Jak rozezná automat jakou minci platite ?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dmichal 30. 6. 2007 15:30

Vím že to sem nepatří, ale zajímalo by mne jestli někdo víte jak rozezná třeba parkovací automat nebo jiný jakou minci jste do něj hodili ? Co jsem se tak bavil, tak prej jen hmotností, ale není to tak. Vyzkoušeno osobně. Ani hmotnost, ani rozměr to není.
dmichal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mbing 30. 6. 2007 15:37

Když se do prodejního automatu vloží mince, projde skrze ni elektrikcký proud. Pouze platné mince vedou správné množství elektřiny a automat je přijme. /quote]
Citováno z knihy Malý Edison, 1998.

Prostě podle odporu.

Téma přesnuto - z Ostatní hardware do Smetiště.
Naposledy upravil mbing dne 30. 6. 2007 15:39, celkově upraveno 1
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dmichal 30. 6. 2007 15:39

To je velmi zajímavé. Slyšel jsem od několika lidí že použili náhodnou podložku nebo tak něco a bez problémů jim to vyšlo. Takže to byla asi opravdu obrovská náhoda.
dmichal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mbing 30. 6. 2007 15:40

V současné době ty automaty pokročily, takže tam těch faktorů bude asi víc a všechny musí souhlasit.
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mobil-man 30. 6. 2007 16:46

blbost:) tatka v tom dela, takze vim, jak to funguje...
je tam mincovnik, kterej ma opticky cidla a tu minci "ofoti" a porovna ji se vzorem ulozenym uvnitr. +hmotnost taky mozna , ale to nevim jiste.
Kazdopadne pokud byste tam naprogramovali, aby to bralo treba plisky kulaty s pismenem R, tak je to brat bude... Tzn. jakakoliv nahrazka o hmotnosti originalni mince jim neprojde... to je osefovany :P
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Abox 30. 6. 2007 17:02

No ale asi to nebude vsude, pamatuji si, jak byla afera s hracimi automaty, jak se tam davali podlozky pod srouby a slo to.
Akorat, ze se pak nikde nedaly sehnat :-)
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dmichal 30. 6. 2007 17:38

Tak sehnat si cokoliv není pro mě problém. Nebo teda ani ne tak sehnat jako spíše vyrobit. Zkoušel jsem z kulatiny vyrobit kolečko o rozměru desetikoruny. Dokonce i váhově jsem se podle zlatnických vah trefil, ale nebere to ani parkovací automat, ani ten nápojový, ani telefonní budka. Takže je problém asi fakt v tom že to nemá toho lva na rubu. Dokonce jsem to zkoušel i orádlovat, takže to má vroubky po obvodě jako desetikoruna. Ale prostě to propadne. :-(((
dmichal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Likan 30. 6. 2007 18:00

aby te nezabila desetikoruna na parkovisti !
iC2D e6300 2701Mhz C1E AC Freezer 7 SuperPI 21s, DDR2 2x1024MB 925Mhz 1.8V KingMax 4.4.4.14, GB i965P-DS3 rev 3.3 , GB 8600GT 700Mhz/1789Mhz--3dMark06 5700bodu , Zdroj Fortron 400w Blue Storm rev 2.0
Likan
Junior

Odeslat příspěvekod Bibendum 30. 6. 2007 19:14

No už mě taky párkrát dožralo,že mi automat na pití vrátil slovenské mince :)
Kdyby architekti stavěli domy tak, jak programátoři dělají programy, dokázal by jediný datel zbořit celá města.
Bibendum
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 30. 6. 2007 19:26

jo to mi tatka rikal, ze se stavalo... ze to bralo urcity slovensky:) ale pak to nejak opravili... tam jde o to, jak vyrobce naprogramuje mincovnik (takovy cerny, co tridy prachy... stoji to asi 15 litru ) ... a ten to tridy a uchovava v sobe az pak, kdyz je trosku plnej, aby mel co vracet, tak to haze do kasy... ktera je zapecetena :)

Takze je docela nesnadny to nejak vykrast... maj to slusne okovany, co se tyce napojaku... a jidelnich automatu. ;)
Nejhorsi je, kdyz se tam nejaky kreteni snazej sahat... protoze akorat poserou ten mincak, ale prachy stejne nevytahnou.
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod versicht 1. 7. 2007 10:10

nevím jak s tím proudem, na to jsem byl blb odjakživa, ale co když se ta mince ušpiní neba tak něco, nebude pak odpor jiný? A s tím ofocením mince... si ofoť mince, natiskni, vystrihni a nalep na ty plíšky co děláš, pak po pul hodině práce spočítej náklady a zavesel se neboď jsi právě vydělal deset korun...:)
Asi tak, pokud by jsi vyrobu jedné mince stihl za 3 minuty, tak aby z tebe byl milionář budeš potřebovat 5000 hodin volného času a asi tři kiometry nějaké tyče, pak přičti el. proud, opetřebení pily, naklady na papír, tisk a lepidlo, akontaci na monterky:), atdatd... abych to zkrátil čistá hodinová mzda je 200 kč čož je celkem dobrý, na to že ryskuješ tresty stíhání a že falešné mince můžeš použít jen na parkování a kafe:)
Don't Ask Me, Try Google.com
versicht
Junior

Odeslat příspěvekod dmichal 2. 7. 2007 20:15

Ale moje hodinová mzda je 7 kč / min. Což tedy dělá 420 kč za hodinu. Ale když to zvládneš v pracovní době na CNC soustruhu, ze kterého vypadne kolečko za 17 sekund včetně posunutí tyčky, tak to je celkem v pohodě. Ale asi to ty mrchy mají opravdu ochráněné. Protože už se tím bavím od pátku a pořád se to nedaří. Dokonce ani když jsem vyrobil kolečko přesně podle toho jak jsou jeho rozměry a hmotnosti udány v zákoně. Tak to pořád nebere. Takže zbývá opravdu jen zkusit to naskenovat. Hmmm, asi to zítra zkusím. Jen tak ze srandy. Ne že bych na tom chtěl zbohatnout, ale ten pocit že se to povedlo :-))
dmichal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 2. 7. 2007 20:26

za bolševika takto fungovaly dvojkačky a jednomarky - což na tehdejší dobu bylo rito oproti dnešní slovenský dvojkorunáčke.Jen ten výjezd nebyl tak jednoduchej jako dnes.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod Jirk4 6. 7. 2007 20:48

Me treba v jednom automatu (na kafe a caj) fungoval 10 Kc zeton do voziku, coz jsem zjistil omylem (sahl do kapsy a hodil dovnitr, az pozdeji jsem zjistil ze mam v kapse desetikacku a ne zeton :D)
I reject your reality and substitute my own. - Adam Savage
Jirk4
Junior

Odeslat příspěvekod 736218694 10. 7. 2007 21:36

uplne nejlepsi sou ty automaty na zvejkacky jak posunujete tim koleckem...tam si staci vystrihnout z kartonu kolecko a otocit a mate to....ja sem taklhe stal u jednoho automatu...prislo dite ja mu rek dej sem tu 10kc a ja ti tokoupim..a strcil sem si 10kc do kapsy a do automatu strcil karton :d...celkem rychle vydelany penize
SONY PSP base pack (ta-082) FW 2,71--->1,5->3,02oe-a--->3,02oe-b--->3,03oe-a--->3,03oe-b--->3,03oe-c--->3,10oe-a--->3,10-oea'
Logitech Play gear visor
MS Duo Pro 1gb+1gb
/////*-******_-\\\\\
736218694
Junior

Další stránka