Úkoly, seminárky a zápočťáky tady za vás nikdo neudělá!

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod adams 23. 5. 2006 22:18

S nadcházejícím koncem pololetí či semestru se tu pravidelně rojí zoufalci, kteří na poslední chvíli dávají dohromady příklady potřebné k úspěšnému završení předmětu. Jelikož jsou zadání domácích úloh originální jako vejce vejci a jsou obecně známá, tazatel nevydrží dlouho důvod svého dotazu zatloukat.

Typické příklady ze života vypadají takto:

Potřebuju napsat program na rozmístění 8 královen na šachovnici, tak aby se neohrožovaly - toto rozmístění provede sám program.

prosím pomozte!

potřeboval bych poradit a pomoc s jistýma programama javy.A popřípadě okomentovat proč se použije to ano!Nejsem zatím žádný do ví jaký zdatný programátor jenom se to učím.Problém by měl být oblasti GUI kolekce,,práce se souroby a proudy url...


Vzhledem k tomu, že v sekci programování odpovídají většinou lidé, kteří podobnými příklady s nemalým úsilím prošli taktéž, vzbudí u nich podobný thread obvykle vlnu nevole. Z dotazu je často zřejmé, že tazatel neprojevil ani nejmenší snahu a počítá s tím, že jeho problém někdo vyřeší za něj. Noticka o tom, že "nikdy nic programovat nebudu a potřebuju to jen na zápich" to taky nenarovná. Celý thread je pak plný odpovědí typu “Co tahle si to napsat?“, v lepším případě jsou odkazy na materiály, dle kterých je možno danou věc naprogramovat.

U spousty zadání lze díky jejich originalitě velmi snadno najít zdrojové kódy či postup řešení za pomocí google nebo přes české jyxo a jiné vyhledávače. U úloh typu Hanojská věž, Vlk, koza a zelí, Sirky, Piškvorky apod., je zbytečné čekat jinou odpověď než "Používej google!", a je zbytečné dotaz "Nemáte někdo naprogramovanou Hanojskou věž?" vůbec pokládat.

Pokud tedy chcete pomoci s řešením podobného problému, měli byste dodržet tyto zásady:
    :arrow: bez zdrojového kódu, který jste již dali dohromady, ale z nějakého důvodu nefunguje tak jak má to ani nezkoušejte. Je zbytečné se pokoušet maskovat to tím, že sem nalepíte něco, co jste vyhrabali na netu nebo u známých. Z doplňujících dotazů bude zřejmé, že nevíte, o čem je řeč, protože jste to nepsali (stejně tak je to znát při ústní zkoušce).

    :arrow: pokud nemáte ani tento zdroják a tucha kde začít, nehledejte zde hotové řešení, nejlépe do zítřka. Ptejte se tak, aby vám odpovídající mohli poradit, jak k problému přistupovat a odkud se odrazit či kde vzít materiály k tomu, abyste to dali dohromady svépomocí. Nečekejte, že to někdo naprogramuje za vás.

    :arrow: pokud dotaz položíte, buďte připraveni v adekvátním čase reagovat na příspěvky ostatních a reagujte co nejčastěji, nikoho nebaví týden hlídat, jestli jste od minula udělali nějaký pokrok. Pokud problém vyřešíte, dejte to vědět.

    :arrow: poslední a nejdůležitější: projevte snahu o to úlohu, byť s pomocí, vyřešit sám.

Dotazy jako "Nemáte někdo vyřešen některý z těchto příkladů", ev. "Nenaprogramoval by mi někdo to a to", ať už za úplatu nebo bez, budou s největší pravděpodobností rovnou zamykány.

Pokud budete chtít přesto jít cestou nejmenšího odporu, obraťte se raději na spolužáky s hotovým řešením, šance na úspěch je několikrát větší. Na rozdíl od nás vědí přesné zadání, vědí jak to má být vyřešeno, mají kompletní zdrojáky a možná vám to dovedou vysvětlit.

No, a konečně, nezapomínejte na to, že do školy se chodí proto, aby se člověk něco naučil a takové dotazy neprospívají ani autorovi. Fórum neslouží k tomu, aby za někoho řešilo problémy, ale k tomu, aby vám s řešením problémů pomohlo a aby z toho něco měli i ostatní.
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _BoB_ 24. 5. 2006 07:29

Díky za tuto "tiskovou zprávu", pod kterou bych se hned podepsal.
Jen mi dovolte jeden postřeh z druhého břehu (učím programování na VŠ):
Ty úlohy nikdo nedělá proti vám, ale pro vás. Nejsou tak složité, abyste je nebyli schopni vyřešit při troše přemýšlení a s dostupnou (a doporučenou) literaturou.
Pokud nezvládnete ani semestrální projekty, tak věřte tomu, že u zkoušky neprojdete. To není vyhrožování, ale zkušenost...

Bude-li mít někdo konkrétní dotaz, kdy potřebuje vědět proč mu něco nefunguje, jak udělat jednu konkrétní činnost, tak mu já i ostatní rádi poradíme nebo odkážeme na relevantní zdroj. Ale nechat za sebe dělat úlohy někoho jiného není moc dobré.

P.S.: Jen si představuju, jak zadám úlohu pro zápočet, někdo se tady na ní zeptá, já mu odpovím a moje úloha se mi vrátí z druhý strany... :shock:
_BoB_
Junior

Odeslat příspěvekod Wikan 24. 5. 2006 08:56

To mi pripomina jednu prihodu. Nevim jestli se opravdu stala, ale jak to tak pozoruju, tak je to docela mozny:
Nejaky student si sehnal uz hotovy program a odevzdal ho jako seminarku. Pri zkousce si ucitel ten program mlcky prohlizel a pak prohlasil: "Ale vy jste ten program nepsal, ze? Nezkousejte zapirat, tim jsem si naprosto jisty. Tohle jsem totiz napsal ja pred deseti lety."
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PaloB 24. 5. 2006 09:34

Hmm...tiez nerad odovzdavam cudzie semestralky. Ale ked je jedna zo 4 semestraliek: Vytvorte jednoduchy DB system, ktory implementuje systemove tabulky, CREATE, DROP, SELECT, INSERT, UPDATE, DELETE, LOAD, UNLOAD + kontrola referencnej integrity (FK), NULL hodnoty, ORDER, jednoducha podmienka WHERE.... tak to je celkom masaker zvladnut popri kope dalsich semestraliek. Sa ani necudujem, ze polovica ludi to odovzdava z minulych rokov. Taky program ma vacsinou okolo 8000 riadkov co je dost dat dokopy aj pre 4roch ludi, ktori to maju robit ako team. (To neratam drsne pisomky, 3 semestralky, kt. sa 3x vratia.)
Ono toani nie je problem, ale ked to vrati, lebo tam nefunguje poriadne jedna vec a opakujes rocnik kvoli tomu, tak to nas.re. Fuj tento predmet ma stal a este bude stat kopu nervov....ale snad to bude k niecomu dobre...aj ked ten DBS asi nie.
PaloB
Junior

Odeslat příspěvekod psychocowboy 24. 5. 2006 09:40

Souhlas. Radit jedine s prispenim zrojoveho kodu od autora threadu. Ikdyz je pravda, ze ohlizet se na to, jestli je dotycny student nebo zacinajici webmaster je trochu z cesty, vzdy to pomuze nekomu tretimu.
psychocowboy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 3xP053r 24. 5. 2006 09:56

PaloB píše:Ono toani nie je problem, ale ked to vrati, lebo tam nefunguje poriadne jedna vec a opakujes rocnik kvoli tomu, tak to nas.re. Fuj tento predmet ma stal a este bude stat kopu nervov....ale snad to bude k niecomu dobre...aj ked ten DBS asi nie.


Sorry za offtopic; kde studujes?
3xP053r
Junior

Odeslat příspěvekod pe3k 5. 6. 2006 17:53

3xP053r píše:
PaloB píše:Ono toani nie je problem, ale ked to vrati, lebo tam nefunguje poriadne jedna vec a opakujes rocnik kvoli tomu, tak to nas.re. Fuj tento predmet ma stal a este bude stat kopu nervov....ale snad to bude k niecomu dobre...aj ked ten DBS asi nie.


Sorry za offtopic; kde studujes?


Stara dobra FRIcka (ZU) :wink:
pe3k
Junior

Odeslat příspěvekod Sharptan 15. 6. 2006 18:15

Že by to zadání pocházelo odtud http://jf.cz ? To tedy Lord of Pointers moc kreativní není, když dá na všech školách, kde učí má stejné zadání :).
Jo a jinak už snížil nároky stačí mít funkční alespoň některé moduly, tedy s vyjímkou main :), jinak bych ten program odhadoval tak na 1500 - 3000 řádek pro Shakespeary. No pokud se tu sejde víc lidí, můžeme si o seminárce pokecat, kdo co má, jak to řeší (vyřešil) a tak...
Ale pravdou je, že zadání už jsem konzutoval s několika lidmi z oboru, 2 programátoři profesně a jeden student z Plzně a všem se to zdálo na 1. rok studia "mírně" přehnané. Asi proto již LoP snížil požadavky na kompletně funkční systém. Nisméně, když fungují jednotlivé moduly, již není příliš problém to spojit. To nejdůležitější na závěr: Kurz se jmenuje Programming Language, z čehož plyne, jak mi vysvětlil LoP, že program nemusí být nutně v C, ale klidně v čemkoli jiném(C++,C#,Python,...rodina C :D), tedy mimo VB a spol., ale musí to být funkční po Linuxem. (Ten VB a už vůbec VB.NET, tak úplně nechápu, jelikož pokud vám bude fungovat struktura programu, pak je fuk, co si vyberete...

...a pokud má někdo pocit, že VB pod linuxem nerozjede, nechť si vyhledá projekt GAMBAS(+/-vzorem VB6 ale je rozvinut do více objektového návrhu, než umožňoval VB6, VB.NET zákaz vzhledem k tomu, že je to kopie C#, až na některé kompenzace, kvůli kompatybilitě s VB6, což se týká více kompilátoru, než saotného psaní kódu ve VB.NET)

Tak hodně úspěchů u ZK a snad si předtím ještě pokecáme ;)
Sharptan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod johnny.so 1. 7. 2006 14:20

""""U spousty zadání lze díky jejich originalitě velmi snadno najít zdrojové kódy či postup řešení za pomocí google nebo přes české jyxo a jiné vyhledávače. U úloh typu Hanojská věž, Vlk, koza a zelí, Sirky, Piškvorky apod., je zbytečné čekat jinou odpověď než "Používej google!", a je zbytečné dotaz "Nemáte někdo naprogramovanou Hanojskou věž?" vůbec pokládat. """"" Mno tak to udelal ja na vysce...a doslova me "VYGOOGLOVAL"!!! Takze dobre radis :lol: :lol:
johnny.so
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod X__ 1. 7. 2006 16:02

No tak aspoň o prázkách bysme mohli přimhouřit oko a pomoct jim, co říkáte? :lol:
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 1. 7. 2006 16:11

Jenze o "prazkach" se nikdo ptat nebude. 90 % tehlech dotazu se objevuje bud v obdobi prosinec-leden a pak az kveten-cerven. Coz mimo jiny vypovida o tom, jak dlouho na to kaslou, nez zacnou "neco" delat :-)
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod X__ 1. 7. 2006 17:29

Wikan: No právě proto :lol: Nebo někdo chodí o prázdninách do školy? :lol:
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 1. 7. 2006 18:36

Ti co maji posledni termin na konci prazdnin :-)
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trsek 3. 8. 2006 12:07

No v pripade ze ste tak lenivy ze zadanie robit nechcete chodte priamo na http://www.trsek.com a tam si to najdite alebo kontaktujte autora.

Davam to tu teraz ked je uhorkova sezona aby mal moderator fora cas to vymazat ak tento prispevok bude povazovat ze nevhodny ;o)
Programy zadania z Pascalu?
trsek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 3. 8. 2006 12:22

Já nevím jak ostatní, ale já se nejlíp učím už z hotových kodu cizích lidí.
Pořádně to prostuduju a můžu z toho vycházet. A přístě už vím jak na to. A když člověk toho prostuduje více, tak už má i nápady na vlastní řešení daného problému.
To je jako u literatury. Spisovatel se z vás nestane jen díky tomu, že si nastudujete pravidla českého pravopisu. Dobrý spisovatel má nastudováno tisíce knížek od cizích atorů. Tedy práci někoho jiného.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AstorLights 10. 11. 2006 01:11

Horší je že takový individua tu zkoušku taky občas udělají a pak se člověk dočte o věcech http://www.thedailywtf.com a říká si odkud se tihle lidi berou :D
Behold, AstorLights had spoken !
AstorLights
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wojta 10. 11. 2006 10:52

No už jsem se jednou pokusil využít kódu, který mi nabídl kolega. Zorientovat se v tom kódu, pozměnit ho a ještě se ho naučit chápat tak abych mohl zodpovědět zvídavé dotazy cvičícího, je to práce tak 2x náročnější než když si to napíšu celé sám.
wojta
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 18. 11. 2006 01:36

Jste tady super lidi, rozhodně po nikom nechci, aby mi to celé napsal, ale já to programováni pomalu chápu a když mi pomůžete, tak budu vděčný za každou pomoc. Já to vždy nějak napíšu, ale udělám tam nějakej kopanec a ono to nefunguje.
OS
Junior

Odeslat příspěvekod X__ 18. 11. 2006 02:11

OS: Vítej v programovací realitě. Nenapíšeš ani jediný program bez chyb, jednu opravíš a uděláš minimálně 2 nové :lol:
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 18. 11. 2006 02:39

X: Super, já to řeknu cvičícímu, když mi to nebude fachat :)
OS
Junior

Odeslat příspěvekod X__ 18. 11. 2006 02:43

OS: Koukám, že v dnešní době to máte na škole těžké, my jsme u programování nikdy nemuseli cvičit, aspoň si protáhnete svaly :lol: Co použít debugger?
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 18. 11. 2006 14:05

X: Debugger mi nějak nefunguje, nebo co. Stejně se v tom nevyznám. Ty NetBeans jsou nějaký divný.

A cvičíme no, za každej řádek kódu 10 dřepů. :)
OS
Junior

Odeslat příspěvekod Fullernik 26. 5. 2007 11:19

Ahoj kluci nemohl by jste mě prosím někdo nakopnout s událostmi v C#?Nepotřebuji žádný napsaný kód jen pochopit tuto problematiku
8)
Fullernik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yarda 26. 5. 2007 11:34

Považuji za správné pokud si student s něčím neví rady (a chce se to naučit ne jen tak ošolíchat) obrátit se na vyučujícího. Pro vyučujícího (alespoň takového co svou práci bere jako povolání, ne jako prostředek jak přijít k nějakým penězům) to může být podnět k zamyšlení, zda látku vysvětluje správně, zvlášť pokud se na něj bude obracet více studentů.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický
Yarda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 61094125 26. 5. 2007 11:44

Mas sice pravdu, ale realita je velice casto nekde uplne jinde... Studoval jsem sice jiny obor, kde programovani bylo jen tak okrajove, ale pristup nekterych pedagogu byl otresny. Pro nektere je oznaceni pedagog uplne zcestne. Nejednou se nam stalo, ze jsme se napr. ve vice lidech sli zeptat na naky zadrhel a dotycny si na nas akorat masiroval sve "odborne" ego s tim ze nam nic poradne nevysvetlil a slusne nam rekl ze jsme blbci kdyz to nevime a za si to mame nekde najit (kde samozrejme neuvedl...) a to jsme nebyli ta sorta studaku kteri na to srali a zabrali 14 dni pred zapoctakem...

//Mývalice: Nepoužívej citaci, když reaguješ na předcházející příspěvek. Je to zbytečné. Jak citovat příspěvky, na které reagujete
61094125
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yarda 26. 5. 2007 12:05

No, asi na tom něco bude. Když se zúčastňuji setkání absolventů ústavu kde jsem rozum bral, připadá mi že pro pedagogy je hlavní jejich odborný růst a práce na různých grantech, pedagogickou činnost berou jako nutné zlo - naštěstí takových je menšina (alespoň si to snažím namlouvat).
Yarda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 61094125 26. 5. 2007 12:34

jeden mlady kantor ktery byl rozumny a sel s nami na pivo nam po par kouskach rek: "nepocitejte s tim ze vas neco poradne nauci, proc by si vytvareli konkurenci..." tohle me dostalo... a podle vseho je to pravda... :?
61094125
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yarda 26. 5. 2007 13:10

Také by stálo za pokus s pedagogem se dohodnout jaké mnimální nároky bude mít aby studenta nechal projít. Kdysi jsem zaskakoval na jedné nejmenované škole - vyučoval jsem tam půl roku kreslení v CADu a většina studentů o to jevila vážný nezájem. Tak jsem se s nimi dohodl, že na výuku budou chodit, já budu dělat prezenci a učit. Pokud je to nebude zajímat, budou se chovat tak aby nerušili ostatní a na konci pololetí mi každý přinese výkres. Já se nebudu zajímat jestli to kreslili oni. Co si budu dělat problémy, je to jejich věc co si ze školy odnesou do života.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický
Yarda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Rajnoha 9. 9. 2007 15:50

To je naprostá pravda. Já se ve škole snažim podle tohodle řídit -- nejde o to to udělat na poslední chvíli a z cizích zdrojů, ale hezky postupně sám...a ejhle, ono to tak jde taky dobře! :D A navíc občas co se takhle donaučim, tak i pozdějc třeba využiju
...a kdyby to nešlo vyřešit, nezoufejte, existuje kladivo
Tomáš Rajnoha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Erg.Noor 9. 9. 2007 17:58

Yarda píše:pedagogickou činnost berou jako nutné zlo - naštěstí takových je menšina (alespoň si to snažím namlouvat).a/quote]


Ano, tak to si chlapče skutečně jen namlouváš. Ze všech pedagogu na FEL, ktery jsem potkal, bylo cca 5-10 schopnych pedagogu. Zbytek byli možná schopný ve svém oboru, ale neschopní jako pedagogové.
Per aspera ad astra!
Erg.Noor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noclaf 9. 9. 2007 19:26

Hell on FEL! :) Za pul roku ze me snad bude absolvent (tuk tuk!).:) S temi pedagogy souhlasim, ale tyka se to jen nekterych kateder. Ted v inzenyrskem(magisterskem) bloku jsem se presunul na jinou katedru a tam je to proste skvele!
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sebasti 27. 4. 2009 18:26

Zdravicko,
prosím Vás, máme takový úkol. Jedná se o aplikaci Live do algoritmiky :eh
V podstatě je to hrozně jednoduchý, ale je to hrozný.
Live je aplikace, která simuluje chování kmenů na ploše (matici). Na začátku je inicializovaná a to tak, že na každé pole je vygenerovaná hodnota 0 nebo 1. 0 znamená, že na políčku neni žádný kmen, 1 znamená, že na políčku je kmen.
Program postupně prochází matici a chledá 1, až ji najde, tak se kouká na políčka kolem (o jedno), pokud je nalezena 1 na poli s x-ovým nebo y-onovým indexem 0, tak se koukna na poslední pole naproti (vytváří iluzi nekonečného světa).
A teď, když už znám počet jedniček od nalezené jedničky, tak řeším, jestli kmen přežije.
Pokud je jedniček 1 nebo 2, tak kmen zemře a z 1 se stane 0. Pokud je počet jedniček 3, 4, tak kmen přežije do dalšího průchodu, tzn. 1 zůstává. A pokud je jedniček 5, 6, nebo 7 tak kmen zemře na přelidnění.

Sranda. :oops:
Jenže jen do tý doby, než se dostane te k tomu "kouknu kolem sebe", tady jsem už ztracený. :-l
Takze prosím, Vás jak budou ty if-y poskládaný ?
Lze to řešit i jinak, ne-moc-ifově ?
Sebasti
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kohutisko 27. 4. 2009 18:37

ano lze. za pomoci orákula.
kohutisko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 27. 4. 2009 21:12

Sebasti: tak to uz je pekna drzost ptat se rovnou v tomto tematu :D
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gandor 29. 4. 2009 13:48

Devastor píše:Sebasti: tak to uz je pekna drzost ptat se rovnou v tomto tematu :D

Tak v zasade by rad len pomoct... Nie urobit celu seminarku za neho ;)

K samotnej seminarke. Ak ti nepostaci slovicko backtracking, tak skus pohladat prehladavanie grafov do hlbky (s malou podmienkou na nemenenie smeru...)

EDIT: moje riesenie samozrejme neni dobre lebo som nepochopil zadanie :)
Naposledy upravil gandor dne 29. 4. 2009 18:33, celkově upraveno 1
gandor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kohutisko 29. 4. 2009 15:29

ak ma ist o game of life, tak tam netreba rekurziu, priam naopak. ak by to bolo rekurzivne, tak prides k roznym vysledkom podla toho odkial zacnes.
kohutisko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zefous 3. 5. 2009 14:20

Tu hru life jsme měli jako zápočtový test. Cvičící to neuznal, protože jsem měl v jedné podmínce místo if(x==aX && y==aY) if(x==aX || y==aY). Program se choval trošku zvláštně, ale prostě nefungoval. Tohle mi úplně vzalo chuť do dalšího studia.
Ale měl jsem teď problém v jednom předmětu, kvůli různým problémům jsem zaspal začátek, a měli jsme udělat projekt v prologu, tak jsem si sedl, snažil se napsat kus kódu, ale zdálo se mi, že to nefunguje dobře. Zašel jsem za cvičícím na konzultaci a on mi říká, že to mám dobře a vysvětlil mi, proč se to chová, jak se to chová.
Nakonec jsem si závěrečný projekt s mírnou pomocí napsal celý sám.
Jsou učitelé, kteří se chovají arogantně a ubírají akorát chuť do studia a jsou takoví, kteří studenta motivují k výsledkům. A těch ve školství chybí hodně.
Zefous
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 3. 5. 2009 17:22

Hlavne musi byt ty matice dve, soucasny stav a budouci stav, jinak bude vyvoj zavisly na smeru/pocatku a konci prochazeni.... Je to jen dvojrozmerne? A matice je spojena pres okraje do "zemekoule" nebo je to Aristotelovska placka ohranicena "hic svnt leones"?
Neni dano vubec nic. Sestrojte parabolu.
IgnorStoupa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ousteen 10. 1. 2010 12:09

Odpovídám na toto vlákno, které je bohužel zamčené z pro mě neznámého důvodu. Ze školy jsem už dávno venku a tento program bude sloužit pro ulehčení práce mě samotnému. Nejsem programátor a ani nemám vzdělání v tomto oboru. Proto jsem zadal tuto poptávku. Nevím kde jinde bych měl najít někoho kdo mi to vytvoří než tady. :-)

Díky vše, kdo se ozvali za pomoc. Hezký den.

Ousteen
ousteen
Junior

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 10. 1. 2010 12:40

Oustteen: No asi si vsichni mysli, ze jde o kopii tohohle tematu: viewtopic.php?f=922&t=1093536
Nebo se pletou? :mrgreen:
Neni dano vubec nic. Sestrojte parabolu.
IgnorStoupa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mimous 22. 10. 2012 13:53

Dělám teď první semestr programování v JAVA. Máme za semestr dvě práce.
Trochu v tom plavu a kdybych teda od vás potřeboval pomoc, tak se můžu obrátit ne?
Když budu mít svou práci a jen v tom vychytat chyby popř. nakopnout nějakou myšlenku?
Napsat to od nikoho nechci, musíme si to totiž umět obhájit a to bych z cizího kódu nedal.
Občas se možná blbě ptám, ale jsem prostě takový.
Rád se snažím pomáhat, radit a stojím si za svým názorem, když si jsem jistý, že mám pravdu.
..............
Xbox One X
mimous
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 22. 10. 2012 14:48

Určitě. Od toho tady to fórum je. Žádný učený z nebe nespadl a pokud ukážeš vlastní snahu, tak dostaneš adekvátní radu.
Bari007
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vebloud 22. 10. 2012 15:07

Přesně jak píše Bari007 klidně se ptej. Nejlépe ukaž kus zdrojáku, zeptej se na konkrétní problém a dostaneš konkrétní odpověď a radu.

Edit: Ale ne do tohoto tématu, založte si vlastní podle pravidel pro názvy témat a hlavně se řiďte tím, co jste si přečetli v úvodním příspěvku tohoto tématu.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yarda 19. 11. 2017 19:42

Staré, ale, Bohu žel, furt platné.
Tak sem dávám další příspěvek, ať se to posune na začátek, třeba si to ještě teď přečte někdo, kdo se chytne za nos a zamyslí se nad sebou. Třeba zrovna tenhle šmudla:
https://zivot.poradna.net/questions/271 ... o#r2712950
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický
Yarda
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků