ISP: smluvní pokuta vs stěhování

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Epe 12. 3. 2008 11:27

zdravím,

budu se teď stěhovat a ve smlouvě s ISP mam dva měsíce výpovědní lhůtu. Není nějaký zákon, díky kterému se nemusí v případě stěhování platit sjednaná smluvní pokuta?
Jednou se to tu už řešilo, ale nevyplynulo z toho nic konkrétního.

Dík za info
Epe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod le_fox 12. 3. 2008 12:30

o zákonu nic nevím, ale veskrze slušní ISP to mají ve Všeobecných podmínkách, že ti to přenesou na nové místo a pokud tam pokrytí není, tak zruší bez sankce.
| Svět je šílené místo, ale jsem rád, že jsem jeho součástí

Odeslat příspěvekod Epe 12. 3. 2008 12:39

jj presunou to za 500,- Pokud tam je signal a pokud tam neni, tak pry budu muset zaplatit tu pokutu (zjisteno primo od ISP).
Proto bych chtel zjistit (v pripade ze neni signal) jestli neni nejaka moznost jak se vyhnout placeni pokuty
Epe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fatman 12. 3. 2008 12:49

Obávám se, že žádný takový zákon není. Zavázal ses k odběru služby na určitou dobu a po tu dobu ji pak bohužel musíš platit, ať už ji konzumuješ či ne.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior

Odeslat příspěvekod le_fox 12. 3. 2008 12:51

a ještě 500 za stěhování, co je to za vydřiduchy :?
tak přeju ať tam pokrytí je, protože jinak bys musel doplatit.
| Svět je šílené místo, ale jsem rád, že jsem jeho součástí

Odeslat příspěvekod Epe 12. 3. 2008 13:07

no jo asi to vypada, ze se budu muset domluvit se soucasnymi majiteli, aby tam pustili technika a ten to promeril... a pripadne budu muset dat vypoved hned. A budu bez netu nejaky cas, treba to preziju :)
Epe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Matysek 12. 3. 2008 17:59

Zkusil bych to na pauze/fin, tam se najde více osob, které se v této problematice orientují.

Jinak z pohledu laika bych řekl, že musíte, neboť je to Váš problém a ISP je onen poškozený. Jedná-li se o malou částku, tak bych se příliš nehádal.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod logout 12. 3. 2008 18:16

Ahoj,
hmmm - nechapu to
a pripadne budu muset dat vypoved hned. A budu bez netu nejaky cas, treba to preziju

Pokud ma ta smlouva dvoumesicni vypovedni lhutu, tak samozrejme behem ni internet bezi. Takze bez internetu bys bejt nemel - das vypoved a za dva mesice ho vypnou.

Matyas
logout
Junior

Odeslat příspěvekod Epe 12. 3. 2008 19:01

dam vypoved ted. Do konce kvetna mi net pobezi, pak skonci smlouva. Ale do te doby nemusim byt jeste prestehovany (budu jeste na stary adrese).
Epe
Mírně pokročilý