Data aplikací

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hampy 14. 1. 2010 00:29

Ahoj všichni, prosím o radu - zformátoval jsem si disk, nahrál si XP PRof s SP3 jako používám už nevím ani odkdy, ale mám malý problém. Prostě v počítači nemohu najít složku Data aplikací, a potřebuju ji abych si přidal šrafy do AutoCADu. Zkoušel jsem do ovládací panely/možnosti složky a nastavit zobrazení skrytých souborů, ale když dám použít a ok, a znovu vlezu do nastavení tak je zase zaškrtnuto že skryté soubory nejsou zobrazeny.

Kdyby někdo věděl co s tím, budu moc vděčný.

Hampy
hampy
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 14. 1. 2010 00:45

cd %appdata%

buď nemáš admin práva (nevěřím, neprofesionální instalace končí vždy s účtem s admin právy) anebo máš systém zamořenej havětí (nejpravděpodobnější, spousta jednoduché havěti se brání odhalení znemožněním zobrazení skrytých souborů)
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod petrfilipi 14. 1. 2010 15:32

Dobrý den.
Zkusil bych nějaký souborový manažer (např. Totral commander), jejich nastavení "Zobrazovat skryté soubory a složky" nemá nic společného s týmž nastavením v Možnostech složky v Ovládacích panelech Windows. Pak si zkuste vytvořit nějaký adresář a změnit mu atributy na skrytý.
Mimochodem - pod uživatelským profilem jsou dvě složky Data aplikací, jedna je ve složce Local settings.
Petr
petrfilipi
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 1. 2010 16:07

1) Prostředky AutoCADu to nelze? Používáš nějakou ořezanou verzi typu Lite?
hampy píše:... možnosti složky a nastavit zobrazení skrytých souborů, ale když dám použít a ok, a znovu vlezu do nastavení tak je zase zaškrtnuto že skryté soubory nejsou zobrazeny.

2) Nezapomněl jsi použít příslušné tlačítko?
Tak znovu a jinak:
Explorer (ne Control panel)
Tools
Folder Options
View
zaškrtnout volbu „Show hidden files and folders“
odškrtnout volbu „Hide protected operating system Files“
Apply
Apply to all folders
OK
Jestli se to podařilo, pak (možná) není příčinou
kernel_panic [passed] píše:.. máš systém zamořenej havětí

Nebo použij profi postup:
kernel_panic [passed] píše:cd %appdata%

pokud zvládáš práci v cmd.

Případně můžeš použít silnější nástroje:
petrfilipi píše:... nějaký souborový manažer (např. Totral commander)

nebo Total Commander apod., pokud máš licenci.
Milan
Milanr1
Pokročilý