4gb ram vs. 2gb ram

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pepank 20. 2. 2007 11:18

4x 1GB DDR II 800MHz, CL5 - Zeppelin za 7200,- nebo
2048MB DDR2 800MHz Ultra / 2x1024MB / Geil CL4 za 7000,-?
Jsou opravdu 4GB ram víc jak 2GB za stejnou cenu? Poradí někdo.
pepank
Junior

Odeslat příspěvekod P@t 20. 2. 2007 11:32

vykonostne jsou 4gb urcite lepsi nez 2 nepatrne rychlejsi
P@t
Junior

Odeslat příspěvekod Corra 20. 2. 2007 11:42

4 GB > 2 GB
otazka by mela smysl leda napr.: 2 GB ?<=>? 2x1GB

a co se tyce ceny: zeppelin "neni" značka :)
(je rozdil v tom kupovat 4x rifle his a 1x rifle Diesel no ne? :) )
"Když se něco může pokazit, pokazí se to..."
"Když se něco nemůže pokazit, pokazí se to taky..."
"Když se může pokazit více věcí, pokazí se ta nejdražší nebo ta kterou v dané chvíli nejvíce potřebujeme..."
Murphy
Corra
Junior

Odeslat příspěvekod Lausien 20. 2. 2007 11:46

Těm Zeppelin bych moc nevěřil, jsou neznámí. Jdi raději do Kingstonů, Corsairů.....
Acer Aspire 3820TG, Acer Aspire D150
Lausien
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepank 20. 2. 2007 11:47

Ale tady přece nejde o rifle,ale o montérky!
pepank
Junior

Odeslat příspěvekod Corra 20. 2. 2007 11:56

pepank píše:Ale tady přece nejde o rifle,ale o montérky!y/quote]

:)
ok klidne monterky :)
urcite si pochopil ten primer
"Když se něco může pokazit, pokazí se to..."
"Když se něco nemůže pokazit, pokazí se to taky..."
"Když se může pokazit více věcí, pokazí se ta nejdražší nebo ta kterou v dané chvíli nejvíce potřebujeme..."
Murphy
Corra
Junior

Odeslat příspěvekod puck 20. 2. 2007 12:02

zalezi na tom, co s tym chces robit :-)
puck
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepank 20. 2. 2007 12:06

Určitě máme všichni různé zkušenosti s různými výrobci.
Mě jde pouze o výkon,ne o značku(i když je i pro mě určitě důležitá).Zkusím to jinak: 3GB RAM CL5 nebo 2GB RAM CL4 za stejnou cenu,všechny od toho nejznačkovějšího výrobce.
pepank
Junior

Odeslat příspěvekod azor666 20. 2. 2007 12:06

Rozdíl ve výkonu 4G(pomalé) oproti 2G(rychlé) silně záleží na využití.

To je jako řešit jestli je rychlejší ferrari nebo defender- důležité je KDE

Pokud nedokážeš 4GiB rozumně zaplnit, tak bude nárůst proti 2GiB = 0 Zjednodušeně, aplikaci zabírající 100 MiB je jedno jestli má počítač volné 1G paměti nebo 64 G. Tedy jsou aplikace ve kterých budou ty 2G rychlé RAM rychlejší.

Super rychlé paměti s progresivním časováním se vyplatí imho jen na OC nebo na herní konzoly. Jinak je důležitá kapacita.

Osobě bych bral nějaké "normální" 2x1 GiB a v okamžiku kdy začne PC swapovat běžel do obchodu pro další dva. Jak říkám záleží hlavně na užití.
PS na 4 GiB počítej jedině 64b OS.
Naposledy upravil azor666 dne 20. 2. 2007 12:12, celkově upraveno 2
BOINC-Berkeley Open Infrastructure for Network Computing
azor666
Junior

Odeslat příspěvekod supec 20. 2. 2007 12:07

Lausien píše:Těm Zeppelin bych moc nevěřil, jsou neznámí. Jdi raději do Kingstonů, Corsairů.....r/quote]

u nas jsou zatim neznami, ale v zahranici maji uz asi docela dobrou pozici, narazil jsem na ne v par testech a nevedly si spatne... bude to neco jako ADATA
supec
Junior

Odeslat příspěvekod Jonny 20. 2. 2007 12:14

to azor666:
proc by mel na 4G pameti pocitat jedine se 64bitovym systemem? pokud se nepletu tak 32bit dokaze adresovat prave ty 4G, nehlede na to ze vetsina (vsechny) modernich procesoru podporuje Intel PAE (physical address extension), coz pouziva tusim adresni prostor 36bit i ve 32bitovem modu...
http://en.wikipedia.org/wiki/Physical_Address_Extension

Jonny
Jonny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kryshna 20. 2. 2007 12:17

Zdravim, rozhodne ber 4GB tech Zeppelinu.Jestli planujes novou sestavu, kup E4300 a ty 800Mhz ramky at jsou od kterekoli znacky splni svoji funkci dobre.Ja to mam to same, ted mam doma 2x 1GB TRANSCENDU a dalsi 2 moduly jsem dnes objednal.Kupuji dokud jsou ceny opravdu nizko... muzou jit jeste nize, ale aby to potom nedopadlo jako minuly rok "po" letnim obdobi kdy sly ceny RAMek brutalne nahoru behem par tydnu... a ja si rval vlasy :) Jen se ted preci jen trochu mlatim hlavou o zed ,pze ty prvni dva moduly jsem koupil v 9.ledna,kdyz cena klesla oproti Vanocum o 300kc... tehda jsem za ne dal 5700Kc a dnes jsem je objednaval ty same za 4000 s dph, nejradsi bych si za to nakopal... ale co jsou to holt ramky, vyvoj cen je podle meho neodhadnutelny stejne jako ceny akcii INTELU... a 4 GB zepellinu ktere sice nejdou taktovat... coz s E4300 stejne neni treba se urcite vyplati ;) Jinak muzes mrknout na recenzi zeppelinu na OCLABu...
Kryshna
Junior

Odeslat příspěvekod azor666 20. 2. 2007 12:17

Jonny:
PAE je fajn ale výkon jde asi o 20% dolů
BOINC-Berkeley Open Infrastructure for Network Computing
azor666
Junior

Odeslat příspěvekod Kryshna 20. 2. 2007 13:08

V soucasne dobe asi na nic :) Ale do budoucna by se to mohlo vyplatit :) Zvlaste kdyz jsou ceny tam kde jsou.A pokud nakupujici polemizuje nad cenu za 4GB a 2GB je jasne ze si radeji priplatim 200Kc... pze ten standart 800Mhz ty RAM plnit musi... a casovani neni az tak podstatne v pripade Intelu... a ve variante s core E4300 je to naprosto nejlepsi ;)
Kryshna
Junior

Odeslat příspěvekod qwertus 20. 2. 2007 13:20

ja bych ty zeppeliny nepodcenoval... jsem videl nejake testy na svethardware a vubec si za tu cenu nevedly spatne...
a argument, ze to neni znama znacka nic neznamena, vyznam znacek se vseobecne precenuje, je vtipne, jak si zname prodejni znacky nechaj delat vyrobky u tzv. bezznackove konkurence
qwertus
Junior

Další stránka