Problém s příjmem Wifi ve frekventovaném objektu

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod miramiramax 7. 12. 2019 13:40

Zdravím fórum a žádám o radu či náměty zkušené "síťaře". Mám problém s příjmem Wifi na počítači v objektu, kde je více sítí. Jedná se o počítač s vestavěnou wifinou a anténou. K tomuto počítači je zároveň připojena bezdrátová klávesnice (USB dongle). Vše jede na 2,4GHZ. Jedná se o vícepodlažní dům, kde je více institucí. Tudíž v místě požadovaného příjmu se setkává více signálů. Síť na kterou se připojuji, je z těch signálů nejsilnější (měřeno laicky Wifi Analyzerem na mobilu). Na síť se připojím, ale Wifi se buď odepíná, ztrácí nebo hlásí "nelze připojit k internetu". Potíž je v tom, že jiné zařízení se v místě k síti připojí bez komplikací. Zároveň se občas "ztratí" všechny Wifi sítě ze seznamu sítí v adaptéru.

V počítači nic jiného než Windows Firewall a Defender není - preventivně jsem navíc vše vypnul. Při pokusu připojit se přes hotspot jiného zařízení, které v tom místě funguje stejný výsledek - připojen k síti ale "nelze se připojit k internetu". Stejně tak, když do počítače nainstaluji jinou USB Wifinu abych vyloučil potíže vestavěné wifi (přenosný USB dongle TP-LInk) - stejný výsledek - nedokážu se připojit na internet, resp. ztrácí se a znovu ukazují sítě.

Když to celé zařízení vezmu a spustím doma nebo kdekoliv jinde, vše bez problémů. Tedy problém se nachází pouze v místě a u tohoto konkrétního zařízení a jsem samozřejmě za "blbce", že to nefunguje. Nejsem administrátor, do stávající Wifi sítě nemám možnost zasáhnout (myslím např přeladění kanálů atd) a na kabel se nelze připojit (pronajaté prostory bez kabelu). Servis počítače neprokázal žádnou hardwarovou poruchu.

Můj dotaz zní: Je možné aby byl počítač nějakým stylem rušen takovým způsobem, že se celkově "naruší" veškerá síťová komunikace ? Máte s tím zkušenosti ? Jak byste toto řešili ? Přidat si vlastní router, vytvořit si další vlastní síť , kde si mohu nastavit kanály atd. Neřešil jste někdo něco podobného ? Děkuji za tipy.
miramiramax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 7. 12. 2019 13:49

Vyzkoušej nějakou distribuci linuxu (live DVD) a pokud to bude blbnout i tam je zrada v HW pokud ne je to v SW v těch windowsech.

Ještě by se to dalo řešit nějakým klientem (router co umí klient režim) že by wifi přijímal a kabelem připojené PC a tu krabičku dát na místo nejlepšího přijmu.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hunter21 7. 12. 2019 22:45

Môže byť vadný ovládač pre tie wifi karty, ktoré si skúšal v kombinácii s veľmi slabým signálom. Ak má wifi slabý signál, tak to funguje práve takto, odpája sa to.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod miramiramax 2. 3. 2020 09:46

Tak přátelé s odstupem času se zdá, že řešení s routerem v režimu klient v tomto případě funguje. Děkuji za náměty.
miramiramax
Kolemjdoucí