C#, WPF Aplikace, participace

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hanso 7. 2. 2020 10:14

Mám v hlavě pravděpodobně komerčně využitelný projekt (aplikaci) na design technologického zařízení. Aplikaci chci napsat v WPF C#.
Potřebné technologické výpočty a normy mám k dispozici, obchodní stránku věci asi zvládnu (podnikám v této oblasti), potřeboval bych však parťáka na vlastní vývoj, jelikož programování mám jako koníčka (ne full time),
motivací je pro mě vyzkoušet si spolupráci na vývoji aplikace
Má někdo zájem se zúčastnit?

Hans
hanso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Geniál 7. 2. 2020 13:39

Kapitál teda žádný, odměna jsou procenta z plánovaných miliardových obratů?

Pokud tomu rozumím, plánujete ve wpf konkurovat AutoCadu? pro návrh čehosi s jedním parťákem?
Ehm, no nevím
Geniál
Junior

Odeslat příspěvekod hanso 7. 2. 2020 14:03

Ne, tak to asi není, když na to přijde, tak kapitál mám. Ale to není cílem.
Dotaz je určen spíš pro někoho, kdo má programování také jako koníčka, nenapadá ho nějaká smysluplná aplikace (protože většinu věcí už někoho napadla) a chtěl by něco tvořit.

Rozhodně není účelem tvořit náhradu AutoCADu, jde spíš o zakomponování technické normy do uživatelsky přívětivého a intuitivního prostředí.

Aplikace nebude megalomanská, odhaduji vývoj první funkční verze tak na cca dva až tři měsíce práce po večerech pro jednoho.

Stávající obdoba, poměrně stará a pro instalaci do W10 musíte být skoro ajťák, je nabízena za 500 €.

V tomto kontextu mi přijde cesta naprogramovat to pro radost, umístit software na eshop a čas od času z toho mít jakýsi finanční bonus, jako rozumná, zvlášť když cíloví zákazníci jsou především firmy.

Druhá možnost založit open-source projekt, ale teď už mám trochu obavu, protože dle Vaší reakce je to utopie, protože jsem žil v domnění, že přispěvatelé open-source projektů to dělají pro potěšení.
hanso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Geniál 7. 2. 2020 15:05

Ehm. Takhle to opravdu nefunguje. Uniká Vám pointa proč lidé tvoří Open Source
Ještě se dá mluvit o FreeWare kde lze mít donation button dle uvážení spokojených uživatelů.

Tohle všechno ale už musíte mít rozmyšlené. Sehnat vývojáře problém takový není.

Něco jiného je "*šance pro studenty* Sháním .net vývojáře pro desktop aplikaci (WPF). Odhadovaná pracnost 80h, nabízím 500,-/započatá hodina, plánováno 8hodin týdně, dokončení za 10týdnů. Představu i analýzu mám k dispozici"

na tom se asi dá stavět... Nějaký studentík se chytne... Aplikace bude spatlaná, do budoucna špatně udržitelná... Ale co...

Ale s Vaším přístupem (nikoli jak zmiňujete s mým přístupem) je to utopie.
Geniál
Junior

Odeslat příspěvekod hanso 7. 2. 2020 15:36

Dobrý den,
děkuji za odpověď.
Předem - nezmiňoval jsem se "s vaším přístupem" ale "dle Vaší reakce", míněno tak, že já jsem ten blb.
A za druhé - jak tedy funguje open source, lépe řečeno, co je motivací pro open source?

A dle Vašeho doporučení - když si najmu nějakého studenta, čímž je to tedy pro mě špatně, protože uzavírání smluv, hlídání termínů a nucení lidí do toho, aby dělali něco smysluplného, si užiju v běžném životě tolik, že mi je z toho na blití,
čí je tedy na konci ten kód?

Třetí dotaz: Jak se tedy lidi dnes učí programovat? Já jsem se to učil tak, že jsem prostě psal aplikace. Dnes už je to všechno výhradně na komerční bázi?
hanso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Geniál 7. 2. 2020 16:02

Open Source je skutečně přeloženo jako "Veřejný projekt". Většinou vznikal jako potřeba někoho nástrojem si ulehčit práci nebo zajímavý nový koncept, aby projekt žil dál svým životem a neupadl v zapomnění.

Dnes je otevřeným kódem kde co, v poslední době úplně zmizela bariéra Open Source nekomerčního software bez licence nebo nároku na funkčnost a ručení za chyby a toho s komerční licencí.

Takže v tom nehledejte rozdíl. Open Source pojem se už úplně vytrácí. Je to prostě software s veřejným zdrojovým kódem, který si každý může vzít a dělat co chce, navíc do něj může přispívat (to lze samozřejmě schvalovat) a autor neručí za funkcionalitu, zpětnou kompatibilitu ani chyby. Ale ještě se to liší od každé GNU licence, některé části nelze distribuovat apod. Ale o moc ne. Microsoft třeba říká Open Source, ale jeho podmínky jsou jasně definované - nárokují si práva na Vaše dílo a mohou jej prodávat.

Příjem je pak reklama nebo dobrovolné příspěvky/investoři.

Vzít programátora který pro Vás pro zábavu aby se naučil programovat bude dělat takový druh softwaru po večerech podle mého názoru nebude dobře fungovat. Spíš k Vaší spokojenosti ne. Samozřejmě neříkám že to není možné, spolehliví nadšenci stále ještě existují. Nehledal bych je ale na internetu.

Kód je jakési morální vlastnictví, pokud nebudete mít zadání projektu a jasně definované body co dodáváte Vy a co očekáváte jako dodání, v případě většího komerčního úspěchu to může být leda tak pěkný soudní spor. Kód je v základu morálním vlastnictvím autora, jako dílo.

Samozřejmě že se lidé učí programovat. Ale chcete to zrovna na Vaší aplikaci? To je na Vašem rozhodnutí. Doporučuji zkusit kamarády, jakoukoli spolupráci s někým cizím jen jasně definovanou smlouvou a podmínkami.

Pokud chcete Open Source, Váš pohled je od začátku MYLNÝ, už dávno tu měly být všechny Vaše podklady zveřejněné, abychom se do toho mohli s chutí pustit a mít z toho tu radost jak tvoříme něco nového. Ale chápu, už je to na Open Source můj dávno pokřivený pohled

Prvně se ale s někým skutečně poraďte, neřešte to v internetové diskuzi, nedoberete se výsledku. Dle mého názoru je třeba zvážit i technologie, zda je vůbec vhodná k tomu co potřebujete. Kreslit na canvas ve wpf je možná sranda pro plošinovku...
Geniál
Junior

Odeslat příspěvekod hanso 7. 2. 2020 21:56

Ok,
děkuji za konzultaci.
Pokud mi necháte nějaký kontakt, tu konzultaci Vám zaplatím.
hanso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Geniál 9. 2. 2020 23:45

On se Vám určitě někdo ozve :-) moje taxa by se Vám nezdála.
Geniál
Junior