BlueTooth (nejlépe 4.0, je-li taková) myš k notebooku

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod meme1255 19. 5. 2014 20:33

Zdravím,
nemáte někdo zkušenosti s Bluetooth myší? V současnosti mám Logitech M185 (http://www.czc.cz/logitech-wireless-mouse-m185-swift-grey/92725/produkt), která je sice docela fajn, ale má USB přijímač, což mi úplně nevyhovuje. Má tu někdo zkušenost s nějakou BlueTooth (nejlépe 4.0, protože úspora energie?)?
Velikostně alespoň stejně velkou, menší je na delší dobu nepohodlná.

Díky předem za tipy :-)
meme1255
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 20. 5. 2014 08:23

http://www.logitech.com/en-us/support/v ... -bluetooth
Reálná výdrž při každodenním použití cca půl roku na alkalické baterie.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod meme1255 20. 5. 2014 18:04

Nějaká, která je v prodeji? :(
meme1255
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meme1255 20. 5. 2014 21:16

Tak to vypadá, že největší dostupná BT myš je tahle: http://www.czc.cz/hp-x7500/143608/produ ... jqbbo658g7 .....
meme1255
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chatumbabub 21. 5. 2014 16:16

hledam neco podobnyho. Chtel bych navic jeste tlacitka zpet a vpred. Ale vypada to, ze chci moc..
chatumbabub
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 22. 5. 2014 09:50

Bluetooth myši obecně nejsou moc populární kvůli všem problémům spojitým s principem jejich fungování.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 22. 5. 2014 10:13

Já byl docela spokojen s touto:

http://www.czc.cz/logitech-bluetooth-mo ... 58/produkt

Na baterie vydrží přes půl roku, má "nekonečné"kolečko, kterým se da klikat i do boku (např. fwd/back), dobrý obslužný SW (setpoint)...

Jinak já bych uvítal tip na BT klávesnici s numerickým blokem pokud by někdo o něčem věděl :-)
kapitan_marciano
Junior

Odeslat příspěvekod meme1255 25. 5. 2014 17:37

BT klávesnice mi napadá Apple Wireless Keyboard s tím nehorážně předraženým doplňkovým numblokem :/

-- 25. 5. 2014 17:39 --

Bari007 píše:Bluetooth myši obecně nejsou moc populární kvůli všem problémům spojitým s principem jejich fungování.


Jestli běží na 2,4 GHz USB přijímač nebo BT je úplně fuk. Má to jen tu výhodu, že BT nežere USB slot :) .

A *klep klep*, ani v zarušeném prostředí jsem s BT klávesnicí problém neměl :)
meme1255
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 5. 2014 17:42

Ja jsem kdysi mival nejakou BT mys od MS. Tlacitka mela 4 + kolecko a fungovala relativne dobre.

ALE.

1) Byl tam lag. Dany principem funkce rozhrani, tzn jde o VLASTNOST techlonogie, nikoliv o chybu konkretniho produktu! Lag proste BT mys mely, maji, budou mit. Tecka.

2) Ano, obcas byly problemy s parovanim. Po uspani a probuzeni ntb se problem objevil ve 100% pripadu, z toho duvodu jsem tehdy prestal uspavani pouzivat a ntb radeji vypinal. I tak se obcas stalo, ze se po zapnuti mys proste neobjevila, takze clovek musel odstranit BT zarizeni "Microsoft cosi" a znovu to manualne naparovat. Bez tohoto se mys opetovne nerozjela, ani kdybych se postavil na usi.


Prodal jsem ji, prave kvuli tem dvema vlastnostem. Ted mam u notebooku Logitech M705 s nano recieverem a jsem mnohem spokojenejsi. Logitech funguje i na 15m pres 3 steny, ne ze by to bylo potreba. Jezdi na skle, kuzi, drevu, kovu, plastu, koberci, dece, po zdi ... ne, ze by to bylo potreba, ale vyzkouset jsem to zkusil. :))

BT Microsoft nefungoval na skle, nefungoval na dece, nefungoval na koberci (jak na kterem, ale pokud, tak spatne - M705 funguje dobre a vzdy) a nefungoval na lesklych povrsich, treba lakovane drevo, lesteny kov, leskly umakartovy "pokus o nabytek" ...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 25. 5. 2014 17:47

meme1255 píše:Jestli běží na 2,4 GHz USB přijímač nebo BT je úplně fuk. Má to jen tu výhodu, že BT nežere USB slot .

Však já taky nikde netvrdím, že s přijímačem je to lepší ;) Já tvrdím, že vhodným připojením myši i klávesnice je kabel.

A třeba mě BT na myši dost vadí a dlouhodoběji je to pro mě nepoužitelné. Protože to zpoždění je na první pohled znatelné a při zarušeném 2,4 GHz pásmu je to pro mě naprosto nepoužitelné. Používám ji jen jako nouzovku na cestách, když si nevystačím s touchpadem (párkrát za rok), abych opravdu nemusel řešit USB modul nebo kabel. Ale jinak nedám dopustit na kabelovou myš i klávesnici, protože ten rozdíl je patrný na první pohled.

Se spárováním jsem naopak nikdy problém neměl a ani při tomto mém dlouhodobém nepoužívání se mi spojí sama hned, když ji zapnu. (Logitech V470)
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lubokubo76 25. 5. 2014 17:57

čo stojí na M705 40evro? ježkovy vočiii
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod meme1255 25. 5. 2014 18:00

BT je vlastně bezdrátový UART, takže jsem si vědom toho, proč se BT myš chová, tak jak se chová.


Kabel: Ano, kabel je fajn věc, ale někdy je prostě s kabelem příliš mnoho práce a/nebo nepohodlí. A když už bezdrát, tak si nebudu zbytečně zabírat 1 USB port, tedy pokud je to možné (při současném sortimentu pravděpodobně moc ne :-( - Čest těm pár výjimkám, co vypadají slušně - Logitech ... )
meme1255
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 25. 5. 2014 21:29

Sdilene snimace, ale porad je BT v nevyhode i vuci slusnemu business bezdratu, ktere resi kanaly a paroveni nepomerne lepe, nez vetsina domaci produkce.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chatumbabub 27. 5. 2014 12:11

je ten lag problem i pro bezne pouzivani? Tj zadne hry, Corel, PhotoShop, ci jine na presnost narocne programy.

Chci to jako nouzovku, ale to v mem podani zmanena cca 8h tydne.
chatumbabub
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 5. 2014 12:19

Da se s tim zit.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků