vybral :mrgreen:

Kdybyste nekdo neco mel k tomuhle stroji napiste prosím pěkně :) díky
KEEP SMILING !!! :mrgreen:
vratu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 28. 4. 2007 11:54

určitě chybu neuděláš, osobně bych bral spíš model 384 s SXGA+ ale chápu, že příplatek skoro 10 tisíc neni úplně zanedbatelný...
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 4. 2007 19:20

Jinak co se týká servisu.
Mně u mojí Toshiby začal blbnout display (při zapnutí se někdy přes polovinu displaye objevoval šedý pruh-několikrát restartnout pomohlo-což bylo trošku nepraktické:)). Odnesla jsem ho osobně do servisu v Brně a tam mi bylo řečeno, že jelikož se závada objevuje nepravidelně, tak si budou muset nb nechat déle na diagnostiku. Loučila jsem se s pocitem, že nb uvidím za 30 dní, ale za týden mi volali, že si pro něj můžu dojít-vyměněn celý display-takže spokojenost:)
anonymni

Odeslat příspěvekod aquila 28. 4. 2007 19:27

u nas sme mali na toshiby tecry smolu. kupili sa dva kusy a obi dva sa bohuzial pokazili do pol roka :(

dell sa nepokazil a drzi ;)
aquila
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CeCo 29. 4. 2007 13:48

U mna sa pokazi kazdy notas; Toshiba je na tom zatial v tej lepsej casti...

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mh 29. 4. 2007 14:59

No ja mam se servisem spise spatne zkusenosti, ale na tohle mam proste stesti:( Kdyz jsem tam mel ntb, tak mi perfektne poskrabali viko a zapomneli vratit krytku PCMCIA krytu
mh
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků