Jaký SW pro tvorbu ISO obrazu disku vybrat?

Software, zkušenosti

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jiri.filip 7. 11. 2013 11:11

Dobrý den,

na zvláštní partition nového hard disku v PC znovu instaluji veškerý SW, který byl na původním disku.

Zatím jsem tam nahrál operační systém, drivery k notebooku a několik dalších programů, které jsou univerzální a budu je v každém případě potřebovat (např. SW k routeru, ESET apod.). Celková velikost zatím nainstalovaného SW je necelých 27 GB.

Pro případ, že bych někdy musel provést kompletní přeinstalaci partition se SW, bych si teď rád vypálil na DVD ISO obraz této partition předtím, než tam nainstaluji MS Office.
Instalace doposud nahraného SW byla časově dost náročná a do budoucna bych si pro případ nouze rád ušetřil tento hlavně časový "opruz" podruhé.

Zatím jsem to nikdy nedělal, a tak nemám praktické zkušenosti. Díval jsem se do diskusí ohledně vhodného typu vypalovacího SW, ale nenašel jsem nic, co by mě přesvědčilo pro konkrétní program. Našel jsem třeba dost stížností na NERO, který podle jména jako jediný znám.

Předem děkuji zkušenějším za tip na koupi konkrétního vypalovacího programu. Může být i placená verze (za rozumnou cenu :-)) ). Jde mi hlavně o to, aby program skutečně bez problémů fungoval.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 7. 11. 2013 11:56

Kód: Vybrat vše
Pro případ, že bych někdy musel provést kompletní přeinstalaci partition se SW, bych si teď rád vypálil na DVD ISO obraz této partition předtím, než tam nainstaluji MS Office.
Instalace doposud nahraného SW byla časově dost náročná a do budoucna bych si pro případ nouze rád ušetřil tento hlavně časový "opruz" podruhé.

Ten tip se jmenuje naučit se zaklady zálohování.potom misto nesmyslnyho zalohování programů a reinstalace systemu prostě obraz ze dne 1.1.2013 nebo ze dne 6.11.2013 jednim klikem obnoviš.Ale proti gustu zaloha Esetu a podobnych kravin vpodstatě nelze nic mit.Pokud tě to baví.BTW backup a otazniček at se nezdržuješ nebo zalohovaní a otazníček.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod asasek 7. 11. 2013 12:57

Tohle by měl umět PING, včetně vytvoření obnovovacího bootovacího DVD.
Samotná záloha (vytvoření image) musí proběhnout na jinou partition nebo disk - na DVD to půjde až potom.
http://ping.windowsdream.com/
http://ping.windowsdream.com/ping/doc-2.01/bootiso.html
Míchej bahno sem, míchej ho tam, přece zůstane bahnem. Zhřešil, nezhřešil, co mají z toho v nebi? Za tu dobu, co o tom hloubám, mohu přece navlékat perly, nebi pro radost.
[vyčítání a odpouštění (si); Martin Buber, Cesta člověka podle chasidského učení]
asasek
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 7. 11. 2013 13:03

ISO je na zamýšlený účel nevhodné. Použij nějaký zálohovací SW (obvykle používá vlastní proprietární formát). Doporučuji Paragon. Pokud nechceš platit, jsou základní verze k dispozici zdarma.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků