Rodičovská kontrola

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod gaminn 29. 10. 2013 13:46

Milanr1 píše:proč se nechceš věnovat synovi a instalovat mu sw?

Je to syn kolegyně.
Milanr1 píše:Přehled nad instalacemi korektního sw je IMHO z celé Rodičovské kontroly nejdůležitější.

Kolegyně počítačům absolutně nerozumí.

Vlastně by mi úplně stačilo, kdybych mohl zakázat ovládací panel. Lze ho zakázat definováním záznamu NoControlPanel = 1 v registrech http://www.howtogeek.com/howto/16189/co ... windows-7/

To se mi bohužel na Winwdows 7 Home Premium nepovedlo - "Při zápisu obsahu hodnoty došlo k chybě". Poradíte?
gaminn
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 10. 2013 13:50

[OT]
gaminn píše:Je to syn kolegyně.
Vlastně by mi úplně stačilo, kdybych mohl zakázat ovládací panel.

To už snad blouzníš, ne? :roll:
Vykašli se na to, než spácháš víc škody než užitku.
[/OT]
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod myšpulín 29. 10. 2013 13:51

gaminn píše:Omezit potřebuji celkový čas na PC, ne pouze dobu připojení k internetu.

Tak jsem to bral podle syna, když nejde net tak mu je PC prakticky na nic. Hry hraje online s kamarády a ostatní činnosti jsou taky spojené s internetem.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod gaminn 29. 10. 2013 13:54

Milanr1 píše:To už snad blouzníš, ne? Vykašli se na to, než spácháš víc škody než užitku.

Vykašli se na OT a radši poraď.
gaminn
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 10. 2013 15:02

Mezi nami zakazaní ovladcího panelu ti neni vubec k ničemu.jakoukoliv akci vyvolaš přikazem i když gui zakazeš.a pokud tam děcko chodí do dvou dnů mu dojde že byl zakazanej a do tři dnů bude vědět že fakt klikat na ikonky nemusí.Možna je problem že dělaš kolygyni službu jakožto odborník ale byl by čas ferově přiznat že max do čeho maš se svyma znalostma vrtat je vlastní PC.
Mimochodem v řadě nastavení jsi omezen tím že cilovej kompl je Windows 7 HOME
Jestli je problem že kluk prostě řádí a trpim tim i ůčet paní domu nakonec budeš muset udělat jednu věc pokud mu chcete nechat pravo instaluj co libo.Multiboot a pokud si to rozvrtaš tak se třeba p.ser.Velmi se to osvědčilo.Pochopitelně aby to fungovalo musi člověk vědět jak multoiboot bezpečně nastavit a jak chranit nejen druhy system ale i oddil.Virtualizace nepadá v uvahu - 3d hry.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod meme1255 30. 10. 2013 00:46

Milanr1 píše:[OT]
gaminn píše:Je to syn kolegyně.
Vlastně by mi úplně stačilo, kdybych mohl zakázat ovládací panel.

To už snad blouzníš, ne? :roll:
Vykašli se na to, než spácháš víc škody než užitku.
[/OT]

Musím souhlasit, obejít zakázáný ovládacího panelu je při zadání správného dotazu do google otázka 15 vteřin. Pokud je třeba instalovat software, Windows by snad měly povolit instalaci do uživatelského profilu, nebo ne? Nebo snad hry na Windows vyžadují pro instalaci pro jednoho uživatele práva ADMINA? :shock: . (Omluvte mojí neznalost OS Win :-[ )

Píše(š/te), že je přáním omezit čas na počítači na určitou dobu denně. Kontrolní otázka: Čím se toho má docílit? Aby dítě chodilo ven? Jak zabráníte, aby nešlo k nějakému kamarádovi a nehrálo tam? :eh Není pak na místě se domluvit, že počítač ano, ale pouze pokud bude dělat i nějakou jinou činnost (od sportu k modelářství, to je opravdu jedno co..) a bude si držet nějaký prospěch ve škole? A pokud nebude, tak to neřešit to trestem, ale řešit to snahou o vyřešení problému? Nechci se do toho nijak extra montovat, ale jakákoli restrikce 1. strašně štve 2. Dává motivaci dělat věci úplně mimo kontrolu „restrikrátora" :idea: :!:
meme1255
Junior

Předchozí stránka