Jak vybrat UPS

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Behemot2077 1. 4. 2019 09:30

Skutečně jen na výpadky stačí i relativně jakkoli blbá off-line UPSka, kde se nastaví vypnutí napevno třeba po 60 sekundách od výpadku, klidně i nějakej ten 15 let starej poctivej Back s napěťovou signalizací :D Stačí dodat sériovej řadič. V podstatě bych věřil víc něčemu takovýmu, než tady těm všem plastikovejm ludrám. Jen vyzkoušet kompatibilitu se zdrojem, nicméně von ten modifikovanej obdélník vypadá skoro stejně, jako u většiny novějších modelů viz https://www.hardwareinsights.com/databa ... waveforms/

Pokud je zájem o line-interactive, pak bych se spíš vyhnul dnešní řadě Back-UPS Pro, jsou tam jistý problémy. A určitě všem těm čínskejm *****ám s deskou z bláta a trafem z hlíny, takže zbývá tak akorát Eaton, možná pokud se narazí na starší Kehua-Tec, Ablerex, Salicru, jinak už i tydle firmy přechází na ten samej odpad z jedné fabriky (nebo možná licenčně si to dělají na vlastních linkách) akorát s jiným logem vepředu.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 1. 4. 2019 12:08

tom8011 píše:vypnu při výpadku proudu

Pro automatické bezpečné vypnutí PC zvol SMART UPS, nejlépe od APC.
https://www.apc.com/shop/us/en/categori ... /N-1h89yke
Je ovšem dražší než uvedené laciné křápy.
Btw:
slušná herní sestava.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Behemot2077 1. 4. 2019 12:16

Smartka je ideální varianta, nicméně pokud je požadavek na cokoli co zařídí bezpečný vypnutí během pár minut, na to fakt stačí nějaký ty off-line modely. Funkcionalita Smartky v podstatě nebude využitá a sinus je fajn, ale většina lidí na to dlabe a taky fungují…a ten cenovej rozdíl je fakt nemalej.
Behemot2077
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků