Ergonomické myši ala MS Natural Wireless Laser M. 6000

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MobilerxXx 7. 12. 2006 18:19

Zdravím...

Mám takový dotaz, sháním pro otce k Vánocům nějakou myš, která má tu super ergonomii jako např. ta Microsoft Natural Wireless Laser Mouse 6000, která ale není zatím na trhu, potřeboval bych proto jinou podobnou varianu, nemáte někdo jednak tip na myš a jednak i typ kde ji koupit? Případně i nějaké zahraniční shopy, rozumná cena se zvládne, jde ale o to mít ji do Vánoc, nemáte někdo pls tip?

Díky předem za odpovědi
MobilerxXx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 7. 12. 2006 18:26

Co treba tato:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=39402
Nebo tato legenda, prakticky vzor ergonomickych mysi od ktere opisoval i LOGITECH:
http://www.pctuning.cz/index.php?option ... &Itemid=50
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MobilerxXx 7. 12. 2006 19:24

kromec píše:Co treba tato:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=39402
Nebo tato legenda, prakticky vzor ergonomickych mysi od ktere opisoval i LOGITECH:
http://www.pctuning.cz/index.php?option ... &Itemid=50


Ty vypadaji fajn, bohuzel otcovo prani jsou ty mysi, pri jejich drzeni je ruka temer kolmo na stul svou hranou u malicku, jako je ta co je v linku v prvnim postu a ty nemuzu vubec najit
MobilerxXx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 8. 12. 2006 15:49

myslim, ze ta prvni, co uvadej kromec by byla taky velmi slusna...mel jsem tedka v ruce laser 5000 a drzela se paradne (po vanocich ji budu mit v ruce kazdej den:D)
Ale zase jestli chces primo tuhle, tak bych pockal...vim, ze vanoce jsou za chvili (na ne to uz asi nestihnes) ale jinak me nic nenapada. Navic rekl bych, ze bude mit cenu tak kolem...1500-2200... a kdyz koupis OEM verzi, tak mozna jeste min.
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MobilerxXx 8. 12. 2006 17:12

Diky, asi zkusim dojit do mesta do nejakyho kamenyho kramu a zkusit to na miste...
MobilerxXx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Banny 2. 5. 2007 15:12

nechci zakládat nový téma, když už jedno o myších microsoft tu je.
mám pár dotazů - zkušenosti s touto myší někdo máte? někde sem četl, že v některých aplikacích nejde kolečko. mě u jedné bezdrátové myši kolečko nešlo v Opeře a QIP (co sem zkoušel, určitě toho bude víc). jestli tu někdo konkrétně tuhle myš má, mohl by to prosím zkusit?

a ještě sem chtěl poprosit, jestli mi někdo vysvětli rozdíl mezi "normální" a OEM verzí. tomuhle moc nerozumím :) díky
Banny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 2. 5. 2007 15:24

rozdil tam je takovej, ze u normalni verze dostanes mysaka v potisteny krabici a s CD se softwarem (kterej je stejne zastaralej a lepsi mas si novou verzi stahnout z webu MS)
Tak a to je vsecko:D
OEM dostanes v kartonovy krabici...s manualem mensim

Jaky kolecko myslis? Vertikalne ti pujde vsude jako u normalni mysi, horizontalne jen nekde.
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Banny 2. 5. 2007 17:37

dík za vysvětlení - takže se připlácí pár stovek jen za ovladače a papír :D

ke kolečku - taky nevim přesně jaký problémy s tím sou. jen sem četl, že "s kolečkem jsou občas nějaký problémy" :). jestli jsou jen se skrollováním, tak je to dobrý.

a o té myši jak sem psal, že mi blbla... tam nešlo to kolečko v Opeře vůbec, jen skrollovat šlo. ostatní věci (kliknu na odkaz - otevře se v novým listu; kliknu na záložku - otevře se v novým listu; kliknu na list - zavře se...) nešly.
Banny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 2. 5. 2007 18:56

no me jde kolecko jako predtim u dratovy mysi:D
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Banny 2. 5. 2007 20:28

ok, díky. já si ju objednám :)
Banny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snoopy 2. 5. 2007 20:55

K te MS 6000. Uz jsem to psal na CC...

Jako dlouholety a spokojeny majitel MS Wireless IntelliMouse Explorer 1.0A jsem sahl po teto mysi a musim nerad rict, ze jsem byl spise zklaman. Zpracovani neni tak kvalitni, zadni cast krytu se lehce vikla, prave tlacitko obcas vrze. Prostredni tlacitko, tedy kolecko, je velmi tvrde na stisknuti (pouzivam pro otevreni linku do noveho okna ve Firefoxu), takze bud jsem pri stisku pohnul s mysi nebo casteji jej zaroven vyklopil do strany, takze se pak nic nestalo.
Necvakani kolecka je dobre pro rychle rolovani stranek, ale nikoliv pro prepinani napr. mezi zalozkami stranek ve Firefoxu nebo treba ve hrach (zmena zbrani, kouzel apod.). Tam je to moc rychle i pri nejnizsi citlivosti. Jeji vyska je take mensi nez u Explorera, takze mi uz tak dobre do ruky nepadla.
Chvili mi take trvalo najit optimalni polohu pro dobry prijem ze stolu a pohovky zaroven, aniz by byl prijimac moc videt. Vyhodu spatruji ve vyssi citlivosti na posun a moznosti provozu pouze na jednu baterii, takze je lehci. Vydrz na jednu alkalickou baterii byla neuveritelnych nekolik mesicu, snad 3 nebo 4.
Kupoval jsem ji proto, ze mi v Exploreru prestalo klikat leve tlacitko. Nakonec to dopadlo tak, ze jsem tlacitko vymenil, 6000ku dal kamaradce a jedu dal na starem dobrem Exploreru.
Snoopy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Banny 4. 5. 2007 17:38

tak ju mám doma. sem spokojenej, citlivý kolečko mi nevadí, možná naopak :)
vadí mi snad jen jedna věc - s dřívější myší sem používal tuhle podložku. s touhle se to taky dá, ale bolí z toho po chvíli ruka, takže je to lepší bez ní. podložku sem musel oddělat, protože i když sem tu gelovou část dal pryč a ruku měl na stole, tak mi to vadí. myš mám teď teda normálně na stole... :) asi si na to za pár dní zvyknu.
Banny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snoopy 4. 5. 2007 18:01

Tak hlavne, ze jsi spokojeny. Mne cvakaci kolecko chybelo.
Snoopy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 5. 5. 2007 10:50

no ja mam wir. laser 5000 (stejna jako 6000, ale jinej design) a ma prave taky protaceci kolecko... jak pises ve hrach, kde tim treba menis zbrane to neni k pouziti (po case to jde, jak si zvyknes), ale jistota tam neni.
BTW mas teda tu wir. laser 6000?
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Snoopy 5. 5. 2007 11:20

Nemam. Dal jsem ji kamaradce a jedu na letitem Explorerovi, ktery mi vyhovuje mnohem vic.
Snoopy
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků